تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش ابتدایی در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ناحیه ای یزد شناسی اظهار داشت : این جشنواره که حاصل پژوهش دانش آموزان با مراجعه به مراکز فرهنگی و تاریخی یزد صورت گرفته است ، توانسته تمام آداب و رسوم و فرهنگ و هنرهای سنتی منطقه را به خوبی به تصویر بکشد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین جشنواره ناحیه ای یزد شناسی برگزار شد

نخستین جشنواره ناحیه ای یزد شناسی برگزار شد


معاون آموزش ابتدایی در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ناحیه ای یزد شناسی اظهار داشت : این جشنواره که حاصل پژوهش دانش آموزان با مراجعه به مراکز فرهنگی و تاریخی یزد صورت گرفته است ، توانسته تمام آداب و رسوم و فرهنگ و هنرهای سنتی منطقه را به خوبی به تصویر بکشد .


محمد دیمه ور در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ناحیه ای یزد شناسی افزود : این نمایشگاه برای مسافران و بازدیدکنندگان از شهر یزد ، فرصت بسیار مغتنمی است که با یک گردش کوتاه به عمق فرهنگ این ملت بزرگ و پیشرو در عرصه های علمی و فرهنگی آشنا شوند .

معاون وزیر آموزش و پرورش از اجرای این جشنواره در برنامه درسی دانش آموزان ابتدایی در سراسر کشور خبر داد و گفت :

این جشنواره می تواند الگوی بسیار مناسبی برای دیگر استان ها باشد تا فرهنگ و آداب خود را در دانش آموزان نهادینه نمایند .

دیمه ور در پایان تصریح کرد : نگاه مسئولین آموزش و پرورش یزد به توسعه دانش پژوهی در دانش آموزان ستودنی است .

"سعیده بهادر زاده" معاون آموزش ابتدایی ناحیه دو یزد گفت : این جشنواره با هدف   آشنایی دانش آموزان با آداب و رسوم ملی و مذهبی ، پرورش حس میهن دوستی ، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ اصیل یزدی در 13 آموزشگاه ناحیه دو یزد اجرا گردید .

وی افزود: در مرحله ناحیه ای این جشنواره دانش آموزان فعالیت های خود را در ایستگاه های مشاهیر ، پوشش گیاهی و جانوری ، صنایع دستی ، آثار باستانی ، مشاغل ، سوغات یزد ، غذاهای سنتی ، بازی های بومی و محلی ، ایستگاه گویش و لهجه یزدی و ... ارائه نمودند.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان