سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: طرح مدارس مروج سلامت بازنگری می‌شود و در صورت تأمین اعتبار این طرح تا دو سال بعد از برنامه پنجم به طور کامل در کل کشور اجرا می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طرح مدارس مروج سلامت بازنگری می‌شود

طرح مدارس مروج سلامت بازنگری می‌شود


رئیس دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: طرح مدارس مروج سلامت بازنگری می‌شود و در صورت تأمین اعتبار این طرح تا دو سال بعد از برنامه پنجم به طور کامل در کل کشور اجرا می‌شود.


محمداسماعیل مطلق در حاشیه مراسم هفته سلامت در خصوص طرح مدارس مروج سلامت گفت: این طرح در 20 هزار مدرسه اجرا می‌شود اما یک بازنگری کلی در حال انحام است و پیشرفت این طرح را در مدارس روستایی در حال بررسی دارد که نتایج آن تا 15 اردیبهشت آماده می‌شود.

وی گفت: به زودی دستورالعمل مدارس مروج سلامت تکمیل شده و آن را در کل کشور و به کمک آموزش و پرورش اجرا می‌کنیم و با همکاری این وزارتخانه طرح مدارس مروج سلامت در کل مدارس کشور انجام شود.

وی ادامه داد: در این طرح سلامت دانش‌آموزان، ارتقاء سلامت فیزیکی مدرسه و سلامت کارکنان و معلمان در نظر گرفته می‌شود که در بعضی مدارس از مجموع 20 هزار مدرسه این طرح با موفقیت اجرا شده و در بعضی مدارس موفق نبودیم.

در این طرح سلامت دانش‌آموزان، ارتقاء سلامت فیزیکی مدرسه و سلامت کارکنان و معلمان در نظر گرفته می‌شود که در بعضی مدارس از مجموع 20 هزار مدرسه این طرح با موفقیت اجرا شده و در بعضی مدارس موفق نبودیم.

مطلق افزود: از نظر فیزیکی ارتقا سلامت دانش‌آموزان در ابعاد جسمی، روحی و تغذیه‌ای، فیزیک مدرسه و ارتقا سلامت معلمان و اولیا نیز در بعضی مواقع با موفقیت همراه بوده و در مواقعی موفق نبوده‌ایم که یکی از علل عدم موفقیت کمبود کارشناس بهداشت مدارس است.

وی گفت: ما معلمان را نیز آموزش دادیم اما این کار با موفقیت همراه نبود که با گرفتن اعتبارات و کارشناسان بهداشت مدارس این طرح می‌تواند در کل کشور عملیاتی و بهتر اجرا شود.

رئیس دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت در خصوص میزان اثرگذاری این طرح در مدارس گفت: درصد کارایی بهتر در مدارسی که این طرح در آنها اجرا شده است به خوبی مشاهده می‌شود و اگر مقامات از جهت تامین اعتبارات، و کارشناسان بهداشت مدارس همکاری لازم را کنند پیش‌بینی می‌شود تا دو سال بعد از برنامه پنجم طرح مدارس مروج سلامت در کل کشور اجرا شود.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین