تبیان، دستیار زندگی
شاید شما یکی از کسانی باشید که قرار است در هفته های آینده مراسم جشن عروسی خود را برگزار کنید. احتمالا استرس بسیاری دارید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عروس خانم ها بخوانند


شاید شما یکی از کسانی باشید که قرار است در هفته های آینده مراسم جشن عروسی خود را برگزار کنید. احتمالا استرس بسیاری دارید چرا که هم باید به خود برسید، هم باید به فهرست مهمان ها فکر کنید، هم به دنبال درست کردن خانه ای رۆیایی باشید و ... . همه این کارها بسیار مهم است ولی به یاد داشته باشید، مهم ترین نکته در این شب بزرگ، ظاهر شماست و باید از همین حالا کم کم ظاهر خود را آماده کنید.

عروس

عروسی شما بیشتر از یک شب نیست پس باید آمادگی کاملی برای این شب داشته باشید. اگر جشن عروسی شما نزدیک است از همین امروز شروع کنید تا در آن شب چهره فراموش نشدنی داشته باشید. ما قدم به قدم راهنمایی تان می کنیم.

یک چک لیست تهیه کنید

چک لیستی از همه‌ی چیزهای مهم درست کنید، بنابراین می‌توانید مطمئن شوید که انجام هیچ کاری را فراموش نخواهید کرد. می‌توانید بعداً از این لیست برای یادآوری انجام کارها نیز استفاده کنید. بعلاوه، بعداً آرامش خواهید داشت، چرا که لیستی از کارهایی که باید انجام دهید روبروی شماست و دلهره نخواهید گرفت.

درباره‌ی برنامه‌های جایگزین فکر کنید

فقط نوشتن چک لیستی از کارهایی که باید انجام شود کافی نیست! برای روزی به بزرگی روز عروسی‌تان، بهتر است که بجای اظهار پشیمانی، جوانب احتیاط را رعایت کنید! از اینرو مطمئن شوید برای زمانی که چیزی اشتباهی شد یا کاری به خوبی پیش نرفت، برنامه‌های جایگزینی در نظر گرفته‌اید.

کدام آرایشگاه را انتخاب کنید

حالا دیگر وقت انتخاب است. با انتخاب آرایشگاه یک ماه پیش از تاریخ عروسی و قرارداد بستن، می توانید یکی از کارهای اساسی را انجام شده فرض کنید. در ضمن، این فرصت را هم دارید که در طول این مدت با نظر آرایشگرتان، کمی به خودتان برسید. یادتان باشد یکی از مسائل مهم در مورد انتخاب آرایشگاه، اخلاق آرایشگران یک سالن است. فقط کار مهم نیست؛ شما در شب عروسی تان به اندازه کافی استرس دارید. پس بهتر است در انتخاب آرایشگاه این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید. اگر پرسنل یک سالن، خوش اخلاق باشند، شما بیشتر می توانید احساس آرامش کنید و برای شب عروسی آماده شوید. همچنین حتما از آرایشگرتان بپرسید که از چه موادی برای زیرسازی پوست استفاده می کند.

یک دوره‌ی آزمایشی داشته باشید

بجای اینکه صبر کنید تا نتیجه‌ی آرایش و مدل مویتان را روز عروسی ببینید، بهتر است یکبار یک دوره‌ی آزمایشی داشته باشید تا مطمئن شوید که چه شکلی خواهید شد. اگر احتیاج شد می‌توانید تغییراتی ایجاد کنید، مثلاً در موردی که فکر می‌کنید چیزی مناسب شما نیست.

در روز عروسی‌تان، کاری که باید انجام دهید این است که خیلی بخندید! حدود 2 تا 3 هفته قبل از عروسی، بهتر است پیش یک دندانپزشک بروید تا دندان های تان را با روش های کاملا حرفه ای سفید کند، ولی اگر با روش های خانگی، دندان های تان را سفید کنید، بهتر است

پوست صورت تان را دریابید

این شب، بزرگ ترین شب زندگی شماست ولی لازم نیست وحشت زده شوید و در استفاده از محصولات زیبایی افراط کنید و با آرایش های عجیب و غریب، خود را به گونه ای کاملا متفاوت در آورید. هر گونه درمان پوستی را حداقل 2 هفته قبل از عروسی انجام دهید. البته می توانید یک هفته قبل از عروسی از ماسک های خانگی ساده برای صورت تان استفاده کنید. همچنین برای درخشان شدن بیشتر پوست صورت تان یک ماه تا 2 هفته قبل از مراسم عروسی از پوست تان لایه برداری کنید تا در این روز بزرگ، صورت شما همچون ستاره ای بدرخشد.

موها را تقویت کنید

اگر می خواهید برای عروسی تان موهای تان را صاف یا تقویت کنید، حتما این کار را یک تا 2 هفته قبل انجام دهید چون یک هفته بعد به اصطلاح موهای شما جا می افتد و کاملا طبیعی به نظر می آید. اگر می خواهید قبل از عروسی موهای تان را رنگ کنید، اول موها را صاف یا تقویت و یک تا 2 هفته بعد، موها را رنگ کنید تا موهای تان را از هرگونه آسیب احتمالی محافظت کنید.

لباس و کفشتان را امتحان کنید

شما میلیون‌ها بار لباستان را امتحان می‌کنید! اما برای آخرین بار، یک هفته قبل از عروسی‌تان هم دوباره امتحانش کنید. در مواردی ممکن است شما کمی وزن کم کرده یا برعکس کمی هم تپل تر شده باشید، می‌توانید در چنین مواردی از خیاطتان بخواهید تا تغییرات مورد نیاز را روی لباستان اعمال کند. به همین شکل، کفش‌هایتان را هم تست کنید تا مطمئن شوید که به خوبی اندازه‌ی پایتان است. حالا لباس و کفش‌هایتان را باهم بپوشید تا ببینید آیا می‌توانید بخوبی با آن‌ها راه بروید، برقصید و تمام کارهایی که روز عروسیتان قرار است انجام دهید را انجام بدهید؟

به یک لبخند زیبا نیاز دارم

در روز عروسی‌تان، کاری که باید انجام دهید این است که خیلی بخندید! حدود 2 تا 3 هفته قبل از عروسی، بهتر است پیش یک دندانپزشک بروید تا دندان های تان را با روش های کاملا حرفه ای سفید کند، ولی اگر با روش های خانگی، دندان های تان را سفید کنید، بهتر است 5 هفته تا یک ماه قبل از عروسی، استفاده از این روش ها را شروع کنید. همچنین لبخند زدنتان را روبروی آینه میلیون‌ها بار تمرین کنید، تا اینکه در آن روز بزرگ به بهترین شکلی که می‌توانید بخندید.

به خودتان استراحت دهید

یک هفته قبل از عروسی‌تان، از رفت و آمد خیلی زیاد بپرهیزید. تا آنجایی که ممکن است داخل خانه بمانید و از نور خورشید دور باشید. اگر هم می‌خواهید برنزه کنید، همیشه می‌توانید به سراغ اسپری‌های برنزه کننده بروید. به یک مرکز اسپا و ماساژ مراجعه کنید و کمی به خودتان برسید و آرامش کسب کنید.

عروس

آب بیشتری بنوشید

نوشیدن آب به مقدار زیاد پوست شما را از داخل پاکسازی می‌کند و باعث می شود هم پوست هیدراته یا آب رسانی شود هم اینکه سموم از بدنتان دفع شود و پوست شفافی پیدا کنید. هیچ مقدار و هیچ نوع آرایش و رژیم زیبایی نمی‌تواند این کار را برایتان انجام دهد! از این رو مطمئن شوید که 7 روز قبل از عروسی‌تان بیشتر و بیشتر از قبل آب می‌نوشید تا پوستی درخشان و روشن پیدا کنید.

علاوه بر نوشیدن آب می توانید این نکته را هم برای خوابیدن آرایش روی صورتتان در شب عروسی انجام دهید. برای این کار از ماسک های طبیعی میوه و یا از کرم های آب رسانی که در بازار موجود هستند، استفاده کنید.

رژیم زیبایی بگیرید

از یک متخصص، مشاوره بگیرید و یک رژیم زیبایی خاص مناسب پوستتان را تنظیم و اجرا کنید. با پاک‌کننده‌های مخصوص صورت و آن دسته از محصولاتی که مخصوص عروس‌ها تولید شده است، چربی بیش از اندازه‌ی پوستتان را بگیرید. حواستان هم باشد که اگر پوست حساسی دارید، محصول جدیدی را که پیش‌تر از آن استفاده نکرده‌اید امتحان نکنید.

بهتر است تمام غذاهای چرب و بدون ارزش غذایی را کنار بگذارید. واقعاً زمان این نیست که خطر کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک رژیم غذایی سالم حاوی آجیل‌ها، غلات، برنج قهوه‌ای، میوه‌ها و سبزیجات دارید.

به اندازه‌ی کافی بخوابید

در این ماه سعی کنید با تمام استرسی که برای حجم زیاد کار برایتان پیش می آید کنار بیایید و هر شب سر ساعت 11 بخوابید. اگر کم بخوابید، نه تنها پوستتان آویزان می‌شود، بلکه زیر چشمانتان هم خورجین کبود زشتی پدیدار خواهد شد و در کنار استرس زیاد، باعث زدن تبخال و جوش می شود. بنابراین مهم نیست چه کار می‌کنید، قبل از عروسی‌تان باید به اندازه‌ی کافی بخوابید.

خوشبو ترین عروس باشید

عطری را که می خواهید در روز عروسی تان استفاده کنید، تهیه کنید و چندین بار آن را روی پوست تان امتحان کنید. حواس تان باشد که یکی، دو روز مانده به عروسی برای انجام چنین تغییراتی خیلی دیر است و ممکن است آرامش تان را به هم بزند.

فرآوری: نسرین صفری

بخش کلوب ازدواج تبیان


منابع : مجله سیب سبز/سایت کلینیک/سایت خانومانه

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.