سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ظریف قبل از سفر به وین برای مذاکرات هسته ای حکم خادمی خود را دریافت کرد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ظریف خادم امام رضا شد


ظریف قبل از سفر به وین برای مذاکرات هسته ای حکم خادمی خود را دریافت کرد.

چندی پیش خبری آمد که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران  در جریان سفر به قم و زیارت حرم حضرت معصومه (س)، نشان خادمی افتخاری حرم حضرت معصومه (س) را از آستان مقدس حرم مطهر دریافت کرد. اما حال او افتخار خادم افتخاری امام رضا نیز به دست آورده است.

ظریف

آیت الله واعظ طبسی در مراسم اعطای احکام خدام بارگاه منور رضوی گفت: جمهوری اسلامی با احترام به قوانین بین المللی نه زور می گوید و نه زور می شنود.

نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم که در شب میلاد باسعادت حضرت علی علیه السلام در تالار اماکن متبرکه رضوی برگزار شد، ضمن اعطای حکم دکتر ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و 383 نفر از خدام آن آستان مقدس، اظهار داشت: زمانی روی مباحث هسته ای جمهوری اسلامی چانه زنی و فشار زیادی بود، اما امروز شرایط و جایگاه ما در میز مذاکرات تفاوت زیادی دارد.

وی گفت: در مذاکراتی که طی چند ماهه اخیر داشته ایم، خدا را شکر جمهوری اسلامی با اعتماد به این تیم و گروه مذاکره کننده به ریاست دکتر ظریف‏ در چارچوب دیدگاه های رهبری معظم انقلاب اسلامی با نگاه به مصالح ملی، تکیه بر ارزشهای اسلامی و رعایت عزت و استقلال نظام اسلامی با دشمن صحبت می کند. اما صحبتی اصولی، منطقی و در عین حال آرام.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که جمهوری اسلامی با تکیه بر اسلام، اهل منطق و استدلال است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی اهل احترام به قوانین و مسائل قابل احترام بین المللی است؛ زور نمی گوید و زور نمی شنود. اهانت نمی کند و تحمل اهانت دیگران را نخواهد داشت و اگر دشمن خشونت و درشتی کرد، درشت می شنود.

وی افزود: به آقای ظریف گفتم که گویا همه چیز دست به دست هم داده تا این مذاکرات به فضل الهی به ثمر برسد.

ظریف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: گذشته از تدبیر رهبری و بحثها و گفتمان های سیاسی، تشرف آقای ظریف به خادمی حضرت رضا(ع) تصادفی نیست. شما فکر می کنید هر کسی می تواند خادم شود؟ فکر می کنید تا شایستگی برای قبول نوکری نباشد، حضرت می پذیرند و اگر زمینه ای برای دریافت این افتخار نباشد‏، چنین اتفاقی صورت می گیرد؟

وی افزود: تشرف به افتخار خادمی بارگاه منور حضرت رضا(ع) در شب میلاد امیرالمومنین علی(ع) و در آستانه سفر به جلسات مذاکره، همگی عنایات الهی هستند برای اینکه نظام اسلامی سرافراز‏، مفتخر و سربلند از این مذاکرات حساس بیرون بیاید.

نماینده ولی فقیه در خراسان با تأکید بر این حدیث از امیر مومنان که «همم الرجال تقلع الجبال»‏، خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جناب آقای ظریف! همت، تصمیم و عزم راسخ در کنار اتکا به خدا و تجربیاتی که تیم مذاکره کننده دارد و کوچک دیدن دشمن و بزرگ دیدن اسلام می تواند ما را پیروز کند.

وی افزود: از نگاه این حدیث، مشکلی برای انسان وجود ندارد. او می تواند در برابر همه مشکلات بایستد و با اراده ای قوی و اتکا به ایمان به خدا و نصرت الهی و اعتماد به نفس عمل کند. با اطمینان به موفقیت و پیروزی در برابر دشمن قرص و استوار باشد محکم از موضع بالا سخن بگوید.

تشرف به افتخار خادمی بارگاه منور حضرت رضا(ع) در شب میلاد امیرالمومنین علی(ع) و در آستانه سفر به جلسات مذاکره، همگی عنایات الهی هستند برای اینکه نظام اسلامی سرافراز‏، مفتخر و سربلند از این مذاکرات حساس بیرون بیاید

تشرف به افتخار خادمی بارگاه منور حضرت رضا(ع) در شب میلاد امیرالمومنین علی(ع) و در آستانه سفر به جلسات مذاکره، همگی عنایات الهی هستند برای اینکه نظام اسلامی سرافراز‏، مفتخر و سربلند از این مذاکرات حساس بیرون بیاید

وی با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در عرصه های مختلف، اظهار داشت: معتقدم شکل گیری این انقلاب بی شباهت به اعجاز نبود. اتفاق بزرگی بود. چه چیز موجب شد این اتفاق مهم و تأثیرگذار در فضای جامعه بشری با وجود مخالفت قدرتهای مستکبر و مستبد شکل بگیرد؟

وی تصریح کرد: امروز این همه فشار و هزینه های سنگین سیاسی و اقتصادی، این همه فضا سازی و جنگ روانی، به خاطر این است که نمی توانند جمهوری اسلامی و این تفکر و اندیشه را تحمل کنند. این جریان فکری که همه نیروهای جوان و نوجوان را جذب کرده و موجب شده نگاه اکثر سایت ها و رسانه ها به ایران اسلامی باشد.

آیت الله واعظ طبسی با اشاره به گفتمان امام راحل در برابر دشمنان، و نحوه ایستادگی ایشان در برابر استکبار جهانی و نیز مواضع مقام معظم رهبری گفت: علیرغم این همه پیچیدگی اوضاع سیاسی جهان و وجود این همه دشمن و متأسفانه این همه نفاق، تدبیر و مدیریت تحسین آمیز و پایداری و تحمل رهبری انقلاب و شجاعت و قاطعیت اوست که امروز استقلال، عزت و استغنای ما را حفظ کرده است.

ظریف

وی با اتکا به تأکید رهبری در به کار گیری عزم ملی و مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ و اقتصاد در سال جاری، بیان داشت: اگر این اتفاق بیفتد، خواهیم دید که چقدر افق باز است و به آن انتهایی که مدنظر است، می توان رسید.

در پایان این مراسم حکم خادمی بارگاه منور رضوی از سوی آیت الله واعظ طبسی به دکتر ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و 383 نفر از خادمان اهدا شد.

محمد جواد ظریف دراینباره گفته بود"  من خدمت " آیت‌الله واعظ طبسی" هم عرض کردم که همیشه یکی از بزرگترین آرزوهای من از همان اوان کودکی این بوده که بتوانم خادم حضرت رضا(ع) باشم، لذا هر وقت به این افتخار نایل شوم، یکی از بزرگترین دستاوردهای زندگی‌ام رقم خواهد خورد. هرچند هنوز حکم رسمی صادر نشده است و امیدواریم که هرچه زودتر به این افتخار نائل شویم و بتوانیم خدمت کنیم".

وی در پاسخ به سوال اینکه به عنوان یک خادم امام رضا(ع) در مذاکرات و مناسبات سیاسی پیش رو چه کمکی از ارباب و ولی نعمت‌تان "حضرت علی‌ بن‌ موسی‌الرضا"(ع) خواهید گرفت. گفت: همیشه بزرگترین پشتوانه ما برای موفقیت در مذاکرات و انجام هر کاری در حوزه ملی، الطاف خداوند متعال با توسل به معصومین علیهم‌السلام بوده و بخصوص "حضرت رضا" علیه السلام را حامی و پشتیبان خود می‌دانیم. حتماً هم قبل از مذاکرات برای توسل به حضرت رضا(ع) تلاش کرده‌ایم و الآن هم که در آستانه مذاکرات هستیم، خوشحالیم که به زیارت مضجع شریف آن حضرت مشرف شده‌ایم.

فراوری: باباپور

بخش سیاست تبیان


منبع: عصر ایران/ ایرنا

 

مطالب مرتبط:

روایت نجف‌زاده از کامنت خوانی ظریف

پاسخ ظریف به تحریمهای جدید آمریکا

راهبردهای سیاست خارجی ایران در دوران وزارت ظریف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین