سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برخی از غذاها، بسیار خوشمزه هستند، اما عوارض بعد از خوردن آن‌ها، بسیار ناراحت‌کننده است؛ از جمله باید به بوی بد دهان یا بوی بد بدن اشاره کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

غذاهایی که بدنتان را بدبو می‌کنند


برخی از غذاها، بسیار خوشمزه هستند، اما عوارض بعد از خوردن آن‌ها، بسیار ناراحت‌کننده است؛ از جمله باید به بوی بد دهان یا بوی بد بدن اشاره کرد.


بنابر این، ترجیحاً مصرف غذاهایی که نام برده‌ایم را تا حد امکان کاهش دهید تا دیگران از بودن در کنار شما آزرده نشوند.

1. گوشت قرمز

گوشت

با اینکه گوشت قرمز، بسیار خوش‌طعم است و بسیاری از مردم جهان آن را دوست دارند، اما خوردن آن باعث می‌شود تا بوی بدن انسان تغییر کند. این بو نیز چندان خوشایند نیست. هضم گوشت قرمز، بسیار طول می‌کشد و همین مسئله باعث می‌شود تا در خون، زهرابه‌ای تولید شود که منبع بوی بد است. تا حد امکان سعی کنید به جای گوشت قرمز، از سبزیجات یا گوشت سفید استفاده کنید. بزرگ‌ترین لطفی که می‌توانید در حق خود انجام دهید، این است که برای وعده شام، گوشت قرمز میل نکنید.

2. غذاهای بی ارزش

فست فود

خوراکی‌هایی که ارزش غذایی ندارند و فست‌فودها نیز باعث ایجاد بوی بد می‌شوند. غذاهای فرآوری شده، حاوی مقادیر زیادی قند و روغن و مواد نگه‌دارنده هستند که با ورود به بدن، بوی بد ایجاد می‌کنند. همچون گوشت قرمز، روند هضم غذاهای فوری نیز طولانی است و اصولاً در روده انسان فاسد می‌شوند. شاید برگر و سیب زمینی سرخ کرده دوست داشته باشید، اما بدانید موجب بدبویی می‌شوند.

3. قهوه

قهوه

شاید تاکنون خودتان نیز متوجه شده باشید که مصرف زیاد قهوه، باعث بدبو شدن دهان شما می‌شود. قهوه شاید باعث سرحال شدن شما بشود و خودش عطر خوبی داشته باشد، اما وقتی در دهان شما می‌ماند، بوی بدی به نفستان می‌دهد. به ویژه افرادی که پس از قهوه سیگار می‌کشند، باید بدانند باعث آزار اطرافیان خواهند شد.

4. پیاز

پیاز حلقه شده

همه می‌دانیم که پیاز موجب ایجاد بوی بد در دهان می‌شود و وقتی می‌ماند که بویش غیرقابل تحمل‌تر هم می‌شود؛ اما بسیاری از مردم دوست دارند داخل سالادشان حتماً پیاز باشد. اما این را بدانید که پیاز زیاد، باعث بدبو شدن بدن نیز می‌شود. پس از مصرف پیاز خام، بدن گازی متصاعد می‌کند که توسط خون جذب می‌شود و باعث می‌شود فرد عرق کند. این عرق نیز بدبو است.

5. شیر

شیر ناپاك خورده

شیر غیرپاستوریزه بویی دارد که هرکسی نمی‌تواند آن را تحمل کند. شیر، حاوی پروتئین‌هایی است که وقتی هضم می‌شوند، به مواد ریزی تبدیل می‌شود که بوی خوبی ندارند. همین مسئله باعث می‌شود تا دهان فردی که شیر می‌خورد، بوی بدی بگیرد. یک لیوان شیر قبل از خواب، ایده بسیار خوبی است، اما پس از آن حتماً مسواک بزنید.

برترین‌ها


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: تغذیه و تناسب اندام

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین