سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: کی روش با سرپرستی نبی در تیم‌ملی مشکلی ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باز هم رئیس فدراسیون می مانم


رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: کی روش با سرپرستی نبی در تیم‌ملی مشکلی ندارد.

کفاشیان

علی کفاشیان با حضور در برنامه ورزش و مردم درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان در اردوی آفریقای جنوبی گفت: طی آخرین تماس‌هایی که با افریقای جنوبی داشتم بازیکنان تیم ملی روز چهارشنبه یک بازی تدارکاتی برگزار کردند و دیروز هم تمرینات خوبی انجام دادند و تا جمعه آینده هم در این کشور باقی خواهند ماند. تمرینات تیم ملی هم با حضور همه بازیکنان به جز چند لژیونر برگزار می‌شود و کارهای مربوط به بدنسازی و تاکتیکی زیر نظر کی‌روش در حال انجام است و بعد از آن به ایران می‌آیند تا بعد از چند روز تمرین، استراحت راهی اتریش شوند.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه درباره مشکلاتی که میان سرمربی تیم ملی و 4 باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به وجود آمد، افزود: قبل این مسائل ما با هر 4 تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرده بودیم تا بعد از تمام شدن لیگ بلافاصله بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی قرار دهند و بدون ملی‌پوشان راهی آسیا شوند اما دو باشگاه سپاهان و استقلال به دلیل وضعیت خاصی که داشتند این کار را نکردند و کی‌روش هم از این موضوع ناراحت شد و گله کرد اما با او هم صحبت کردیم تا اردوی آفریقا را با تعداد کمی از بازیکنان آغاز کند تا وقتی 4 تیم ملی‌پوشانشان را آزاد کردند در اختیار تیم ملی باشند البته باید بگویم که فولاد و تراکتورسازی با ما همکاری خوبی کردند و ما نمی‌توانستیم به دو تیم دیگر زور بگوییم چون قانون هم حق را به آنها می‌داد و شرایط‌شان حساس بود. البته من فکر می‌کنم اگر کادر فنی تیم ملی و این 4 باشگاه با هم جلسه می‌گذاشتند و تفاهم می‌کردند هیچ مشکلی به وجود نمی‌آمد اما این هماهنگی وجود نداشت و شاید این موضوع با صحبت حل می‌شد و بازیکنان هم با روحیه بهتری وارد اردو می‌شدند.

وی در پاسخ به این سۆال که‌ آیا کی‌روش با سرپرستی نبی در تیم ملی مشکل دارد، اظهار داشت: او با این موضوع مشکلی ندارد، البته کی‌روش عصبانی بود که آن صحبت‌ها را انجام داد و می‌گفت که چرا او به مالزی رفته اما نبی عضو کمیته بین‌المللی کنفدراسیون آسیاست و کی‌روش هم در عصبانیت آن صحبت‌ها را کرد چرا که او به اندازه ما سعه صدر ندارد.

علی کفاشیان در ادامه برنامه در خصوص اینکه چرا مانند اوایل قبول سمتش در فدراسیون فوتبال خنده‌رو نیست، گفت: من از همان گذشته در زمانی که در کمیته ملی المپیک مسئولیت داشتم‌ آدم خنده‌رو و بشاشی بودم، اوایل هم که به فوتبال آمدم همین رویه را داشتم. اما پس از انتقادات زیادی که به من شد که همچنان هم ادامه دارد، کمی این موارد در روحیه‌ام تاثیر گذاشت که ما هم طبیعتا انسان هستیم و از سنگ نیستیم.

وی در پاسخ به این سۆال که‌ آیا کی‌روش با سرپرستی نبی در تیم ملی مشکل دارد، اظهار داشت: او با این موضوع مشکلی ندارد، البته کی‌روش عصبانی بود که آن صحبت‌ها را انجام داد و می‌گفت که چرا او به مالزی رفته اما نبی عضو کمیته بین‌المللی کنفدراسیون آسیاست و کی‌روش هم در عصبانیت آن صحبت‌ها را کرد چرا که او به اندازه ما سعه صدر ندارد

وی در پاسخ به این سۆال که آیا با این وضعیت همچنان در فدارسیون فوتبال خواهد ماند یا خیر، گفت: تا دوره سوم که هستم اما نمی‌دانم بعد از این دوره چه اتفاقی می‌افتد و از حالا نگران آن زمان هستم.

کفاشیان در پاسخ به این سۆال که نظرش در مورد شفاف‌سازی اخیر چیست،‌گفت: به این موضوع از دو جنبه می‌شود نگاه کرد. ابتدا شفاف‌سازی که در راستای اجرای قوانین انجام می‌شود و دومین نگاه این است که باید در آن عملکرد باشگاه‌ها را در نظر گرفت. در حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران در صدر تیم‌های آسیایی قرار دارد و این در حالی است که سه باشگاه ما در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند و این نشان می‌دهد باشگاه‌های ما امکانات لازم برای رقابت‌ با تیم‌های آسیایی را ندارد. در همین راستا استقلال بهترین نمونه است.آنها برای فصل گذشته تیمی را بستند که بتوانند در آسیا حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. حتی خود نکونام پیش من آمد و از پیشنهادهای خارجی‌اش صحبت کرد که به او گفتم اگر در سال جام جهانی در ایران بماند، بهتر است.

کفاشیان افزود: همین بازیکنان استقلال حاضر شدند با نصف مبالغ پیشنهادی از خارج کشور در ایران بمانند که متاسفانه استقلال همان نصف را هم نداد، بنابراین بازیکن هم دلسرد می‌شود چون به راحتی می‌تواند خیلی بیشتر از کشورهای خارجی پول بگیرد. امروز هم خواندم که سیدجلال حسینی هم قرار است لژیونر شود. البته اگر بازیکنان ایرانی به اروپا بروند بهتر است. اما شاید هم فقط برای گرفتن پول به تیم‌های سطح پایین رفتند. بنابراین در این خصوص نباید دروغ بگوییم و باید شفاف‌سازی کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از یک موضوع بسیار ناراحتم، تصریح کرد: چرا باید یک گروه خاص را که مبالغ بالاتری می‌گیرند، به تمام فوتبالیست‌ها تعمیم دهیم. اگر آن گروه خاص را کنار بگذاریم میانگین تمام بازیکنان می‌شود 100 میلیون اما یک بازیکن وقتی دو میلیارد می‌گیرد همه می‌گویند تمام فوتبالیست‌ها این اندازه پول دریافت می‌کنند. بنابراین ما هم دستور دادیم تا در خصوص قراردادها شفاف‌سازی شده و آنها را روی سایت قرار دهیم.

کفاشیان ادامه داد: البته یک مورد دیگر هم وجود دارد مدیریت بعضی باشگاه‌ها مثل استقلال و پرسپولیس بسیار سخت است. مثل باشگاه‌هایی که طرفدارانی خاص و ویژه دارند. چرا که در این صورت مدیر محکوم است تا برای کسب نتیجه بهتر تیمش را خوب ببندد. در روزهای نقل و انتقالات هم شرایط برای چنین مدیری سخت می‌شود و مدیر مجبور است قیمت‌ها را بالا ببرد بنابراین نمی‌توان شرایط روزهای نقل و انتقالات را با حالا که کار تمام شده است،‌مقایسه کرد و از سوی دیگر نباید به مدیر هم خرده گرفت. خودم با وجود آنکه بیش از 30 در ورزش هستم، اما حاضر نیستم مدیریت باشگاه های استقلال و پرسپولیس را بپذیرم چون مدیریت در باشگاه ها خیلی سخت است.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود فتح‌الله‌زاده برای استقلال وام گرفته است، تاکید کرد: امیدوارم این اتفاق نیفتاده باشد چرا که وام خطرناک است و بهره می‌آورد بنابراین باشگاه‌هایی که مصرف‌کننده هستند بهتر است وام نگیرند.

کفاشیان با تکذیب مشکلاتی که گفته می‌شود بین کی‌روش و نبی وجود دارد، در مورد وضعیت نکونام گفت: قرار بود نکونام قراردادش را فسخ کرده و به اردوی آفریقای جنوبی برود اما گویا باشگاه الکویت با این موضوع موافقت نکرده و بنابراین قرار شده نبی فردا برای حل مشکل کاپیتان تیم ملی به کویت برود.

کی روش و کفاشیان

رئیس فدراسیون فوتبال که در برنامه ورش و مردم صحبت می‌کرد، با اشاره به اینکه تیم ملی 5 روز زودتر به ایران بازخواهد گشت تا بازیکنان بتوانند نزد خانواده‌های خود برای اردوی اتریش آماده شوند در خصوص اینکه آیا انتظارات از تیم ملی تا به حال برآورده شده است یا خیر، یادآور شد: از نظر مسائل مالی، وزارت ورزش مشکلات تیم ملی را حل کرده است البته دو میلیارد پرسپولیس را هم نیاز داشتیم و باید آن را برای حل مشکلات اردوهای تیم ملی به این تیم تزریق می‌کردیم. با این حال پرسپولیسی‌ها نگران نباشند چرا که کار می‌کنیم و این پول را به آنها خواهیم داد.

وی افزود: می‌توانیم در اردوی اتریش ارزیابی نهایی را با حضور لژیونرها در ترکیب تیم ملی انجام داده و در نهایت برای اردوی برزیل آماده شویم.

کفاشیان گفت: سپاهانی‌ها از همان ابتدا محروم نبودند و فقط برای اردوی آفریقا کنار گذاشته شدند و اگر در لیست بعدی کی‌روش باشند به طور حتم با تیم ملی به اتریش خواهند رفت.

وی در مورد اینکه تیم ملی به آفریقا رفت و بازیکنان به چهره‌های سیاه آفریقایی‌ها عادت کنند، گفت:" اتفاقا در آفریقای جنوبی بیشتر سفیدپوست هستند اما اگر قرار به ترسیدن باشد ما هم روی پیراهن تیم ملی یوزپلنگ را داریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا بازیکنان ایران می‌توانند در جام جهانی برای تیم ملی دوندگی 11 کیلومتری داشته باشد، تاکید کرد:‌مطمئن باشید بازیکنان ما مقابل تیم‌های قوی، خوب بازی می‌کنند. در همین لیگ قهرمانان که می‌گویند دوندگی بازیکنان ایرانی پایین است، استقلالی‌ها مقابل الریان در آن هوای گرم خوب بازی کردند و امیدوارم تیم ملی هم شایستگی‌هایش در جام ملی نشان دهد.

وی در خصوص بودجه 24 میلیاردی مورد نیاز تیم ملی افزود: از وزارت ورزش ممنونیم که در این خصوص حمایت واقعی را از تیم ملی به عمل آورد. با این وضعیت دیگر برای برگزاری اردوهایمان مشکل نداریم.

رئیس فدراسیون همچنین در مورد اینکه چرا با وجود موفقیت‌های ورزشی درون میدان، در کسب کرسی‌های AFC موفق نیستم، گفت: تنها عیب ما این است که در هیأت رئیسه AFC نماینده نداریم و روی این موضوع هم برای انتخابات سال آینده کار می‌کنیم. اتفاقا تنها کشوری هستیم که بیشترین عضو را در کمیته‌های کنفدراسیون آسیا داریم و کمیته‌ای نیست که در آن نماینده نداشته باشیم و این نشاندهنده اعتماد آسیا به ایران است. در خصوص اینکه چرا در هیأت رئیسه نماینده نداریم هم باید بگویم که در زمان بن‌همام، یکسری فعل وانفعالات سیاسی باعث شد تا برخی کشورها که فوتبال ندارند، بتوانند در هیأت رئیسه عضو شده که مطمئن باشید این موضوع به نفع کنفدراسیون فوتبال آسیا نخواهد شد و آنها به این نتیجه رسیده‌اند که باید نمایندگان ایران و کره جنوبی نیز در هیأت رئیسه AFC حضور داشته باشند.

وی در خصوص بودجه 24 میلیاردی مورد نیاز تیم ملی افزود: از وزارت ورزش ممنونیم که در این خصوص حمایت واقعی را از تیم ملی به عمل آورد. با این وضعیت دیگر برای برگزاری اردوهایمان مشکل نداریم

کفاشیان در خصوص قرارداد 160 میلیاردی سازمان لیگ با برنده تبلیغات محیطی گفت: 60 میلیارد برای این فصل است و 100 میلیارد برای فصل آینده ضمن اینکه قرار است 80 درصد این مبلغ به باشگاه‌ها برسد که این موضوع وضع آنها را خوب می‌کند. البته آنها باید بخشی از این بودجه را برای ایجاد آکادمی فوتبال و تیم‌های پایه صرف کنند. 10درصد از این پول هم به فدراسیون خواهد رسید.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص حضور هنرمندان در جام جهانی گفت: دراین موضوع اصلا نقشی نداریم و همین که کادر فنی و بازیکنان را ببریم هنر کرده‌ایم. البته دوست داریم یکسری پیشکسوتان را برده و حتی بتوانیم کارهای فرهنگی انجام دهیم اما این موضوع در توان ما نیست و ستاد جام جهانی در این مورد تصمیم‌گیرنده است.

وی در مورد وضعیت آژانس‌های مسافرتی یادآور شد: در این خصوص شکایتی کرده‌ایم و قرار است فیفا آن را به صورت قانونی پیگیری کند. فیفا بخشنامه کرده است به هیچ عنوان آژانس‌هایی که مجوز ندارند نمی‌توانند با آرم فیفا و جام جهانی تبلیغ کنند. ما هم با یک آژانس توافق کرده‌ایم که استانداردهای لازم را دارد.

کفاشیان در پایان درخصوص اینکه رئیس کمیته ضرورت اصلاحات راهبری در  AFC شده است، گفت: درست است این کمیته یکی از کمیته‌هایی است که برنامه‌های AFC را بررسی می‌کند.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ورزش و مردم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین