سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رضا کیانیان به همراه شش هنرمند دیگر در گالری آریانا نمایشگاه گروهی ویدئوآرت برگزار می‌کند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ویدیو چیدمان چی تو کله‌ات می‌گذره


رضا کیانیان به همراه شش هنرمند دیگر در گالری آریانا نمایشگاه گروهی ویدئوآرت برگزار می‌کند.

ویدیو چیدمان چی تو کله‌ات می‌گذره

گلزار حسن‌زاده مسۆول برگزاری این نمایشگاه گفت: این رویداد هنری ادامه نمایشگاهی است که سال گذشته به صورت گروهی و با حضور شش هنرمند برگزار شد. در آن نمایشگاه هم ویدئو چیدمان این هنرمندان به نمایش گذاشته شد.

او افزود: نمایشگاه امسال که ویدئو چیدمان است با حضور هفت هنرمند برگزار می‌شود.

رضا کیانیان، امیر اثباتی، سمیرا علیخان‌زاده، حسام نورایی، حامد صفایی، آبتین مظفری و گلزار حسن‌زاده هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

این هنرمند همچنین درباره موضوع نمایشگاه عنوان کرد: تمام کارها یک موضوع واحد دارند و بر اساس عبارت «چی تو کله‌ات می‌گذره» طراحی شده‌اند.

هفت هنرمند حاضر در نمایشگاه برداشت‌های خود را از این عبارت روی کارهایشان پیاده می‌کنند. طراحی فضای گالری برای این ویدئو چیدمان نیز بر عهده امیر اثباتی از طراحان حرفه‌ای سینما است.

حسن‌زاده ادامه داد: من در تورنتو کانادا در رشته سینما تحصیل کرده‌ام و پس از بازگشت به ایران از سال 91 تصمیم گرفتم به ویدئوآرت به اضافه چیدمان نگاه تازه‌ای داشته باشم.

می‌خواستم با برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در این زمینه حق موضوع ادا شود و آنچه که به ویدئوآرت مرتبط است درست به نمایش دربیاید.

او با اشاره به اهمیت اجرای ویدئوآرت در قالب یک رویدا هنری گفت: در ویدئوآرت باید بتوان به خوبی از فضا، محیط و نور گالری استفاده کرد و آن را از سردرگمی‌های معمول رها کرد.

رضا کیانیان، امیر اثباتی، سمیرا علیخان‌زاده، حسام نورایی، حامد صفایی، آبتین مظفری و گلزار حسن‌زاده هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

برای محقق شدن این موضوع معمولا به سراغ هنرمندانی رفتم که به ویدئوآرت آشنایی داشته باشند و در این زمینه کار کرده باشند.

خوشبختانه نمایشگاه سال گذشته با استقبال روبه‌رو شد و خیلی از هنرمندان دوست داشتند این همکاری ادامه داشته باشد.

حسن‌زاده به حضور رضا کیانیان در این نمایشگاه اشاره و اظهار کرد: آقای رضا کیانیان هم پیش از این در زمینه هنرهای تجسمیفعالیت داشته‌اند و به دلیل حضور در سینما با ویدئوآرت هم آشنا هستند.

کارهای هنری ایشان معمولا از دقت و وسواس خاصی برخوردار است. سال گذشته که در نمایشگاه حضور پیدا کردند از کارها خوششان آمد و چند دفعه که با هم درباره موضوع ویدئوآرت صحبت کردیم تصمیم گرفتند امسال در نمایشگاه حضور داشته باشند.

این نمایشگاه روز جمعه 5 اردیبهشت ماه در گالری آریانا به نشانی شهرک محلاتی، پاساژ نخل افتتاح می‌شود و تا 11 اردیبهشت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

 

بخش هنری تبیان

 


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین