تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: آموزش و پرورش با تقویت اخلاق و علم و ایمان اثر بخش می باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدارس باید مملو از علم وایمان وتقویت اخلاق باشد

مدارس باید مملو از علم وایمان وتقویت اخلاق باشد


مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: آموزش و پرورش با تقویت اخلاق و علم و ایمان اثر بخش می باشد.


جعفر پاشایی در آیین گشایش سی و دومین مرحله استانی مسابقات فرهنگی و هنری ، قرآن ، نماز ، عترت دانش آموزان و چهاردهمین فراخوان پرسش مهر، رئیس جمهور در اردوگاه الغدیر تبریز اظهارکرد: آموزش و پرورش اگر بخواهد به قله های رفیع  دانش و معرفت برسد، راهی بجز پرداختن به اخلاق و معنویت ندارد.

وی افزود: این نهاد علمی و معرفتی بدون پرداختن به حوزه های معرفتی و آموزه های اساسی دین اسلام به اهداف تعیین شده دست نمی یابد.

پاشایی توجه به سلامت روحی و روانی دانش آموزان و تقویت این جنبه را بسیار ضروری دانست و گفت: امروز اگر ذهن دانش آموزان را فقط با مطالب علمی و حفظیات انباشته کنیم، به جایی نخواهیم رسید.

وی معنویت، اخلاق و ایمان را در رسیدن به موفقیت بسیار کارساز خواند و افزود: معلمان و محتوای کتاب ها اگر نتوانند در حوزه اخلاق و مهارت های زندگی چیزی به دانش آموزان ارایه دهند، در حوزه علمی راه به جایی نخواهیم برد.

معلمان و محتوای کتاب ها اگر نتوانند در حوزه اخلاق و مهارت های زندگی چیزی به دانش آموزان ارایه دهند، در حوزه علمی راه به جایی نخواهیم برد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه نخ اسکناس ارتباط با دانش آموزان با زبان آنان سخن گفتن است با تاکید به گوش سپردن و درک دانش آموزان توسط معلمان، خاطرنشان کرد: معلمان و مسوولان باید با زبان دانش آموز با او صحبت کرده و به نظرات آنان گوش دهند.

وی گفت: باید مدارس را از نظر آموزشی و پرورشی چنان شاداب و پرنشاط آرایش دهیم که دانش آموز از بودن در مدرسه و در کنار معلم لذت ببرد.

گفتنی است سی و دومین مرحله استانی مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان وچهاردهمین دوره مسابقات پرسش مهر دانش آموزی ششم تا 18 اردیبهشت در حالی در تبریز برگزار می شود که مسابقات روزهای ششم تا 12 اردیبهشت با حضور دانش آموزان دختر و رقابت های 12 تا 18 اردیبهشت نیز با حضور دانش آموزان پسر انجام خواهد شد.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان