سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هویت معلمی که در مدارس آمریکایی خارج از ایالات متحده تدریس می کرده و تصویر نزدیک به ۹۰ کودکِ قربانیِ تجاوز جنسی را در حافظه رایانه اش داشته، فاش شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معلمی با بیشترین آمار سوءاستفاده از کودکان


هویت معلمی که در مدارس آمریکایی خارج از ایالات متحده تدریس می کرده و تصویر نزدیک به 90 کودکِ قربانیِ تجاوز جنسی را در حافظه رایانه اش داشته، فاش شد.

معلم آمریکایی مدارس بین المللی، پرونده بزرگِ تعرض جنسی به کودکان را رقم زد.

سواستفاده معلم از کودکان

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی با اعلام هویت معلمی که در مدارس آمریکایی خارج از ایالات متحده تدریس می کرده، اعلام کرد که تصویر نزدیک به 90 کودکِ قربانیِ تجاوز جنسی را از یک حافظه رایانه ای متعلق به این شخص کشف کرده است.

به گزارش شبکه یورونیوز؛ ویلیام جیمز واهی که ماه مارس در 64 سالگی در ایالت مینسوتا خودکشی کرد از 1972 میلادی در مدارس بین المللی تدریس کرده بود. وی در سال 1969 در ایالت کالیفرنیا به اتهام کودک آزاری محکوم به تحمل زندان شده بود.

کریس وودهِد، رئیس هیات مدیره مدرسه بین المللی ساوت بانک می گوید: «ممکن است که به این موضوع فکر کرده باشید که او به دلیل تعرض جنسی به کودکان، در آمریکا محکوم شده بود و این محکومیت می توانست مانع تدریس وی به عنوان معلم در ایالات متحده شود. این یک راز است که چگونه او توانسته به گمانم از 1972 با چنین محکومیتی در سابقه اش در مدارس بین المللی سراسر جهان تدریس کند.»

ویلیام جیمز واهی در مدارس آمریکایی 9 کشور از جمله ایران، بریتانیا، لبنان و عربستان سعودی تدریس کرده بود.

مدرسه بین المللی ساوت بانک تایید کرد که تصویر 50 تا 60 تن از دانش آموزانش در میان تصاویر قربانیان این معلم دیده می شوند.

ویلیام جیمز واهی که ماه مارس در 64 سالگی در ایالت مینسوتا خودکشی کرد از 1972 میلادی در مدارس بین المللی تدریس کرده بود. وی در سال 1969 در ایالت کالیفرنیا به اتهام کودک آزاری محکوم به تحمل زندان شده بود

وی این تصاویر را طی بیش از چهل سال و در چندین کشور جمع آوری کرده بود، تصاویر متعلق به قربانیان این معلم آمریکایی است که در روز 21 مارس در ایالت مینسوتا خودکشی کرد.

در بیانیه دفتر " اف بی آی" آمده است که این معلم آمریکایی دو روز پس از تلاش افسران منطقه " هیوستن" برای تحقیق پیرامون یک موضوع قضایی در ارتباط با بررسی حافظه (فلش مموری) مربوط به او، خود را کشت.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا اعلام کرده است که این فلش را یک خدمتکار زن به مدرسه آمریکایی در ماناگوئا پایتخت نیکاراگوئه تحویل داده است؛ جایی که واهِی تا چند روز پیش از خودکشی، به عنوان معلم در آنجا تاریخ و جغرافیا تدریس می کرده است.

این مرکز اعلام کرد که این فلش مموری متعلق به "واهی" و حاوی تصاویری مستهجن از دانش آموزان کم سن و سال است که اغلب در حالت خواب هستند و یا به نظر می رسد که از هوش رفته اند.

دراین گزارش آمده است که سن این کودکان بین 12 تا 14 سال بوده است.

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی با اعلام هویت معلمی که در مدارس آمریکایی خارج از ایالات متحده تدریس می کرده، اعلام کرد که تصویر نزدیک به 90 کودکِ قربانیِ تجاوز جنسی را از یک حافظه رایانه ای متعلق به این شخص کشف کرده است

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اعلام کرد: وقتی میان این خدمتکار زن و "واهی" درگیری به وجود آمد و واهی وی را اخراج کرد، زن "فلش" واهی را به پلیس داده و در ادامه واهی اعتراف کرده که در طول زندگی اش به کودکان تعرض کرده و قبل از این اقدام، به آن ها قرص های خواب آور می داده است.

این معلم متعرض در ماه مارس گذشته از مدرسه اخراج شده بود.

این معلم آمریکایی در سال های 2013 و 2014 در مدرسه آمریکایی در نیکاراگوئه، در فاصله سال های 2009 تا 2013 در مدرسه " ساوث بانک " در لندن، در فاصله سال های 2002 تا 2009 در مدرسه کامبو آلیگری در ونزوئلا، در سال های 1975 و 1976 در مدرسه آمریکایی در مادرید اسپانیا، و در سال های 1978 تا 1980 درمدرسه امریکایی در آتن (پایتخت یونان) تدریس کرده بود.

اما در خاورمیانه و در آسیا نیز "واهی" در فاصله سال های 1967 تا 1978 (1346 تا 1357) در مدرسه پاسارگاد شهر اهواز،  در فاصله سال های 1973 تا 1975 در مدرسه آمریکایی در لبنان، در سال های 1972 و 1973 (1351 و 1352) در مدرسه آمریکایی در تهران، در سال های 1992 تا 2002 در مدرسه بین المللی جاکارتا در اندونزی؛ و در سال های 1980 تا 1992 در مدرسه آرامکو در شهر الظهران عربستان تدریس کرده بود.

بخش اجتماعی تبیان

منبع : جام نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین