سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ایرج مظفری ملی پوش اسبق ایران در خصوص مسیر آینده والیبال ایران به سوالات تبیان پاسخ داد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

والیبال ایران در مسیر تازه


ایرج مظفری ملی پوش اسبق ایران در خصوص مسیر آینده والیبال ایران به سوالات تبیان پاسخ داد.

مظفری

وی گفت: ابتدا باید بگویم من اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران را از نظر بازیکنی بسیار بزرگ و ارزشمند می دانم. او مربی باشگاهی خوبی هم هست. پروجیا تیم قدرتمندی نبود اما کواچ آن را به این مرحله ازمسابقات سری آ رساند. مربی که در سری آ ایتالیا کار کند، مربی کمی نیست.  اما یادمان نرود حکایت مربیگری تیم ملی متفاوت است. کواچ بازیکنی بزرگی بود اما به جای یک مربی بزرگ به ایران می آید، بیشتر موفقیت های ولاسکو در گذشته درلیگ جهانی و مسابقات قهرمانی جهان بوده و کواج به درستی می داند که جای چه کسی می آید. بنابر این انگیزه بالایی می خواهد.

معتقدم کواچ به هیچ عنوان راه ولاسکو را ادامه نخواهد داد. برای این گفته خود حداقل دو دلیل دارم. نخست اینکه کواچ از سیستم بحث بر انگیز ولاسکو دو تعویضه به خصوص در امتیازهای زیر 15 استفاده نمی کند، زیرا این کار کاملا اشتباه است. دومین فرق کواچ با ولاسکو دراین است که کواچ از دو لیبرو استفاده می کند، اما ولاسکو علاقمند نبود که بازیکن دوازدهم تیم لیبرو دوم باشدوهمیشه با یک لیبرو درمسابقات شرکت می کرد. من چندین بار از ولاسکو سئوال کردم چرا برای بازیکن دوازدهم از لیبرو استفاده نمی کنید، اما او جواب سر بالا داد.

لیبرو تنها بازیکنی است که تعویض ندارد و والیبال ایران دو بار در زمان ست کوویچ در تیم جوانان و احمد پورکاشیان از داشتن تنها یک لیبرو به مشکل برخورد. کوچینگ سرمربی جدید تیم ملی والیبال بی نهایت قوی است و جای خوشبختی است که مسیر فنی ولاسکو را طی نمی کند، اما راه سختی در لیگ جهانی امسال و مسابقات قهرمانی جهان درپیش خواهد داشت. رسیدن کواچ به این مرحله ازوالیبال این سئوال را در ذهن بسیاری ازکارشناسان تداعی می کند که چرا فدراسیون والیبال صربستان برای بازیکنان شاخص خود فضا و محیطی برای رشد و ارتقاء فراهم کرد، اما فدراسیون والیبال ایران این کار را نمی کند.

لیبرو تنها بازیکنی است که تعویض ندارد و والیبال ایران دو بار در زمان ست کوویچ در تیم جوانان و احمد پورکاشیان از داشتن تنها یک لیبرو به مشکل برخورد. کوچینگ سرمربی جدید تیم ملی والیبال بی نهایت قوی است و جای خوشبختی است که مسیر فنی ولاسکو را طی نمی کند، اما راه سختی در لیگ جهانی امسال و مسابقات قهرمانی جهان درپیش خواهد داشت

بازیکنانی همچون بهنام محمودی، محمد ترکاشوند و حتی من (ایرج مظفری) مانند کواچ بودیم، اما فدراسیون والیبال ایران بها نداد وامکاناتی مهیا نکرد که رشد کنیم. آینده محمد موسوی نیز جز این نیست. وقتی از اختیارات، حقوق، قرارداد و بیمه صحبت می کنیم، مسئولین فدراسیون ناراحت می شوند. از ما که گذشت اما خواهش من برای افرادی مانند محمد موسوی است باید به اینگونه بازیکنان فضا داده شود تا کواچ ایران شوند.

ولاسکو مربی ایرانی کنار خود ننشاند، اما حال که کواچ این کار را انجام می دهد، چرا حسین (حسین معدنی).او که دو و نیم سال سرمربی تیم ملی بوده وعملکردش مشخص است. اگر خوب بود که باید حفظ می شد ، چرا بر کنار شد؟ باید مربیانی همچون پیمان اکبری در کنار کواچ باشند. به این دلیل که می خواهیم بعد از کواچ از یک مربی ایرانی استفاده کنیم. اینجاست که اطرافیان داورزنی رییس فدراسیون والیبال مقصرند. من با تمام وجود می گویم که دلم بیشتر از برخی اطرافیان به حال رئیس فدراسیون می سوزد.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین