سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ایرادهای بنی‌اسرائیلی بیمه‌ها، انتقاد کرد و گفت: بیمار که نمی‌تواند نصفه درمان شود، اکنون نه پزشک و نه بیمار از بیمه‌ها راضی نیستند،باید با مسئولانی که بیمه‌ها را تجمیع نمی‌کنند، محکم برخورد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایرادهای بنی اسرائلی بیمه ها!


رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ایرادهای بنی‌اسرائیلی بیمه‌ها، انتقاد کرد و گفت: بیمار که نمی‌تواند نصفه درمان شود، اکنون نه پزشک و نه بیمار از بیمه‌ها راضی نیستند،باید با مسئولانی که بیمه‌ها را تجمیع نمی‌کنند، محکم برخورد کرد.

عبدالرضا عزیزی در برنامه مجلس و سلامت در تشریح وضعیت بیمه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر ثبت نام بیمه سلامت برای عشایر، روستائیان و حتی شهرنشینانی که فاقد بیمه هستند وجود دارد و افراد می‌توانند برای ثبت‌نام بیمه سلامت اقدام کنند ولی متاسفانه برخی از این افراد هیچ اطلاعی در این باره ندارند، بنابراین صداوسیما برای این اطلاع‌رسانی بسیار مهم است به هر حال صداوسیمایی که برای هر ثانیه مبالغ زیادی برای تبلیغات می‌گیرد می‌تواند با اطلاع‌رسانی درست باعث شود افرادی که دارای بیمه نیستند برای ثبت‌نام بیمه سلامت ایرانیان اقدام کنند.

بیمه

وی افزود: بیمه سلامت ایرانیان بیماران را حتی بر روی تخت نیز بیمه می‌کند. مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان نیز از جمله افرادی به حساب می‌آید که قبلاً در مجلس فعالیت کرده است و به این امورات آشنایی دارد و امیدواریم روند کارها به سمتی پیش رود که افراد بدون بیمه نداشته باشیم و همپوشانی‌های در این حوزه نیز از بین برود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه هزینه‌های درمانی آنقدر بالا رفته است که بیمارستان خصوصی نیز 5 برابر بیشتر از مراکز دیگر هزینه درمانی دریافت می‌کنند و این در شرایطی است که بیمه‌ها فقط 15 تا 20 درصد هزینه‌های درمانی را متقبل می‌شوند.

عزیزی تصریح کرد: نمی‌توان مردم را نصفه درمان کرد و پرداخت‌ها را چندین ماه به طول انداخت، بنابراین باید مشکل را اساسی حل کرد و در این زمینه باید ببینیم کشورهای موفق در حوزه بیمه چه کرده‌اند که ما نیز از تجارب آنان استفاده کنیم.

 

عزیزی: تامین اجتماعی خصوصی است یا دولتی؟

وی در ادامه از بهمن برزگر معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران، این پرسش را مطرح کرد که شما پاسخ دهید تأمین اجتماعی دولتی است یا خصوصی؟ که برزگر در پاسخ به پرسش رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز عنوان کرد: ما از شما مجلسی‌ها می‌خواهیم به همان قوانینی که خودتان برایمان وضع کردید پایبند باشید.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر نظام بیمه دولتی است باید مانند برخی از کشورهای اروپایی عمل کند، بنابراین باید تکلیف بیمه مشخص شود که آیا تأمین اجتماعی خصوصی است یا دولتی؟

 متأسفانه شاهد آن هستیم بیمه‌ها ایرادهای بنی‌اسرائیلی می‌گیرند و تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد مسلماً این وضعیت یک ویرانه بیشتر نخواهد بود و در حال حاضر نیز در شرایطی هستیم که هم بیمار و هم پزشک از روند کنونی بیمه‌ها ناراضی هستند

بیمه‌ها ایرادهای بنی‌اسرائیلی می‌گیرند

عزیزی با اشاره به گلایه پزشکان از روند کنونی بیمه‌ها اظهار داشت: متأسفانه شاهد آن هستیم بیمه‌ها ایرادهای بنی‌اسرائیلی می‌گیرند و تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد مسلماً این وضعیت یک ویرانه بیشتر نخواهد بود و در حال حاضر نیز در شرایطی هستیم که هم بیمار و هم پزشک از روند کنونی بیمه‌ها ناراضی هستند.

وی با مطرح کردن این پرسش که چرا تجمیع بیمه‌ها صورت نمی‌پذیرد و چرا مسئولان مربوطه قوانین را اجرا نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: باید با چنین مسئولانی محکم برخورد کنیم.

 

 

500 هزار ثبت‌نام بیمه سلامت ایرانیان در یک روز

در ادامه برنامه مجلس و سلامت بهمن برزگر معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران نیز با تشکر از رسانه‌ ملی برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی جهت ثبت‌نام بیمه سلامت ایرانیان عنوان کرد: با این اطلاع‌رسانی توانستیم در طول یک روز حدود 500 هزار ثبت‌نام بیمه سلامت ایرانیان را انجام دهیم.

معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: در نظام بودجه‌ای باید به بیمه‌ها کمک کرد، بنابراین اگر می‌خواهیم نظام بیمه‌ای را بپذیریم باید منابع پایدار و مشخص برای بیمه‌ها تعریف کنیم.

 

حاکمیت نیز از بیمه‌ها ناراضی است

وی خاطرنشان کرد: کل هزینه نظام سلامت در سال 92 بالغ بر 72 هزار میلیارد تومان بود که چیزی در حدود 4 هزار میلیارد آن مختص به بیمه‌های خصوصی بود، بنابراین تا نظام بیمه‌ای را در بودجه‌ها نپذیریم و مدیریت نکنیم توقع داشتن از بیمه‌ها درست نخواهد بود؛ باید اختیارات لازم را به بیمه‌ها واگذار کنیم. در هزینه‌های حوزه سلامت ما شاهد آن بودیم که فقط کمتر از 18.5 درصد این مبالغ به بیمه‌ها تعلق گرفته است؛ بنابراین امروز در شرایطی هستیم که حتی حاکمیت نیز از بیمه‌ها ناراضی است.

بخش اجتماعی تبیان

منبع : جهان نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین