سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در این مطلب قصد داریم شما را با شگفت انگیزترین تصویرهای علمی هفته آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : راضیه کتابچی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدنی هایی که ندیده اید!


در این مطلب قصد داریم شما را با شگفت انگیزترین تصویرهای علمی هفته آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

توانایی های خارق العاده مرجان ها

صخره های مرجانی

صخره های مرجانی در مواجهه با آب های گرم آسیب پذیر هستند. اما حداقل یک گونه از این صخره های مرجانی می تواند خود را با دمای بالای اقیانوس ها سازگار کند. دمایی که با تغییرات جوی بالا می رود.

محققان شاخه هایی از این مرجان ها را از آب های مختلف در دماهای متفاوت جمع آوری کردند. آنها دریافتند که مرجان هایی که در آب های گرم بوده اند در شرایط ناسازگار عملکرد بهتری نسبت به مرجان های متعلق به آب های سردتر داشته اند.

 

اژدهای خاموش

اژدهای خاموش

سردترین جای کره زمین، یکی از نقاط نادری است که در آن یک دریاچه از گدازه های آشفته پنجره ای به مرکز آتشفشان به روی شما می گشاید! در قطب جنوب یک دریاچه گدازه قدیمی، بخار می کند و بمبی از گدازه به سمت محققانی که به دنبال اندازه گیری شیب و دامنه آن هستند پرتاب می کند. محققانی که به دنبال حل کردن معماهای این آتشفشان ها هستند (بمب های گدازه حباب هایی از سنگ های ذوب شده هستند که به هوا پرتاب می شوند).

مواد معدنی

 

گودزیلای معدنی

بسیاری از مواد معدنی شبیه همند. اما پیکربندی این نمونه 6 اینچی آن را منحصر به فرد کرده است. فرم غیرعادی آن که در حبابی در فوران آتشفشان شکل گرفت، نام گودزیلا را برای آن به همراه داشت. این گودزیلای معدنی برای فروش به مزایده گذاشته شده است.

کریستال های کوچک این کلسیت، به آن ظاهری کرکی و به ظاهر پرزدار داده است. در حالی که کریستال بزرگ تیز در جای سر و دست های آن قرار گرفته اند!

 

 

بچه گوریل

 

بچه گوریل!

دو بچه گوریل در منطقه حفاظت شده در باغ وحش برانکس در نیویورک متولد شدند. جولیا، گوریل 33 ساله، و توتی 19 ساله مادران این دو هستند. پدر هر دوی آنها ارنی است که 31 ساله است. هر دوی این مادران زایمان موفقی داشته اند و پیش از این جولیا دارای دو فرزند و توتی دارای یک فرزند بود.

 

 

درخشش ماه

 

درخشش ماه در نور زمین

در این تصویر ارسال شده به space.com ماه با نور درخشان و زیبایی به بالای ارگی در ایتالیا می آید. یک عکاس و ستاره شناس آماتور ،گیسپ پتریکا، اهل ایتالیا این عکس را یک ساعت بعد از غروب آفتاب گرفته است؛ با دوربین Nikon Coolpix P90 Bridge.

 

 

خرس قطبی

خرس قطبی خوابالو!

یک گروه اعزامی به جزایر اسوالبارد در نروژ که به دنبال تحقیق روی تأثیرات گرمایش زمین و تغییرات جوی روی زندگی خرس های قطبی بودند، به نتیجه رسیدند. در یک سفر دشوار 10 روزه، محققان خرس های ماده را به ماهواره های حلقوی رهیاب مجهز کردند که اطلاعات و تصاویر در مورد نحوه تأثیر کم شدن آب های یخی بر حرکت خرس ها و زندگی آنها را به محققان ارسال می کند.

 

بیابان کوهستانی

 

دور و دورتر!

این تصویر آرام، یک عکس فوری از بیابان کوهستانی Eagletail است که در 105 کیلومتری فونیکس در آریز قرار گرفته است.  این بیابان بی نظیر 396 کیلومتر مربع وسعت دارد و یک مسیر شناخته شده برای اسب سواری و سفرهای پیاده است. صخره نوردان نیز به سراغ کوه ها و صخره های آن می روند.

 

یخچال های طبیعی

 

یخچال های طبیعی درخشان در پارک ملی Kenai Fjords

در این بیایان آلاسکا، نزدیک به 40 یخچال طبیعی جاری می شود. در این پارک ملی حیوانات وحشی نیز در آب های یخی رشد و نمو می کنند و جنگل های سرسبز در اطراف این سرزمین پوشیده از یخ است که همه بازمانده های آخرین عصر یخی هستند.

 

 

 

 راضیه کتابچی

بخش دانش و زندگی تبیان


منبع: Livescience

 

مطالب مرتبط:

پناه بردن آهو به انسان + فیلم

خداحافظ حیات وحش

هولناک‌ترین چهره‌های حیات وحش

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین