تبیان، دستیار زندگی
رییس مرکز مشاوره آموزش و پرور ش کاشان گفت: برای آنکه دانش آموزان ما بتوانند شغل مناسبی را انتخاب کنند، نیازمند مشاوره شغلی وحرفه ای هستند تا تصویر دقیقی از آینده شغلی خود داشته باشند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شغل مناسب دانش آموزان منوط به مشاوره شغلی وحرفه ای است

شغل مناسب دانش آموزان منوط به مشاوره شغلی وحرفه ای است


رییس مرکز مشاوره آموزش و پرور ش کاشان گفت: برای آنکه دانش آموزان ما بتوانند شغل مناسبی را انتخاب کنند، نیازمند مشاوره شغلی وحرفه ای هستند تا تصویر دقیقی از آینده شغلی خود داشته باشند.


"حسین عنایتی " در آیین گشایش نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان هنرستان شهید آوینی افزود: هفته معرفی مشاغل فرصتی است تا دانش آموزان تصور شغلی خود رادر برابر واقعیت ها مورد سنجش قرار داده و آگاهانه رشته تحصیلی خود را انتخاب کند تا با انبوه تحصیل کردگان جویای کار مواجه نباشیم.

وی اظهار داشت: اشتغال به عنوان یك ضرورت اجتناب نا پذیر در زندگی فردی واجتماعی مطرح می شود که تجزیه وتحلیل اطلاعات شغلی و انتخاب رشته تحصیلی مناسب باعث رضایت شغلی شده و در سطح کلان برای جامعه سودمند است.

اشتغال به عنوان یك ضرورت اجتناب نا پذیر در زندگی فردی واجتماعی مطرح می شود که تجزیه وتحلیل اطلاعات شغلی و انتخاب رشته تحصیلی مناسب باعث رضایت شغلی شده و در سطح کلان برای جامعه سودمند است.

وی تاکید کرد: فعالیت هایی كه در هفته معرفی مشاغل صورت می گیرد، یكی از روشهای عینی وموثر راهنمایی شغلی  است که باعث آشنایی دانش اموزان با مشاغل موجود در جامعه وشرایط بازار كار، کمک به توزیع متوازن دانش آموزان جهت ورود به رشته های  مختلف تحصیلی با توجه به استعداد وعلائق خود و نیازهای جامعه می شود.

به گفته وی، برگزاری هفت نمایشگاه متمرکز از آثار و دست ساخته های دانش آموزان هنرستان های فنی و کاردانش، برگزاری جلسات سخنرانی و کارگاه های آموزشی با حضور کارآفرینان و کارشناسان برجسته در مدارس متوسطه از جمله برنامه های مرکز مشاوره آموزش و پرورش کاشان در هفته معرفی مشاغل می باشد.

وی تاکید کرد: با  توجه به ضرورت توجه به تحصیل معلولان برای نقش آفرینی در جامعه، نمایشگاه آثار دانش آموزان معلول جسمی و حرکتی از دیگر برنامه هایی است در هفته معرفی مشاغل در  شهرستان کاشان برگزار می شود.

عنایتی گفت: دیدار دانش آموزان از مراکز صنعتی و کارگاه های حرفه ای، دیدار از هنرستان های فنی و حرفه ای و  حضور والدین دانش آموزان در مدارس و صحبت با دانش آموزان از دیگر برنامه های هفته مشاغل در مدارس شهرستان کاشان است.

نمایشگاه های دست ساخته های هنرجویان کاشان به مناسبت هفته  معرفی مشاغل تا روز دهم اردیبهشت در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش این شهرستان دایر خواهد بود.


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان