سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روزنامه گاردین بهترین پلت‌فرم‌ها را برای توصیه کتاب به کتاب‌خوان‌ها در فضای وب جمع‌آوری کرده و از خواننده‌‌ها پرسیده که آیا از این پلت‌فرم‌ها استفاده می‌کنند؟ کدام را ترجیح می‌دهند و چرا؟ یا این که آیا برای کتاب خواندن به همان شیوه‌های قدیمی متوسل می‌شوند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهم‌ترین پلت‌فرم‌ها برای کتاب‌خوانی

مهم‌ترین پلت‌فرم‌ها برای کتاب‌خوانی: کتاب موردعلاقه شما چیست؟

 


روزنامه گاردین بهترین پلت‌فرم‌ها را برای توصیه کتاب به کتاب‌خوان‌ها در فضای وب جمع‌آوری کرده و از خواننده‌‌ها پرسیده که آیا از این پلت‌فرم‌ها استفاده می‌کنند؟ کدام را ترجیح می‌دهند و چرا؟ یا این که آیا برای کتاب خواندن به همان شیوه‌های قدیمی متوسل می‌شوند؟

مهم‌ترین پلت‌فرم‌ها برای کتاب‌خوانی

روزنامه گاردین بهترین پلت‌فرم‌ها را برای توصیه کتاب به کتاب‌خوان‌ها در فضای وب جمع‌آوری کرده و از خواننده‌‌ها پرسیده که آیا از این پلت‌فرم‌ها استفاده می‌کنند؟ کدام را ترجیح می‌دهند و چرا؟ یا این که آیا برای کتاب خواندن به همان شیوه‌های قدیمی متوسل می‌شوند؟

این هشت سایت مهم‌ترین سایت‌هایی هستند که کتاب‌خوان‌ها در آن عضو هستند  از کتاب‌های موردعلاقه خود نام می‌برندظ¬ برای‌شان نقد می‌نویسند  به آن‌ها ستاره می‌دهند و آن‌ها را برای خواندن به دیگران توصیه می‌کنند.

1. Goodreads

این سایت در واقع بزرگ‌ترین سایت برای توصیه به کتاب‌خوانی است. آدم‌ها در این سایت برای خودشان کتاب‌خانه مجازی درست می‌کنند  کتاب‌هایی را که خوانده‌اند معرفی می‌کنند چند خطی در مورد کتاب می‌نویسند و می‌توانند با دوستان‌شان یا هر خواننده دیگری ارتباط برقرار کنند و کتاب‌هایی را که آن‌ها خوانده‌اند تماشا کنند یا نقدهایشان را بر این کتاب‌ها بخوانند. این سایت در حدود 25 میلیون عضو دارد.

2. Amazon.com

سایت آمازون هم 20 سالی است شرایطی فراهم کرده تا کسانی که از این کتاب‌فروشی بازدید و خرید می‌کنند بتوانند در مورد کتاب‌های موردعلاقه‌شان بنویسند و آن را به دیگران توصیه کنند.

3. MY Independent Bookshop

این پلت‌فرم را که انتشاراتی پنگوئن رندوم هاوس راه انداخته برای کمک به کتاب‌فروشی‌های مستقل است. در حال حاضرظ¬ 70 کتاب‌فروشی در این پلت‌فرم همکاری می‌کنند و ناشر موسس این پلت‌فرم قول داده که به زودی تعداد این کتاب‌فروشی‌ها چند صد برابر شود. شیوه کار هم به این صورت است که آدم‌ها در این سایت ویترین کتاب‌فروشی خودشان را دارندظ¬ در مورد کتاب‌های موردعلاقه‌شان نقد می‌نویسند و آن را به دیگران توصیه می‌کنند و خواننده‌ها می‌توانند کتاب‌هایشان را از کتاب‌فروشی‌های محلی و مستقل این سایت بخرند. نویسنده‌ها هم در این سایت حضور دارند و ویترین‌شان را در این سایت پر از کتاب کرده‌اند.

4.  Bookish

این پلت‌فرم در مقایسه با قبلی‌ها کوچک‌تر است. اگر بر اساس توصیه‌های کتاب‌خوان‌ها در این سایت بخواهید کتابی بخریدظ¬ می‌توانید به کتاب‌فروشی کوچک این سایت مراجعه کنید. لینک رفتن به کتاب‌فروشی‌های بزرگ‌تر هم در این سایت وجود دارد.

این هشت سایت مهم‌ترین سایت‌هایی هستند که کتاب‌خوان‌ها در آن عضو هستند از کتاب‌های موردعلاقه خود نام می‌برند برای‌شان نقد می‌نویسند به آن‌ها ستاره می‌دهند و آن‌ها را برای خواندن به دیگران توصیه می‌کنند.

5. Jellybooks

دید زدن روی جلد کتاب‌هایی که در این سایت وجود دارد برای خودش حظ بصر است. در این سایت می‌توانید بخش‌هایی از کتاب‌ها را ببینید و مطالعه کنید (حدود 10 درصد کتاب). لینک خرید کتاب هم در سایت موجود است.

6. Riffle

ساز و کار این سایت شبیه Goodreads است  با این تفاوت که سر و صدای کمتری دارد و به لحاظ بصری هم زیباتر است. در این سایت  نه تنها شما و دوستان‌تان می‌توانید نقدها و توصیه‌هایتان را بنویسید  بلکه ناشران و کارشناسان هم می‌توانند در مورد کتاب نظر بدهند.

7. What should I read next؟

این سایت نه فقط پیشنهاد می‌دهد که درباره کتابی که ازش لذت برده‌اید بنویسید بلکه کتاب‌هایی دیگری را که به این کتاب شباهت دارند برای خواندن به شما پیشنهاد می‌کند. برای استفاده از این سایت هم لازم نیست نام‌نویسی کنید  و خب این خودش باعث می‌شود آدم یک نفس راحت بکشد.

8. Whichbook

این پلت‌فرم ساز و کارش کاملا با پلت‌فرم‌های دیگر فرق دارد که یا به نظرتان خلاقانه می‌آید یا مسخره و این احتمالا به حال و هوای‌تان بستگی دارد. کاری که این سایت می‌کند این است که کتاب‌ها را بر اساس احساسات و حال و هوای‌شان رده‌بندی کرده. اگر مثلا غمگین‌اید یا خوشحال می‌توانید بروید سراغ کتاب‌های هر کدام از این دسته‌بندی که انواع و اقسام‌شان را در این سایت می‌توانید ببینید.

سایت موردعلاقه شما برای کتاب و توصیه به کتاب‌خوانی چیست؟ اگر آن را از قلم انداخته‌ایم  می‌توانید ازش اسم ببرید.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان


منبع: نوگام

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین