سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیمور غیاثی چهره سرشناس دوومیدانی ایران از نقشه های این رشته برای کسب مدال های آسیایی با تبیان سخن گفت.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تیمور غیاثی؛دوومیدانی ایران و مدال های آسیایی


تیمور غیاثی چهره سرشناس دوومیدانی ایران از نقشه های این رشته برای کسب مدال های آسیایی با تبیان سخن گفت.

غیاثی

برنامه ریزی های ما برای موفقیت در بازی های آسیایی از حدود یکسال پیش آغاز شده و ادامه دارد. متاسفانه در این بین مشکلات مالی باعث شد تا آن طور که مد نظر بود کارها پیش نرود. با این حال ما لحظه ای از تلاش دست برنداشتیم. اردوهای ما ادامه یافت و اکنون هم در حال اجرای اردوهای پراکنده هستیم.

مریم رجبی به بلا روس رفته، احسان حدادی در دایموند لیگ شرکت می کند. به زودی نفراتی را به آلمان اعزام خواهیم کرد و با حداکثر توان برای موفقیت پیش می رویم. تمرکز اصلی ما هم روی افرادی است که امید کسب مدال دارند. طی چند روز آینده و بین دو اعزام برون مرزی اردویی داخلی برگزار خواهیم کرد و پس از رکوردگیری ورزشکاران شورای فنی در خصوص نفرات اعزامی به اینچئون تصمیم گیری خواهد کرد. به این ترتیب تیم اعزامی به بازی های آسیایی رسما معرفی خواهد شد.

همان طور که گفتم مشکل اصلی ما بحث بودجه است اما این مشکل فقط منحصر به دو ومیدانی نیست. اغلب رشته ها با این مشکل مواجه هستند که باید بر اساس داشته ها کار کنیم. به نظرم تا به اینجا کار خوب پیش رفته که مایه امیدواری است. من شاهدم که رئیس فدراسیون تلاش فراوانی برای رفع مشکلات دارد و همه کمک می کنیم تا کمترین بار مشکلات گردن ورزشکاران بیفتد.

نگاهی به نتایج این روزهای دو ومیدانی شاید در نظر اول موجب نگرانی هایی شود اما باید گفت که جای نگرانی نیست. ما نمی توانیم یک ورزشکار را چند ماه در اوج حفظ کنیم. از این رو کلیه برنامه ها برای این اساس استوار است که ملی پوشان دو ومیدانی در هنگام بازی های آسیایی به اوج برسند. به عنوان مثال اکنون حدادی هنوز مرحله تمرینات سنگین را سپری می کند. دیگران هم همین وضعیت را دارند.

برنامه ریزی های ما برای موفقیت در بازی های آسیایی از حدود یکسال پیش آغاز شده و ادامه دارد. متاسفانه در این بین مشکلات مالی باعث شد تا آن طور که مد نظر بود کارها پیش نرود. با این حال ما لحظه ای از تلاش دست برنداشتیم. اردوهای ما ادامه یافت و اکنون هم در حال اجرای اردوهای پراکنده هستیم

بررسی های ما نشان می دهد که بین 3 تا 6 مدال در دوومیدانی کسب خواهد شد. البته پیش بینی کار درستی نیست و ما باید انتظار هر حادثه ای را داشته باشیم. در یک گزارش اجمالی باید بگویم ما درپرتاب ها وضعیت خوبی داریم و نفرات ما در جمع 20 بازیکن برتر دنیا قرار دارند. در دوهای سرعت ضعیف بودیم که اخیرا خوب شده ایم. در بخش بانوان امیدواری برای کسب مدال وجود دارد. در پرش طول و ارتفاع مدعی کسب مدال هستیم. در دوهای استقامت ضعیف هستیم. در نیمه استقامت امیدمان به سجاد مرادی است که به سختی در حال تمرین است.

دوومیدانی در آسیا کار مشکلی در پیش دارد. رقبای ما با سرمایه گذاری فراوان و استفاده از ورزشکاران کشورهای دیگر نقشه کسب مدال می کشند اما ما با هنر جوانان کشورمان بر هر مشکلی فایق می آییم تا باعث افتخار ایران شویم.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین