سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر می‌خواهید لذت یک گشت و گذار در طبیعت کویری را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما، روستای مصر در مرکز ایران است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصر در مرکز ایران!

روستای مصر


اگر می‌خواهید لذت یک گشت و گذار در طبیعت کویری را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما، روستای مصر در مرکز ایران است.


روستای مصر با حدود 120 نفر سکنه در 30 کیلومتری شمال شهرستان خور و در 45 کیلومتری شرق شهرستان جندق، در شمال شرقی شهر انارک از توابع استان اصفهان واقع شده است. شهرت روستای مصر بیشتر به خاطر تپه‌های شنی روان آن یا رمل‌هاست که تا دیوار به دیوار روستا هم حرکت کرده‌اند. روستای فرحزاد در دو کیلومتری شمال روستای مصر، پوشیده از تپه‌های شنی است که در گوشه و کنار آن، درختچه‌های گز و نخل و تاق، زیبابی آن را به مراتب بیشتر کرده‌اند. در 6 کیلومتری شرق مصر، نیزار قرار دارد که وجود چشمه آب با نی‌های بلند و با ماهی‌های داخل آن، جلوه خاصی به طبیعت آنجا بخشیده و آبشخور مناسبی برای حیوانات آن حوالی فراهم کرده است.

روستای مصر
روستای مصر

برای گشت و گذار در مصر، شما گزینه‌های خوبی پیش روی دارید. می‌توانید در بیابان میان روستای مصر و روستای فرحزاد، شترسواری کنید؛ یا اگر ماشین دو دیفرانسیل در اختیار دارید، از ماشین سواری در میان تپه‌های شنی لذت ببرید و اگر خواستید می‌توانید با کرایه موتورهای سواری ATV هیجان واقعی موتورسواری در بیابان را تجربه کنید.

شب‌های مصر هم فراموش نشدنی‌اند. آسمانی پر از ستاره که شاید دیگر نتوانید نظیرش را در هیچ کجای دیگر ببینید و همراهی با علاقمندانی که بسیاری با تلسکوپ و ابزار رصد، به تماشای آسمان نشسته‌اند.

روستای مصر
روستای مصر

برای رفتن به مصر، تورهای گردشگری بسیاری وجود دارند، اما اگر خواستید با ماشین شخصی بروید، از شهرستان جندق تا مصر، جاده خاکی است و از شهرستان خور، جاده به صورت آسفالت-خاکی است. اگر با اتوبوس‌های بین شهری قصد مسافرت دارید، از شهر تهران به مقصد یکی از شهرهای کرمان یا طبس و یا بیرجند بلیط تهیه کنید و در شهر خور پیاده شوید و از آن جا به مصر بروید.

روستای مصر از لحاظ امکانات دارای آب آشامیدنی و برق سراسری و مخابرات است و از لحاظ آنتن‌دهی تلفن همراه هم مشکل خاصی وجود ندارد. برای اقامت در مصر هم می‌توانید از مراکز اقامتی همچون باراندازهای طباطبایی در روستای فرحزاد یا هتل کویری گرمه استفاده کنید.

برای بزرگ‌نمایی تصاویر، بر روی آن‌ها کلیک نمایید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: rezaei73

برگرفته از انجمن: نصف جهان

 

مطالب مرتبط:

تور کویر نوردی

مهریز؛ بهشتی در دل کویر

گردشی در بزرگ‌ترین شهر کلوخی جهان

تجربه مریخ نوردی در ایران! + عکس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین