سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در حالی که بحث کارت‌های پایان خدمت جعلی بعضی از بازیکنان لیگ برتری به داغ‌ترین سوژه فوتبالی تبدیل شده است، از ارتباط فدراسیون فوتبال با باشگاه فجر سپاسی و تلاش برای حفظ این تیم در لیگ برتر به عنوان اصلی‌ترین منبع انتشار این خبر نام برده می‌شود. این شائبه‌
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرسپولیس قهرمان لیگ می شود


در حالی که بحث کارت‌های پایان خدمت جعلی بعضی از بازیکنان لیگ برتری به داغ‌ترین سوژه فوتبالی تبدیل شده است، از ارتباط فدراسیون فوتبال با باشگاه فجر سپاسی و تلاش برای حفظ این تیم در لیگ برتر به عنوان اصلی‌ترین منبع انتشار این خبر نام برده می‌شود. این شائبه‌ها در شرایطی مطرح شده که بازیکنان نام برده سابقه بازی در سپاهان و پرسپولیس را هم دارند!

فوتبال ایران، کارت پایان خدمت

روز جمعه بود که گزارشی از سندسازی بعضی از بازیکنان برای گرفتن کارت‌های پایان خدمت خود توسط یک باند جعلی در استان خوزستان در رسانه‌ها مطرح شد؛ موضوعی که مستقیما چهار بازیکن تیم فولاد خوزستان و یک بازیکن تیم پیکان را که سابقه بازی در خوزستان را داشتند، هدف گرفته بود.

در این خصوص حتی حمیسی رئیس حراست فدراسیون فوتبال تاکید کرد: "هادی آیت‌اللهی (نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال) قصد داشت این خبر پنهان بماند و رسانه‌ای نشود اما باید بگویم که ما این خبر را شنیده‌ایم و در حال پیگیری آن هستیم اما هنوز صحت و سقم آن بر ما هم مشخص نیست و همه چیز در حد حرف است".

* ماجرا از کجا آب می‌خورد؟

شائبه حمایت نایب رئیس شیرازی فدراسیون فوتبال از باشگاه فجر سپاسی شیراز موضوعی بوده که در سال‌های گذشته همیشه مطرح می‌شد. هرچند مدیران باشگاه فجر در این چند سال مدام این حمایت را نفی و تاکید کردند که اگر چنین حمایتی وجود داشت، این تیم برای باقی ماندن در لیگ برتر نمی‌جنگید. با این حال هنوز چند ساعتی از باخت فجر به پیکان و سقوط نماینده شیراز به لیگ دسته اول نگذشته بود که به یکباره تماس‌هایی مبنی بر جعلی بودن کارت پایان خدمت سعید حلافی بازیکن تیم پیکان و زننده گل برتری این تیم به فجر، برقرار شد.

در همین رابطه فدراسیون فوتبال هم دست به کار شد و سرانجام خبر جعلی بودن کارت‌های پایان خدمت و سندسازی برای گرفتن کارت معافیت از خدمت از فدراسیون فوتبال به بیرون درز کرد. پس از بررسی‌های ابتدایی، دامنه این مسئله فراتر از باشگاه پیکان رفت و باشگاه فولاد خوزستان و چهار بازیکن آن را هم در بر گرفت.

سرپرست فولاد در ادامه خاطرنشان کرد: تبر الان به دست کسی افتاده که دارد به ریشه فوتبال می‌زند. مطرح کردن این موضوعات به فوتبال کمک نمی‌کند. اول ثابت کنید تخلف شده و بعد راه حل ارائه بدهید. یک نفر قتل می‌کند، اول بررسی می‌کنند؛ نامی از او برده نمی‌شود و حتی چهره‌اش را شطرنجی می‌کنند نه اینکه به یکباره همه چیز را رسانه‌ای کنند

* دعوا در بالا و پایین جدول

با توجه به قهرمانی تیم فولاد خوزستان در لیگ برتر، تیم‌های رده‌های پایین تر از جمله پرسپولیس و سپاهان هم به سرعت دست به کار شدند تا از این شرایط به نفع خود استفاده کنند. مسئولان باشگاه پرسپولیس مدعی شده‌اند که با محرز شدن این اتفاق، قهرمانی حق آنها بوده و باید این عنوان را از باشگاه فولاد خوزستان پس گرفت. مسئولان باشگاه سپاهان هم در موضعگیری محتاطانه‌ای اعلام کرده‌اند که منتظر رسیدگی به این شایعه هستند.

ماهی گرفتن از آب گل آلود لیگ برتر، فقط به تیم‌های صدرنشین خلاصه نمی‌شود. تیم فجر سپاسی که به نوعی این جریان را استارت زده، مدعی است که ماندن در لیگ برتر حق این تیم بوده و قطعا گلزنی سعید حلافی در بازی پلی آف فجرسپاسی با پیکان، مردود است. البته جعفر جعفری مدیرعامل فجر در گفتگوی کوتاه با خبرنگار مهر اعلام کرد فعلا قصد صحبت ندارد و در حال بررسی این موضوع است.

* واکنش باشگاه فولاد خوزستان

باشگاه فولاد خوزستان که تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود، در آستانه سفر به قطر و بازی با تیم السد در مرحله یک هشتم نهاییاین بازی‌ها شوکه شده است. حسین ابن قاسم سرپرست تیم فولاد در این خصوص به خبرنگار مهر، گفت: این مسائل هیچ چیزی جز جوسازی نیست. وقتی فولاد قهرمان شد حتی یک باشگاه هم به ما تبریک نگفت. حالا که دو روز به سفرمان به قطر باقی مانده، اینچنین علیه ما جوسازی می‌شود. آیا آنکه این مسائل را مطرح می‌کند، بویی از جبهه و قوانینش برده است؟

وی با بیان اینکه هیچ باشگاهی به بحث کارت‌های پایان خدمت بازیکنانش ورود نمی‌کند، گفت: هم هیات فوتبال، هم سازمان لیگ و هم دیگر نهادهای مرتبط در این خصوص استعلام می‌گیرند. چطور می‌شود کارت یک بازیکن جعلی باشد ولی آن فرد پاسپورتش را بگیرد و حتی چندبار به خارج از کشور برود؟ با مطرح کردن این مسائل، همه را زیر سئوال بردند. اگر حرفی هست در میدان فوتبال بزنند نه اینکه بگویند سونامی می‌آید و جدول تغییر می‌کند. مگر وقتی بازیکنی دوپینگ می‌کند، کل تیم را محروم می‌کنند؟

سرپرست فولاد در ادامه خاطرنشان کرد: تبر الان به دست کسی افتاده که دارد به ریشه فوتبال می‌زند. مطرح کردن این موضوعات به فوتبال کمک نمی‌کند. اول ثابت کنید تخلف شده و بعد راه حل ارائه بدهید. یک نفر قتل می‌کند، اول بررسی می‌کنند؛ نامی از او برده نمی‌شود و حتی چهره‌اش را شطرنجی می‌کنند نه اینکه به یکباره همه چیز را رسانه‌ای کنند.

ابن قاسم درباره اینکه گفته می‌شود پدر بعضی از بازیکنان نسبت به حضورشان در جبهه سندسازی کرده‌اند، گفت: کسانی که این حرف را مطرح می‌کنند، بویی از جبهه نبرده‌اند. خیلی از مردم خوزستان بدون آنکه نامی از آنها برده شود، در جبهه حضور داشته‌اند و دنبال سوابقشان هم نرفتند. خود من هم در جنگ‌های نامنظم چمران حضور داشتم و فرمانده گروهان هم بودم ولی یک روز سابقه جبهه ندارم. آن موقع هیچ فردی نمی‌خواست از جبهه رفتنش بهره برداری و آنرا در بوق و کرنا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، این شائبه‌ها در شرایطی مطرح می‌شود که برخی اعتقاد دارند راه‌اندازی این مسائل به خاطر فجرسپاسی است تا شاید راه حلی برای نگه داشتن این تیم در لیگ برتر پیدا شود. در این مورد گفته می شود استارت اول این ماجرا برای بازنده کردن پیکان زده شد و بعد از آن پای فولاد خوزستان هم به میان آمد.

نام برخی بازیکنان فولاد و پیکان در شرایطی اعلام شده و قرار است با این تیم ها برخورد شود که بازیکنانی چون آرش افشین و سعید حلافی که حالا عضو فولاد و پیکان هستند، قبل از این در تیم های سپاهان و پرسپولیس بازی کرده اند. حالا که سپاهان و پرسپولیس مدعی برخورد با فولاد و پیکان هستند، باید دید با خود آنها که از این بازیکنان استفاده کرده اند نیز برخورد خواهد شد یا خیر؟ آرش افشین نیم فصل اول لیگ سیزدهم در تیم سپاهان بازی کرده و سعید حلافی هم سابقه بازی در تیم پرسپولیس را دارد.

پیگیری ها به اینجا ختم شد که چند روز پیش نامه قرمز رنگ محرمانه ای بدون امضا به فدراسیون فوتبال تحویل داده می شود که هادی آیت اللهی پس از مطالعه، آن را در اختیار حراست فدراسیون فوتبال قرار می دهد تا به صورت محرمانه بررسی شود. در این نامه نام چهار بازیکن فولاد وجود داشت. یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال با تایید این اتفاق گفت که قرار نبود این ماجرا رسانه ای شود اما آنها هم نمی دانند چه کسانی این موضوع را در اختیار رسانه ها قرار داده اند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین