سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ناصر سراج در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اطلاعات این پرونده محرمانه است، افزود: این فرد خارج از کشور بود که بعد از دستگیری به ایران منتقل و به دادسرا تحویل داده شد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گره های پرونده خاوری باز می شود


ناصر سراج در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اطلاعات این پرونده محرمانه است، افزود: این فرد خارج از کشور بود که بعد از دستگیری به ایران منتقل و به دادسرا تحویل داده شد.

وی ادامه داد: این فرد با جریان «مه آفرید امیرخسروی» متهم اصلی پرونده فساد سه هزار میلیاردی در ارتباط بوده و اکنون پرونده وی در حال رسیدگی است.

خاوری

سراج گفت: این فرد جزء 10 متهم ردیف اول این پرونده و یکی از اعضای فساد مالی و بانکی بوده است.

قاضی پرونده فساد مالی سه هزار میلیاردی افزود: پرونده فرد یاد شده در مرحله تحقیقات قرار دارد و بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال می شود.

وی در پاسخ به این سووال مبنی بر اینکه آیا نامبرده از مسوولان دولت سابق بوده یا نه، گفت: وی وابسته به گروه سرمایه گذاری «امیرمنصور آریا» و در تیم گروه «آریا» بوده است.

سراج درمورد زمان محاکمه «خاوری» مدیر عامل سابق و متواری بانک ملی ایران و از متهمان پرونده فساد سه هزار میلیاردی افزود: خاوری وکیل دارد و محاکمه او حضوری خواهد بود و انشاالله با یافتن این سرنخ، اقدامات خوبی در این پرونده انجام می شود

. مدیرکل اینترپل کشور نیز با بیان اینکه این فرد قصد داشته به کانادا سفر کند، گفت: این فرد پیش از سفر به کانادا در امارات شناسایی و توسط پلیس این کشور در سال قبل دستگیر شد که در دو مرحله نیروهای ما به این کشور اعزام شده و پیام سردار احمدی مقدم به رییس پلیس امارات را منتقل کردند.

به گفته رضوانی سفارت ایران در امارات و کنسولگری کشورمان در شهر دوبی همکاری خوبی در این خصوص انجام دادند.

وی درباره آخرین وضعیت استرداد این فرد به کشور نیز گفت: پس از دستگیری بار اول این متهم با قرار وثیقه آزاد شده بود که با پیگیری‌های ما مجددا دستگیر و روز چهارشنبه به کشور وارد شد.

وی درباره اسم و شهرت این فرد نیز گفت: اسم وی را مقامات قضایی باید اعلام کنند؛ چرا که مسئولیت این کار بر عهده دادستان کل کشور است.

رضوانی درباره آخرین وضعیت خاوری نیز به ایسنا، گفت:‌ ماموران ما پیگیر وضعیت خاوری هستند و در این خصوص با رییس اینترپل کانادا در اتاوا نیز مذاکراتی داشته‌ایم و آنان قول پیگیری به ما داده‌اند

مدیرکل اینترپل کشور درباره ارتباط این فرد با محمود خاوری و چرایی سفرش به امارات نیز به خبرنگار ایسنا گفت: این فرد بنا داشته خود را به کانادا برساند که ما در یک مرحله از این موضوع مطلع و مانع از سفرش شدیم.

قول پیگیری اینترپل کانادا در مورد خاوری

رضوانی درباره آخرین وضعیت خاوری نیز به ایسنا، گفت:‌ ماموران ما پیگیر وضعیت خاوری هستند و در این خصوص با رییس اینترپل کانادا در اتاوا نیز مذاکراتی داشته‌ایم و آنان قول پیگیری به ما داده‌اند.

مدیرکل اینترپل کشور ادامه داد: مدارک استرداد آقای خاوری و پیگیری‌ها برای دستگیری‌اش آمده و مشغول پیگیری این موضوع هستیم تا نتایج مورد نظرمان حاصل شود.

رضوانی درباره محل استقرار خاوری نیز گفت:‌ بر اساس آخرین اطلاعات ما خاوری در کشور کاناداست.

وی همچنین درباره اینکه آیا فرد تازه دستگیرشده دارای سمت در دستگاه‌های دولتی یا غیره بوده نیز به ایسنا گفت: درباره این موضوع اجازه دهید مسئولان قضایی اظهار نظر کنند و ما چیزی در این موضوع بیان نمی‌کنیم

فرآوری : هانیه اخباریه

بخش حقوق تبیان


منابع: ایرنا ، ایسنا

مطالب مرتبط:

رسیدگی به پرونده قضات کهریزک در سال 93

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین