تبیان، دستیار زندگی
همایش بزرگداشت 21 اردیبهشت ، سالروز تأسیس سازمان دانش آموزی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همایش بزرگداشت سالروز تأسیس سازمان دانش آموزی استان اردبیل

همایش بزرگداشت سالروز تأسیس سازمان دانش آموزی استان اردبیل


همایش بزرگداشت 21 اردیبهشت ، سالروز تأسیس سازمان دانش آموزی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این همایش ماموریت اصلی سازمان دانش آموزی را تربیت نسل آینده و مدیران لایق و کارآمد جامعه دانست و اظهار داشت: تربیت اجتماعی دانش آموزان، نیاز به تشکیلات خاصی است که این کار در قالب سازمان دانش آموزی طراحی شده است.

صابر سپهری گفت: به منظور اعتلای شخصیت دینی، اخلاقی، عقلانی، عاطفی و علمی دانش آموزان و ایجاد زمینه مشارکت همه جانبه آنها در زمینه‏های، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی سازمانی با عنوان سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش تشکیل می‏شود.

تربیت اجتماعی دانش آموزان، نیاز به تشکیلات خاصی است که این کار در قالب سازمان دانش آموزی طراحی شده است.

وی تصریح کرد: زمینه سازی تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی، برنامه ریزی برای استفاده مفید از اوقات فراغت دانش آموزان و آماده سازی آنان برای پذیرش مسۆولیتهای فردی و اجتماعی، ترویج الگوها و اسوه‏های انقلابی، اسلامی و ملی در بین دانش آموزان، تقویت روحیه تعاون، نیکوکاری، نوع دوستی و کمک به دیگران و ترغیب به رعایت نظم و انضباط اجتماعی و روحیه قانون گرایی و احترام به قانون در جامعه را از جمله اهداف و مأموریت های اصلی این تشکیلات دانست.

عنبری نژاد ، مدیر دانش آموزی استان نیز در ابتدای این همایش به ارائه گزارشی مبسوط از برنامه ها، فعالیت ها و عملکرد مدیریت دانش آموزی استان پرداخت.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان