سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی و آموزشی خبر داد: اجزای مناسب بسته‌های آموزشی(كتاب راهنمای معلم، كتاب كار دانش‌آموز، فیلم آموزشی، ویژه ‌نامه رشد، محتوای الكترونیك، نرم‌افزار آموزشی و كتاب‌های مناسب آموزشی، تربیتی، فرهنگی)، در پایان یكی از كتاب‌های درسی هر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی بسته‌های آموزشی در كتاب‌های درسی از سال تحصیلی آینده

معرفی بسته‌های آموزشی در كتاب‌های درسی از سال تحصیلی آینده


رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی و آموزشی خبر داد: اجزای مناسب بسته‌های آموزشی(كتاب راهنمای معلم، كتاب كار دانش‌آموز، فیلم آموزشی، ویژه ‌نامه رشد، محتوای الكترونیك، نرم‌افزار آموزشی و كتاب‌های مناسب آموزشی، تربیتی، فرهنگی)، در پایان یكی از كتاب‌های درسی هر پایه تحصیلی معرفی خواهد شد.


دكتر بهرام محمدیان معاون وزیر آموزش و پرورش، تأكید كرد: ناشرینی كه در مسیر اهداف آموزش و پرورش قدم برمی‌دارند، شایستة تقدیر و احترام هستند. آنها با وجود امكان انتخاب‌های پر سود دیگر، برای موفقیت دانش‌آموزان این سرزمین، سرمایه‌ها و توانمندی‌های خود را به‌كار گرفته‌اند.

دكتر محمدیان با اشاره به اینكه كتاب‌های آموزشی با روح و جان و سلامت آیندة فرزندان این مرز و بوم، سركار دارند و حساسیت و اهمیت آن اگر بیشتر از موضوعات جسمانی نباشد، كمتر نیست، تأكید كرد: با راه‌اندازی "پخش مدرسه" و مشاركت نمایندگان آن در استان‌ها و شهرستان‌ها، توزیع مناسب منابع آموزشی و تربیتی استاندارد به‌ سهولت انجام خواهد شد.

وی با تأكید بر اینكه وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ـ جزء معدود كشورهای منطقه است كه ـ دارای سند تعلیم و تربیت است، خاطرنشان كرد: در سند برنامه درسی ملی پنج عنصر تعقل، ایمان، علم، عمل و اخلاق در چهار عرصة ارتباط با خود، ارتباط با خدا، ارتباط با خلق و خلقت، در 11 حوزه یادگیری به‌صورت به‌هم پیوسته و با محوریت ارتباط با خدا تبیین و تدوین شده است.

در سند برنامه درسی ملی پنج عنصر تعقل، ایمان، علم، عمل و اخلاق در چهار عرصة ارتباط با خود، ارتباط با خدا، ارتباط با خلق و خلقت، در 11 حوزه یادگیری به‌صورت به‌هم پیوسته و با محوریت ارتباط با خدا تبیین و تدوین شده است.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش هدف دستگاه تعلیم و تربیت را شكوفایی فطرت و دستیابی به مراحلی از حیات طیبه دانست و افزود: وظیفه آموزش و پرورش در این مسیر مداخله برای تسریع، تعمیق، تسهیل و دقت در شكوفایی استعدادهای درونی است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، از آشفتگی بازار نشر آموزشی و ایجاد اختلال در امر آموزش شكایت كرد و گفت: در پایان كتاب‌های درسی جدیدالتألیف، 4 صفحه به معرفی كتاب‌های برگزیدة آموزشی و كمك آموزشی، جهت استفاده دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها تخصیص یافته است.

دكتر محمدیان در خاتمه با اشاره به اینكه آموزش و پرورش را باید به جای یك نهاد آموزشی صرف بمثابه نهاد فرهنگی، تربیتی و آموزشی دانست، گفت: بسته‌های آموزشی باید منجر به رشد معنوی، ذهنی و خلاقیت و مهارت دانش‌آموزان ‌شود و آموزش تربیت مآل تحقق پذیرد.


منبع: روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین