سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی سپری شد که سپاهان با غلبه بر استقلال گامی بلند برای قهرمانی برداشت و با کسب 9 امتیاز از سه بازی نشان داد که شایسته ترین تیم برای قهرمانی تا به اینجا است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روز خوش پرسپولیس و سپاهان

هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی سپری شد که سپاهان با غلبه بر استقلال گامی بلند برای قهرمانی برداشت و با کسب 9 امتیاز از سه بازی نشان داد که شایسته ترین تیم برای قهرمانی تا به اینجا است.


پرسپولیس

پرسپولیس 8 پله صعود کرد

پرسپولیس تهران(0) 1- ذوب آهن اصفهان(0) صفر

گل: مهرداد طارمی(73) برای پرسپولیس

پاس گل: رضا نور محمدی(73) برای پرسپولیس

داور: تورج حق وردی با کمک بابک داوری و تورج عیوض محمدی

اخطار: قاسم دهنوی (40) از ذوب آهن و  رضا نورمحمدی(58) از پرسپولیس

تماشاگر: حدود 15 هزار نفر

ورزشگاه: آزادی تهران

زمان: جمعه 24-5-93 (ساعت 15-19)

 

پرسپولیس

 نیلسون(4)، محمد خانزاده(3)، محسن بنگر(4)، رضا نورمحمدی(3)کاپیتان، میثم حسینی(3)، حسین ماهینی(3)، مهرداد کفشگری(3)، احمد نوراللهی(2)(70- رضا حقیقی)(2) ، امید عالیشاه(3)، رضا نوروزی(2) (63- محمد عباس زاده ) (3)و مهرداد طارمی(3)(73- محمد نوری)(2)

سرمربی: علی دایی

 

ذوب آهن

محمدباقرصادقی(3)، سینا عشوری(3)، کارلوس سانتوز(3)، هادی محمدی(3)، قاسم حدادی فر(3)، محسن مسلمان(3)، اکبر ایمانی(3)(87- مصطفی شجاعی)(1)، مهرداد قنبری(3)، قاسم دهنوی(2)(77- احسان پهلوان)(2) ، مهدی رجب زاده(3)کاپیتان (77- اسماعیل فرهادی)(2) ومرتضی تبریزی(3)

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

نگاه کلی: پرسپولیس که طی دو هفته فقط یک امتیاز گرفته بود و در انتهای جدول قرار داشت برای سر و سامان دادن به وضعیت  خود چاره ای جز بردن ذوب آهن نداشت. قرمزها در این دیدار صادقیان محروم را نداشتند اما در عوض کفشگری به میدان آمد و ماهینی هم به صف مدافعان میزبان اضافه شد.

پرسپولیس این بار همه امیدهای خود برای بردن را به سمت چپ برد تا شاید با حرکت های عالیشاه فرصت سازی کند. دو تیم با احتیاط وارد میدان شدند و با پاس های اشتباه کیفیتی نازل بر بازی حاکم شد. ناهماهنگی بین خطوط سه گانه دو تیم باعث شد تا مدافعان روبرو سختی زیادی برای مقابله با آنان نداشته باشند. ترکیب دو تیم به گونه ای بود که اندک مهاجمان در دام مدافعان پرتعداد گرفتار باشند. دو تیم برای کنترل بازی جدال سخت در میانه میدان را در دستور کار قرار دادند اما در این راه هیچکدام موفق نبودند. بازی سرد و کسل کننده دو تیم حوصله همه را سر برد تا در گرمای هوا سرما را روی سکوها حاکم کند. نیمه اول بدون گل تمام شد. نیمه دوم هم با احتیاط شروع شد اما ذوب آهن با روحیه ای بهتر به هجوم توجه کرد. در حالی که ذوب آهن جلو تر آمده بود پرسپولیس روی یک ضربه کاشته در میان تعلل مدافعان حریف به گل برتری رسید. بعد از گل پرسپولیس عقب رفت و ذوب آهن برای تساوی به آب و آتش زد. ارسال های مهمان با حضور خوب بنگر غالبا بی اثر ماند. میزبان برای رسیدن به سه امتیاز بازی را از حرکت انداخت و ذوب آهن هم جان لازم را نداشت تا پرسپولیس از انتهای جدول فرار کند.

تیم سپاهان در حالی که با یک گل از مهمان آبی‌پوش خود عقب افتاده بود با ارایه فوتبالی منطقی و با حساب و کتاب 3 گل به حریف زد و با کسب این برد ارزشمند به تنهایی در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت

لحظه های حساس: در دقیقه ده حرکت نوروزی درون محوطه جریمه و عبور او از مدافع روبرو با عدم همراهی سایر قرمزپوشان بی حاصل ماند. در دقیقه 24 ارسال مستقیم مسلمان بدون برخورد به کسی به تیر عمودی خورد و توسط نورمحمدی دفع شد. در دقیقه 29 حمله خطرناک قرمزها با خروج به موقع صادقی بی اثر ماند. در دقیقه 30 ضربه سر نورمحمدی از کنار دروازه گذشت. در دقیقه 40 حمله خطرناک پرسپولیس با سماجت مدافعان ذوب آهن بی اثر شد. در دقیقه 42 دهنوی بخت بزرگ ذوب آهن را با ضربه ای بد هدر داد. در دقایق 55 و 58 دوبار نور محمدی سد راه رجب زاده و تبریزی شد. در دقیقه 78ضر به سنگین ایمانی را نیلسون دفع کرد. در دقیقه 85 ارسال ماهینی و ضربه سر بد عباس زاده بخت خوب پرسپولیس را هدر داد. در دقیقه 90 ارسال فرهادی و ضربه تبریزی نفس قرمزها را در سینه حبس کرد ولی راهی به دروازه نیافت. در ثانیه های پایانی ضربه نفسگیر مهاجم ذوب آهن را نیلسون به زیبایی دفع کرد.

گل: در دقیقه 73 ارسال بلند ماهینی و دخالت نور محمدی توپ را به طارمی رساند تا او با ضربه سر گل روحیه بخش تیمش را بزند.

حادثه ویژه: در حالی که ذوب آهن جلو آمده بود پرسپولیس از یک فرصت ساده بهره برد و با تیزچنگی طارمی به روزهای بهتر نظر کرد.

بهترین بازیکن میدان: محسن بنگرو نیلسون از پرسپولیس

 

سایر نتایج

دومین پیروزی تراکتورسازی

تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته سوم لیگ برتر فوتبال موفق شد ملوان را در خانه شکست دهد.  در نیمه اول این دیدار تراکتورسازی عملکرد بهتری ارائه کرد و توانست یک بر صفر پیروز به رختکن برود.در نیمه دوم ملوان برای زدن گل تساوی تلاش زیادی کرد اما موفق به زدن گل نشد.در دو نیمه تراکتورسازی تیم برتر میدان بود و حتی در دقیقه 74 بازی مهدی کیانی یک پنالتی برای تراکتورسازی را از دست داد.در دقیقه 6 لوسیانو ادینهو تک گل این مسابقه را به ثمر رساند.تراکتورسازی با این برد 7 امتیازی شد و به رده دوم جدول صعود کرد. ملوان 2 امتیازی ماند.

استقلال و سپاهان

پیروزی ارزشمند سپاهان برابر استقلال

تیم‌های فوتبال سپاهان و استقلال در شرایطی به مصاف یکدیگر رفتند که تیم برنده این بازی به تنهایی می‌توانست صدر جدول را در اختیار بگیرد. تیم سپاهان در حالی که با یک گل از مهمان آبی‌پوش خود عقب افتاده بود با ارایه فوتبالی منطقی و با حساب و کتاب 3 گل به حریف زد و با کسب این برد ارزشمند به تنهایی در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت. احسان حاج صفی(27- پنالتی)، مهدی شریفی(33) و لوسیانو پریرا(63) گلهای تیم سپاهان را به ثمر رساندند. برای تیم استقلال هم میلاد فخرالدینی در دقیقه 17 گلزنی کرد. استقلال بازی را خوب شروع کرد و حتی به گل هم رسید. این تیم در دقیقه 17 روی شوت راه دور میلاد فخرالدینی از میزبان خود پیش افتاد اما در دقیقه 27 مسابقه علیرضا فغانی داور این دیدار یک ضربه پنالتی به سود سپاهان اعلام کرد که احسان حاج صفی در خلاف جهت حرکت فروزان آن درون دروازه استقلال قرار داد. بعد از این گل کادر فنی استقلال به شدت نسبت به اعلام ضربه پنالتی اعتراض کردند که این اعتراضات اخراج کریم بوستانی مربی دروازه‌بان‌های استقلال را به دنبال داشت.سپاهان که بهتر از حریف خود بازی می‌کرد در دقیقه 33 گل به گل دوم خود نیز دست یافت. لوسیانو پریرا با فرار خود از جناح چپ محوطه جریمه حریف یک توپ عرضی تند و تیز را فرستاد که مهدی شریفی در دهانه دروازه آن را به گل دوم زردپوشان تبدیل کرد.در نیمه دوم تیم استقلال تلاش کرد با بازی رو به جلو گل خورده را جبران کند که این باعث شد در ضد حمله فضای بیشتری در اختیار سپاهانی ها قرار گیرد. در دقیقه 63 بود که لوسیانو پریرا دروازه استقلال را برای بار سوم گشود تا کار برای شاگردان قلعه‌نویی دشوارتر شود.استقلال در این نیمه صاحب چندین ضربه کاشته پشت محوطه جریمه حریف شد که بیک‌زاده و قاضی قدر این موقعیت‌ها را ندانستند ضمن اینکه سپاهان روی ضد حمله بارها تا آستانه گل چهارم پیش رفت که ضربات سوکای و خلعتبری هر بار به شکل خطرناکی به بیرون رفت تا در نهایت بازی با همان نتیجه 3 بر یک خاتمه یابد. اتقاق ویژه دقایق پایانی اخراج شجاع خلیل‌زاد از بازی بود.سپاهان با این برد 9 امتیازی شد و به تنهایی در صدر جدول رده‌بندی ایستاد. استقلال با 6 امتیاز موقتا در رده سوم جدول قرار گرفت.

تیم فوتبال پدیده مشهد در نخستین بازی از هفته سوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال برابر صبای قم در حالی متوقف شد که تا دقیقه 95 برابر این تیم با یک گل پیش بود

پیکان برابر نفت مسجد سلیمان متوقف شد

آخرین بازی از روز نخست هفته سوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال را تیم های پیکان و نفت مسجد سلیمان برگزار کردند که این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت. در این دیدار که در ورزشگاه دستگردی برگزار شد دو تیم نتوانستند بازی خوبی را به نمایش بگذارند و در نهایت با تساوی به کار خود پایان دادند. محمدحسین زاهدی‌فر داوری این بازی را بر عهده داشت.

فولاد برد، سایپا و گسترش فولاد امتیازات را تقسیم کردند

در دو بازی همزمان روز نخست از هفته سوم رقابتهای لیگ برتر تیم فولاد خوزستان در زمین راه‌آهن پیروز شد و سایپا برابر گسترش فولاد به تساوی رضایت داد. در یکی از این بازی‌ها تیم فولاد خوزستان در زمین راه‌آهن تهران با یک گل پیروز شد. سروش رفیعی در دقیقه 79 زننده تنها گل این بازی بود. فولاد با این برد 6 امتیازی شد. راه‌آهن نیز 3 امتیازی باقی ماند. در دیگر بازی تیم سایپا در ورزشگاه انقلاب کرج مقابل گسترش فولاد تبریز به تساوی بدون گل رضایت داد. این سومین تساوی متوالی شاگردان جلالی بود. گسترش فولاد هم دومین تساوی خود را ثبت کرد.

توقف پدیده در دقیقه 95

تیم فوتبال پدیده مشهد در نخستین بازی از هفته سوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال برابر صبای قم در حالی متوقف شد که تا دقیقه 95 برابر این تیم با یک گل پیش بود. در این بازی که در ورزشگاه ثامن مشهد برگزار شد دو تیم به تساوی یک بر یک دست یافتند. ابتدا رضا عنایتی در دقیقه 75 از روی نقطه پنالتی برای میزبان گلزنی کرد اما احمد حسن‌زاده با گلی که در دقیقه 95 به ثمر رساند مانع پیروزی تیم میزبان شد. با این نتیجه هر دو تیم با کسب یک برد و دو تساوی در سه بازی ابتدایی فصل 5 امتیازی شدند.

 اولین پیروزی نفت

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و نفت تهران در چارچوب هفته سوم لیگ برتر با برتری شاگردان علیرضا منصوریان به پایان رسید. بازی بیشتر در نیمه اول در میانه میدان دنبال می‌شد و دو تیم حرکت از عمق را در دستور کار خود قرار داده بودند. دو تیم نتوانستند در 45 دقیقه اول از پس هم برآیند و قفل دروازه‌ها باز نشد.در دقیقه 34 ضربه ایستگاهی ایمان مبعلی را دروازه‌بان استقلال توپ را دفع کرد که در برگشت علی قربانی توپ را  به تیرک عمودی دروازه زد و پس از آن توپ به خارج از زمین رفت.در نیمه بازیکنان نفت تهران پس از 9 دقیقه توانستند توسط کمال کامیابی‌نیا در دقیقه 54 به گل برسند. در ادامه موسی کولیبالی توانست در دقیقه 85 گل تساوی‌بخش استقلال خوزستان را به ثمر برساند اما این نتیجه تنها 2 دقیقه دوام داشت و در دقیقه 87 دیوید ویکروم توانست گل پیروزی بخش شاگردان علیرضا منصوریان را به ثمر برساند تا در پایان نفت با نتیجه 2 بر یک به پیروزی برسد. قضاوت این دیدار برعهده محمد ملکی بود. وی به مرتضی پورعلی گنجی، علی قربانی از نفت و محمد طیبی از استقلال خوزستان کارت زرد نشان داد.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین