سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پس از جدی شدن حضور شرکت خودروسازی پژو در ایران به نظر می رسد رنویی ها نیز به دنبال توسعه فعالیت شان در ایران هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نبرد رنو با پژو برای تولید در ایران


پس از جدی شدن حضور شرکت خودروسازی پژو در ایران به نظر می رسد رنویی ها نیز به دنبال توسعه فعالیت شان در ایران هستند.

نبرد رنو با پژو برای تولید در ایران

هنوز زمان زیادی از جدی شدن حضور دوباره شرکت خودروسازی «پژو» در ایران نگذشته است که دبیر انجمن قطعه سازان خودرو از تمایل شرکت رنو برای فعالیت جدی در بازار خودرو ایران خبر داد.

اگرچه ساسان قربانی به صراحت اعلام نکرده که شرکت خودروسازی رنو به چه شکلی تمایل دارد برنامه های اقتصادی خود در بازار خودروی ایران را علمیاتی کند اما با استناد به گفته های او می توان پی به تمایل حضور جدی شرکت رنو در ایران برد. با استناد به گفته های دبیر انجمن قطعه سازان شرکت رنو با ارسال نامه‌ای به شرکت‌های قطعه‌ساز ایرانی، از بازدید واحدهای قطعه‌سازی برای سنجش توان تولید آنها خبر داده‌اند.

رنو در حالی حضورپر رنگ در بازار خودروی ایران را دنبال می کند که چندی است پژویی ها به طور جدی برای توسعه فعالیت های شان با ایران خودرو مشغول رایزنی هستند. این موضوع رنویی ها را برانگیخته کرده است که مبادا حجم زیادی از بازار خودروی ایران در اختیار شرکت خودروسازی پژو قرار گیرد و به همین دلیل به طور جدی تمایل دارند تا با تمام قوا در بازار خودرو ایران حضور داشته باشند.

به همین دلیل نیز بر اساس آنچه که دبیر انجمن خودروسازان مطرح کرده راهی واحد های تولید قطعه خودروی ایران در جاده مخصوص شده اند تا ارزیابی های نهایی در رابطه با تولید خودرو در ایران را لحاظ کنند. بر این اساس آنها به بررسی ظرفیت های تولید قطعه سازان خواهند پرداخت تا به موازات تولید محصولات رنو در ایران مشکلات پیش رو برای تولید را به حداقل برسانند.

بر اساس آنچه که دبیر انجمن خودروسازان مطرح کرده راهی واحد های تولید قطعه خودروی ایران در جاده مخصوص شده اند تا ارزیابی های نهایی در رابطه با تولید خودرو در ایران را لحاظ کنند. بر این اساس آنها به بررسی ظرفیت های تولید قطعه سازان خواهند پرداخت تا به موازات تولید محصولات رنو در ایران مشکلات پیش رو برای تولید را به حداقل برسانند.

گفتنی است در حال حاضر روزانه بین 200 تا 250 دستگاه تندر-90 در ایران تولید می‌شود و رنو قصد دارد تا قبل از پایان سال‌جاری میلادی، تولید روزانه این خودرو را به 400 دستگاه برساند.

از سوی دیگر به نظر می رسد تولید خودروهای جدید تری نیز توسط شرکت خودروسازی رنو در ایران مورد تاکید قرار گیرد که همین موضوع سبب خواهد شد تا رقابت جدی تری میان دو شرکت خودروسازی پژو و رنو را در روزهای آینده شاهد باشیم. رنویی ها در شرایطی به دنبال توسعه فعالیت خود در بازار ایران هستندی که  در میانه های اردیبهشت نیز مدیرعامل شرکت ایران‌‌خودرو با تشریح جزئیات جلسه 10 ساعته با مدیر‌عامل شرکت پژو گفت: در این جلسه مقرر شد دو محصول جدید بر روی پلت‌فرم‌های مختلف از محصولات شرکت پژو در ایران تولید شود. 

بخش اقتصاد تبیان


منبع:خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین