سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وحید هاشمیان به عنوان کسی که سالها شاگرد حسین فرکی بوده است در خصوص قهرمانی فولاد می گوید: علت این که خیلی ها از قهرمانی تیم فولاد خوشحال هستند به دلیل مقام قهرمانی پاک تیم فولاد خوزستان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سه خاطره هاشمیان از حسین فرکی


وحید هاشمیان به عنوان کسی که سالها شاگرد حسین فرکی بوده است در خصوص قهرمانی فولاد می گوید: علت این که خیلی ها از قهرمانی تیم فولاد خوشحال هستند به دلیل مقام قهرمانی پاک تیم فولاد خوزستان است.

وحید هاشمیان

شاید اگر حسین آقا 10 تا قهرمانی هم می آورد و صحبت از مربی و داور می شد خوشحال کننده نبود اما این قهرمانی فولاد تمام طرفداران فوتبال از جمله پرسپولیسی ها و استقلالی ها را نیز خوشحال کرده است. این قهرمانی باعث شد تا حسین آقا نشان دهد افراد شایسته و بی حاشیه نیز در فوتبال ایران می توانند به موفقیت برسند . خدا رو شکر این موفقیت شامل حال حسین آقا شد. اینجا جا دارد از مسئولین و مدیریت تیم فوتبال نفت تهران یاد کنم  که با مدریت خوب خود به دنبال یکی از بی حاشیه ترین مربیان ایران رفتند و تا آخرین لحظه از حسین فرکی حمایت کردند تا بتواند شایستگی های خود را ثابت کند.

مهاجم پیشین تیم ملی ادامه داد: اما قهرمانی فولاد یک نکته تاسف برانگیز هم داشت و آن این است که حسین آقا با این توانایی باید تازه در سن 57 سالگی اولین قهرمانی خود را در فوتبال ایران کسب کند تا فوتبال ایران تازه به توانایی این مربی پی ببرد.این نشان دهنده سیستم بیمار فوتبال ماست که باعث شده است خیلی از مربیان پاک و با دانش ما از جمله محمد خاکپور و .... بیرون نشسته و فضای کثیف فوتبال ما "ویچ ها " را به ما غالب کنند. مربیانی که به دلیل زد و بند سر از تیم های مختلف در می آورند و با توجه به کارنامه و نتایج نا موفق شان باز هم تیم داری می کنند.

این قهرمانی باعث شد تا حسین آقا نشان دهد افراد شایسته و بی حاشیه نیز در فوتبال ایران می توانند به موفقیت برسند . خدا رو شکر این موفقیت شامل حال حسین آقا شد. اینجا جا دارد از مسئولین و مدیریت تیم فوتبال نفت تهران یاد کنم  که با مدریت خوب خود به دنبال یکی از بی حاشیه ترین مربیان ایران رفتند و تا آخرین لحظه از حسین فرکی حمایت کردند تا بتواند شایستگی های خود را ثابت کند

هاشمیان در ادامه سه خاطره شیرین از مربی سابق اش بیان کرد : اولین بار درتیم  نوجوانان فتح بازی می کردم که در سال 73 خیلی خوب کار کردم و به تیم امید فتح منتقل شدم. پس از آن به تیم پاس رفتم و زیر نظر همایون شاهرخی و حسین فرکی قرار گرفتم. در واقع حسین آقا باعث شد تا من به تیم پاس منتقل شوم. اولین بار گفتگوی من با حسین آقا فرکی در تیم فتح بود که ایشان از من پرسید بچه کجایی که من گفتم امامزاده حسن. حسین آقا در جواب گفت چرا به من چیزی نگفته بودی ؟ که من هم در پاسخ گفتم دلیلی نداشت که من به شما مراجعه کنم.

وحید هاشمیان

دومین خاطره من از حسین فرکی به سال 75 برمی گردد. من در این سال مصدومیت های زیادی داشتم و بیمه نبودم. به دلیل فیزیوتراپی و رفت و آمد های فراوان خرج بالایی داشتم و این کار را برای من مشکل کرده بود.این اتفاقات با ایام نوروز همراه شده بود و من با مشکل مالی مواجه شده بودم. فتح تهران در آن زمان به من 400 هزار تومان باید پرداخت می کرد اما پول را به بهانه بازی نکردن من برای فتح پرداخت نمی کرد. یک روز زنگ خانه به صدا در آمد و حسین آقا گفت بیا پولت را از فتح تهران گرفتم.

سومین خاطره من شاید قشنگ ترین آن باشد. در سال آخر بیماری مادرم که شیمی درمانی انجام می داد و من در آلمان بودم حسین آقا هر 10 روز یک بار به مادرم سر می زد و مادرم در آخرین روزهای عمرش همواره برای حسین آقا دعا می کرد و این کار آقای فرکی برای من بسیار با ارزش بود.

هاشمیان در پایان گفت: من همواره احترام خاصی برای حسین آقا قائل هستم و تمام تصمیم های مهم ورزشی ام را با حسین آقا مشورت می کنم. همواره به هم احترام گذاشته و برای خداحافظی از تیم ملی  و فوتبال از ایشان کمک گرفتم. حتی در زمانی هم که برای تیم ملی بازی نکردم ایشان هیچ موقع به من فشار وارد نکرد و به تصمیم من احترام گذاشت.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت جهان و ورزش

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین