سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیر کل اجرایی امور دولت مجمع متخصصان ایران با اشاره به نقش تربیتی معلمان، گفت: تربیت سرمایه انسانی کارمتعهد،جهادگرومتخصص عاملی مهم در تحقق شعار سال است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تحقق شعار امسال با تربیت سرمایه انسانی متعهد


مدیر کل اجرایی امور دولت مجمع متخصصان ایران با اشاره به نقش تربیتی معلمان، گفت: تربیت سرمایه انسانی کارمتعهد،جهادگرومتخصص عاملی مهم در تحقق شعار سال است.

افشار

افشار با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری  که «شهید مطهری یکی از معماران نظام جمهوری اسلامی بوده و طرح اصلی نظام اسلامی با مغز قوی و دل آگاه و هوشمند علمی او شکل گرفت و او فرزند امام (ره) و پشتوانه محکمی برای حوزه های علمی و دانشگاه ها و نیز خدمتگزاری سودمند برای ملت و کشور بود»، اظهار داشت: 12 اردیبهشت ماه، سالگرد شهادت علامه شهید دكتر مرتضی مطهری، اندیشمند برجسته جهان اسلام و از معماران بنای فكری نظام اسلامی، فرصت مناسبی برای تجلیل و تكریم از خدمات تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت و پژوهشگران عرصه علم و معرفت است.

وی با بیان اینکه تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش  درآمد، تصریح کرد: معلم، ایمان را بر لوح جان و ضمیرهای پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همه می رساند که در این مسیر مقدس ، بزرگانی همچون علامه شهید استاد مرتضی مطهری گام نهاده اند که نامشان بر تارک زمان می درخشد .

مدیر کل اجرایی امور دولت مجمع متخصصان ایران افزود: شهید مرتضی مطهری  یكی از آن معلمان راستین است كه با نگاه  تركیبی  به همه معارف بشری نظر می كند و  تمامی تلاشهای علمی و عملی را  مقدمه ای برای عبادت می داند و با شهادت، عبادت عملی وعلمی خود را كامل می سازد.

متخصصین تعلیم وتربیت آینده سازِ کشورمان باید همگام با پیشرفت دانش بشری با توجه به حکمت مطهر استاد مطهری و اندیشه های والای  اسلام ناب محمدی(ص) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با همتی والا و تلاش انسان هایی خودباور، خلاق، متعهد و متخصص را به جامعه تحویل داده و در رشد کمی و کیفی نیروی انسانی که مهم ترین پتانسیل اجتماعی و سرمایه ملی هر کشوری محسوب می شود، نقش اساسی خود را ایفا کنند

افشار با اشاره به شرایط دوران زندگی شهید مطهری بیان داشت: وی در عصر و روزگاری می زیست که هویت فرهنگی و تمدن جهان اسلام و بخصوص ایران به طور وسیع در موضع هجمه های مهاجمان قرارداشت و حجم و گستره فرهنگ غرب با سیاست ها و حمایت های آمریکا روز به روز بر بام فرهنگ کشور در حال افزایش بود. از سوی دیگر فرهنگ و ایدئولوژی چپ و مارکسیسم- لنینیسم در شعاع وسیع تری در عرصه جهانی و ایران مبانی ادیان و ارزش های اسلامی و ملی را مخدوش و در میان نسل جوان و دانشگاهی شبهه پراکنی می نمود. در درون نیز احزاب ملی و ناسیونالیست سعی وافر می کردند تا اسلام را کالای فرهنگی غرب و عنصری بیگانه برای تمدن کهن ایران معرفی کنند. مهم تر ازموارد فوق موج التقاط و تاویل و تفسیر به رای در شناخت دین روز به روز فزونی می یافت و گروه کثیری از نسل دانشگاهی را روانه عرصه فرهنگی غرب و مارکسیسم آن هم به نام اسلام واقعی و ناب میکرد.

وی ادامه داد: در آن بحران فکری و اعتقادی شهید مطهری رسالت مرزبانی جبهه اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی را برعهده داشت و با دوراندیشی، تیزبینی و فراستی خاص تحریف و التقاط را در هر چهره و نقابی شناخت و با قلمی روان و بیانی دلنشین به رویارویی پرداخت و دست های دوچهرگان نفاق و الحاد را افشا کرد و غبارهای به وجود آمده در دین را زدود واسلام راستین و واقعی را فریاد کرد، بنابراین شناساندن ابعاد و زوایای مختلف زندگی علمی و رسالت ایشان برای نسل جوان ضروری است و به تعبیر مقام معظم رهبری همچنان نیازمند مطهری ها هستیم.

مدیر کل اجرایی امور دولت مجمع متخصصان ایران گفت: متخصصین تعلیم وتربیت آینده سازِ کشورمان باید همگام با پیشرفت دانش بشری با توجه به حکمت مطهر استاد مطهری و اندیشه های والای  اسلام ناب محمدی(ص) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با همتی والا و تلاش انسان هایی خودباور، خلاق، متعهد و متخصص را به جامعه تحویل داده و در رشد کمی و کیفی نیروی انسانی که مهم ترین پتانسیل اجتماعی و سرمایه ملی هر کشوری محسوب می شود، نقش اساسی خود را ایفا کنند.

در درون نیز احزاب ملی و ناسیونالیست سعی وافر می کردند تا اسلام را کالای فرهنگی غرب و عنصری بیگانه برای تمدن کهن ایران معرفی کنند. مهم تر ازموارد فوق موج التقاط و تاویل و تفسیر به رای در شناخت دین روز به روز فزونی می یافت و گروه کثیری از نسل دانشگاهی را روانه عرصه فرهنگی غرب و مارکسیسم آن هم به نام اسلام واقعی و ناب میکرد

افشار افزود: به تعبیر بهتر، بازسازی توسعه فرهنگی جامعه امروز ما بدون در نظر گرفتن و به کار بستن اندیشه های سترگ مطهری، ابتر، ناکارآمد و ناقص خواهد بود، چرا که اندیشه پاک دیروز زیر بنای اندیشه امروز و فرداهاست. آفاق معرفتی و گستردگی اندیشه استادمطهری به میزانی وسیع است که توانایی دارد خمیرمایه بخش وسیعی از حل آ سیب های فکری جامعه امروز را فراهم سازد.

وی خاطرنشان کرد: در سالی که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با نام سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده باید مسئولان امر به ویژه مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه ها به این نکته که مهمترین و بزرگترین سرمایه ملی هر کشور نیروی کار متعهد ، جهادگر و متخصص آن است و اینکه باید برای تربیت چنین سرمایه ای طرحی برتر ارائه و الگویی مناسب انتخاب کرد توجه جدی کنند.

افشار در پایان تاکید کرد: دانشگاهیان باید با تاسی از آن مطهر اندیشه ها که از جامعیت ، آینده نگری و امید آفرینی برخوردار بود، مانند وی در تمام عرصه های انقلاب اسلامی ودر سالی که از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده است برای نهادینه سازی آن برای همیشه و در تمامی ابعاد وبا عزمی راسخ کمر همت بسته و راهکارهای تحقق این شعار را مهیا سازند.

بخش اجتماعی تبیان


 منبع : شبستان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین