سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خیلی‌ها تصور می‌کردند که در آخرین لیست کی‌روش در آستانه جام جهانی شماره علی کریمی جایی داشته باشد تا بتواند در واپسین سال‌های فوتبال خداحافظی باشکوهی داشته باشد اما با اعلام لیست کی‌روش همه متوجه شدند که علی کریمی همچنان دور از جام جهانی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کریمی: دوست داشتم به تیم ملی کمک کنم 

علی کریمی و رویانیان

خیلی ها تصور می‌کردند که در آخرین لیست کی‌روش در آستانه جام جهانی شماره علی کریمی جایی داشته باشد تا بتواند در واپسین سال‌های فوتبال خداحافظی باشکوهی داشته باشد اما با اعلام لیست کی‌روش همه متوجه شدند که علی کریمی همچنان دور از جام جهانی است.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با وی صحبت کرده که به شرح زیر است:

نمی‌دانیم مصاحبه را از کجا شروع کنیم از تیم ملی، تراکتورسازی و یا پرسپولیس.

از هر کجا که دوست دارید سۆال کنید بالاخره من بازیکنی هستم که هر وقت لازم باشد سعی می‌کنم با هواداران عزیز صحبت کنم و از طریق شما رسانه‌ها جواب آنها را بدهم.فوتبال ورزشی است که طرفداران زیادی دارد و خدا را شکر همیشه هم به من لطف داشتند.

 

چه اتفاقی افتاد که به تیم ملی برای حضور در جام جهانی دعوت نشدی؟

خب همیشه همه چیز طبق خواسته یک انسان پیش نمی‌آید، شاید خوب کار نکردم و طبیعی است که باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشت. من همیشه این موضوع را سعی کردم در دستور کار خود قرار دهم و الان به نظرم باید به نظر کی‌روش احترام گذاشت.

 

اما خیلی‌ها فکر می‌کردند شما در لیست تیم ملی ایران باشی.

همه به من لطف دارند و این نشاندهنده معرفت و خونگرمی تمام ایرانیان است من از همه آنها سپاسگزارم اما الان همه باید برای موفقیت تیم ملی در جام جهانی که بزرگترین رویداد فوتبال جهان است دعا کنیم.الان همه باید پشت سر تیم ملی باشیم تا انشاءالله در دیدارهای سختش بتواند دل میلیون‌ها مردم را در سراسر ایران شاد کند. این از همه چیز در حال حاضر مهم‌تر است.

در جام جهانی حریف ساده‌ای نداریم همه تیم‌ها با بهترین‌های خود به این مسابقات راه پیدا کردند کارمان سخت است چون با سه تیم خوب از قاره‌های مختلف بازی داریم. امیدوارم که در فاصله چند روز مانده به جام جهانی آرامش را به تیم ملی هدیه دهیم

اما بدون کریمی؟

الان اسم ایران و شاد کردن دل مردم در میان است من هم مثل همه ایرانیان دعا می‌کنم که تیم ملی ایران علیرغم اینکه کار بسیار سختی دارد نتایجی در خور شان و نام ایران و مخصوصا مردم بزرگ‌مان بگیرد. مردمی که همیشه پشت سر این فوتبال بودند حتی در روزهایی که برخی‌ها سعی می‌کردند فوتبال کمی از آن شرایط ایده‌آل بین مردم فاصله بگیرد.

 

سه رقیب ما در جام جهانی را چگونه می‌بینی؟

در جام جهانی حریف ساده‌ای نداریم همه تیم‌ها با بهترین‌های خود به این مسابقات راه پیدا کردند کارمان سخت است چون با سه تیم خوب از قاره‌های مختلف بازی داریم. امیدوارم که در فاصله چند روز مانده به جام جهانی آرامش را به تیم ملی هدیه دهیم و بچه‌ها و کادر فنی بتوانند با آرامش و تمرکز بالا به دیدار نیجریه،‌آرژانتین و بوسنی که هر سه تیم‌های پرقدرت و خطرناکی است نبرد کنیم.

 

دوست داشتی در جام جهانی تیم ملی را همراهی می‌کردی؟

طبیعی است هر بازیکنی دوست دارد در جام جهانی به تیم ملی کشورش خدمت کند. من دروغ نمی‌گویم دوست داشتم به تیم ملی کشورم در برزیل خدمت کنم اما کسانی باید انتخاب شوند و باشند که از نظر فنی خوب باشند و بتوانند به تیم ملی کمک کنند. کسان دیگری هستند که بتوانند تیم ملی را در جام جهانی به هدفش برساند و من امیدوارم بچه‌ها با تمام توان خود در این رویداد بزرگ ظاهر شوند و با نتایج خوبشان دل مردم ایران را که در باخت‌های فوتبال اشک می‌ریزند و با بردهایش در خیابان‌ها جشن و شادی برگزار می‌کند را شاد کند. این هواداران کسانی هستند که همیشه به فوتبال ما لطف داشتند. من که همیشه سپاسگزار آنها هستم.

 

همین هواداران حتما می‌دانید روز یکشنبه با حضور مقابل باشگاه خواستار حضور شما در پرسپولیس بودند.

بالاخره مردم به من لطف دارند و همیشه شرمنده آنها هستم نیازی نبود که این کار را انجام دهند هواداران پرسپولیس همیشه برای من ثابت شده‌اند و در قلب من جای دارند نیاز نبود زحمت بکشند اما باز هم اینجا از این هواداران خونگرم تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم لطف آنها را جبران کنم.

 

علی کریمی

در فصل بعد؟

هنوز چیزی مشخص نیست آدم از فردای خود خبر ندارد فعلا همه چیز تعطیل است و همه باید به جام جهانی فکر کنیم زمان هست و باید ببینیم تقدیر چه می‌خواهد هر چه تقدیر شود باید به آن احترام گذاشت و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. اگر قسمت ما بود در خدمت هواداران خونگرم پرسپولیس هستیم و اگر نبود هم خدا بزرگ است.

 

منظورت چیست؟

حرف خاصی نمی‌زنم من می‌گویم تقدیر هر چه باشد همان اتفاق می‌افتد. هواداران پرسپولیس همیشه برای علی کریمی ثابت شده هستند. هیچ وقت بازی آخر تراکتور و استقلال را فراموش نمی‌کنم که هواداران پرسپولیس در کنار تراکتوری‌ها و حتی هواداران استقلال به من لطف داشتند و برایم واقعا سنگ تمام گذاشتند. در نهایت مطمئن باشید تقدیر دست خداست و هر چه به صلاح باشد همان اتفاق می‌افتد.

باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام بگذاریم.الان موقع این حرف‌ها نیست من باز هم اعلام می‌کنم برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم کسانی که به تیم ملی دعوت شدند بتوانند دست در دست هم نتایج خوب و در شان نام ایران و این مردم کسب کنند

یعنی به حضور در پرسپولیس امیدواری؟

هر چیز به خیر و صلاح پرسپولیس و حتی استقلال باشد امیدوارم اتفاق بیفتد. من همین جا از تمام هواداران تراکتورسازی هم تشکر می‌کنم که در فصل قبل تیم خود و من را حمایت کردند و امیدوارم قهرمانی جام حذفی تشکری کوچکی از این هواداران خونگرم تبریزی باشد. استقلال و پرسپولیس همیشه تیم‌های مردمی هستند که طرفداران زیادی دارند اگر این دو تیم همیشه خوشحال باشند طرفدارانشان بیشتر به ورزشگاه‌ها می‌آیند و از فوتبال لذت می برند. امیدوارم تیم‌های مردمی مثل پرسپولیس و استقلال همیشه خوشحال و موفق باشند. فوتبال همیشه برد و باخت دارد. این قانون فوتبال است اما از همه مهمتر این است که چطور تیم‌ها بتوانند هواداران خود را خوشحال کند.

 

اما نگفتی ماجرای شما و حضورتان در پرسپولیس چه می‌شود؟

همه چیز دست خداست باید ببینیم تقدیر چه می‌شود. این حرف من است اما همین جا جا دارد از تمام پرسپولیسی‌های عزیز که به من لطف داشتند تقدیر و تشکر کنم. من دوست ندارم خدای ناکرده برای پرسپولیس به خاطر من مشکل و مسئله‌ای پیش بیاید از اتفاقات دو روز گذشته خبر نداشتم اما از همین جا به هواداران می‌گویم شما برای علی کریمی ثابت شده هستید و نیازی به زحمت شما نبود.

 

برخی‌ها اعلام کردند که شما حتی مدارک هم برای اردوی اتریش داده بودید.

بهتر است دیگر درباره این مسائل صحبت نکنیم من گفتم مسئله‌ای که طبیعی است باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام بگذاریم.الان موقع این حرف‌ها نیست من باز هم اعلام می‌کنم برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم کسانی که به تیم ملی دعوت شدند بتوانند دست در دست هم نتایج خوب و در شان نام ایران و این مردم کسب کنند.

 

فصل آینده بازی می‌کنی و یا تیم خودت را مشخص کردی؟

اجازه دهید در مورد این مسائل بعدا حرف بزنیم بالاخره الان جام جهانی در پیش است و همه به فکر جام جهانی هستند باید ببینیم خدا چه می‌خواهد و تقدیر چه می‌شود.

بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین