سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شاید یکی از دغدغه های بسیاری از ما برای حضور در مهمانی‌ها و قرارهای دوستانه، نوع لباسی باشد که می‌خواهیم برتن کنیم. همه ما دوست داریم زیباتر دیده شویم و مورد توجه اطرافیانمان قرار گیریم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نکاتی برای لاغرتر دیده شدن!


شاید یکی از دغدغه های بسیاری از ما برای حضور در مهمانی‌ها و قرارهای دوستانه، نوع لباسی باشد که می‌خواهیم برتن کنیم. همه ما دوست داریم زیباتر دیده شویم و مورد توجه اطرافیانمان قرار گیریم.


فرد چاق

این در حالی است که چنین وسواسی از سوی افرادی که اضافه وزن دارند، بیشتر از دیگران است، زیرا آنان در موارد بسیاری می‌خواهند لاغر و متناسب‌تر به نظر برسند. اما چگونه می‌توان به این خواسته دست یافت؟ پرسش‌هایی هستند که «سحر اسماعیلی»، طراح لباس در گفت و گو با «حمایت» به آن‌ها پاسخ می‌دهد. مواردی مانند توجه به رنگ و سایز لباس می‌تواند تا بخش‌هایی از بدن که دچار برآمدگی ناشی از اضافه وزن شده‌اند را بپوشاند و شخص را لاغرتر نشان دهد.

اندازه خود را جدی بگیرید

نخستین توصیه ای که باید به این اشخاص کرد، این است که به هیچ عنوان لباس گشاد و بسیار آزاد نپوشند. در موارد زیادی، چنین افرادی بر این باورند که با کمک پوشش‌های گشاد و بلند، حتی بزرگ‌تر از اندازه (سایز) خود می‌توانند اندامشان را بپوشانند و کمی لاغرتر به نظر برسند.

اما این رفتار حتی موجب می‌شود تا فرد چاق‌تر از آنچه است، به نظر برسد. بنابراین بهتر است لباس‌هایی خریداری کنید که برش دار و خوش دوخت باشند تا بخش‌های مختلف بدنتان را با ایجاد خطای دید بپوشانند. البته نباید این نکته را فراموش کنید که لباس نباید آنقدر تنگ باشد که انحنای بدن و برآمدگی‌های آن را نشان دهد. علاوه بر این، به طور کلی پوشیدن لباس‌هایی که دارای یک لایه اضافی مانند جلیقه هستند همچنین پلیورهای پشمی کلفت و حجیم را فراموش کنید، که به صلاح شما نیست.

چه رنگی بپوشم؟

دومین سوالی که بعد از انتخاب مدل لباس مطرح می‌شود، رنگ آن است، اینکه چه رنگی این قابلیت را دارد که اندام شما را متناسب‌تر نشان دهد؟ توجه داشته باشید که بهتر است از لباس‌هایی که رنگ روشن دارند استفاده نکنید، زیرا شما را چاق‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهند. الگوی پوششی که بهتر است از آن استفاده کنید، پیراهن‌هایی است که تیره هستند. همچنین بلوزهای تیره و شلوارهایی که راسته نیستند و دم پای آن‌ها گشاد است هم پیشنهاد دیگری است که برایتان داریم. زنان هم بهتر است دامن‌های بلند و تیره بپوشند.

شلوارهایی را تهیه کنید که در قسمت ران، تنگ‌تر و در پایین، کمی گشاد باشند. همچنین شما نباید از شلوارهایی که در کناره‌هایشان جیب طراحی شده است استفاده کنید، به این دلیل که شما را پهن‌تر نشان خواهند داد.

اشاره به این نکته نیز ضرورت دارد که رنگ بلوز و شلوار یا دامنی که تهیه می‌کنید، نزدیک به هم باشد تا موجب نشود یک باره بخشی از بدن شما بیشتر نمایان شود و به این ترتیب، نقص‌های ناشی از اضافه وزن در آن بیشتر به چشم آیند. فراموش نکنید که رنگ‌های تند یا طرح‌های برجسته و پررنگ، در بخش بالا تنه موجب جلب توجه افراد به این بخش از بدن شما می‌شود و ایرادهای موجود در این ناحیه را بیشتر نشان می‌دهد. بهتر است به سراغ طرح‌هایی بروید که دارای راه های عمودی و باریک بوده و رنگ آن‌ها نیز تیره باشد. با وجود این، اگر اصرار دارید که تونیکی به رنگ سفید یا سایر رنگ‌های روشن را بپوشید، حتماً از کمربند مشکی و مدل دار استفاده کنید تا با بستن آن، نگاه دیگران به سمت کمربند معطوف شود و لاغرتر دیده شوید.

فرد چاق

راسته نپوشید

در انتخاب شلوار نیز به این نکته توجه کنید که پوشیدن مدل‌های جین و راسته، پاها را چاق‌تر از آنچه هستند نشان می‌دهد؛ پس همان‌طور که گفته شد، شلوارهایی را تهیه کنید که در قسمت ران، تنگ‌تر و در پایین، کمی گشاد باشند. همچنین شما نباید از شلوارهایی که در کناره‌هایشان جیب طراحی شده است استفاده کنید، به این دلیل که شما را پهن‌تر نشان خواهند داد. کمر شلوارتان نیز باید متناسب با اندازه شما بوده و حالتی را ایجاد نکند که شکم از کمر شلوار بیرون بزند، زیرا در این صورت بالاتنه شما بلندتر از پایین تنه به نظر می‌رسد که خود یک نقص است.

درباره نوع دامن نیز باید بگوییم اگر پهلو و پایین تنه شما بسیار چاق است، به جای دامن‌های راسته از مدل‌های پلیسه کمک بگیرید. در صورتی که مچ و ساق پای شما چاق است، دامن‌هایی بپوشید که ارتفاع آن‌ها تا زیر قوزک پا باشد. در این حالت پاشنه کفش شما نباید بیش‌تر از 6 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. اشاره به این نکته ضرورت دارد که تا حد امکان هم از کفش‌های بی پاشنه استفاده نکنید.

طرح‌های برش دار، مناسب‌تر هستند

اگر بالاتنه شما چاق‌تر است، از بلوزهای ساده و بدون طرح و همچنین برش دار استفاده کنید. در عوض به سراغ دامن‌هایی بروید که دارای گره یا چینی در ناحیه کمر هستند. با این انتخاب، تفاوت اندازه دو بخش بدن شما پوشیده می‌شود و متناسب به نظر خواهید رسید. حتی می‌توانید از لباس‌هایی استفاده کنید که در ناحیه پهلوی آن‌ها، نوارهای تیره رنگ کار شده است. به این ترتیب هم اضافه وزن شما کمتر به چشم می‌آید و هم قدتان بلندتر به نظر می‌رسد. دیگر اینکه بهتر است از پیراهن‌های کمردار کمک بگیرید، این نوع لباس‌ها به نحو بهتری برآمدگی بدن شما را در این ناحیه می‌پوشانند. در صورتی که می‌خواهید از کمربند کمک بگیرید، به هیچ عنوان نوع پهن آن را انتخاب نکنید. نکته مهم اینکه کمربند را باید دور شکم ببندید، به عبارتی بستن آن در ناحیه بالای شکم یا زیر شکم، تناسب اندام شما را از بین خواهد برد.

جنس پارچه هم مهم است

فراموش نکنید نوع پارچه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. پارچه های سفت و خشک، ناخواسته بر خطوط بدن شما می‌افزایند، در حالی که جنس‌هایی که نرم و لطیف هستند، روی بدن می‌نشینند و کمتر اضافه موجود در قسمت‌های مختلف بدن را نشان می‌دهند.

از این موارد که بگذریم، اگر تصمیم دارید پیراهنی را خریداری کنید، توصیه به شما این است که به سراغ مدل‌های یقه هفت بروید. چنین الگویی، گردن شما را لاغرتر نشان داده و غبغبتان را نیز می‌پوشاند. پس پوشیدن مدل‌های یقه اسکی و یقه بلند را فراموش کنید، زیرا شما را چاق‌تر و پهن‌تر نشان خواهند داد. در هنگام خرید لباس‌های رسمی دقت کنید که دور گردن آن‌ها به طور دقیق اندازه گردن شما باشد.

اگر تصمیم دارید پیراهنی را خریداری کنید، توصیه به شما این است که به سراغ مدل‌های یقه هفت بروید. چنین الگویی، گردن شما را لاغرتر نشان داده و غبغبتان را نیز می‌پوشاند.

می‌توانید برای اینکه تمرکز افراد بر اندام خود را برهم بزنید، از یک گردنبند هم کمک بگیرید، گردنبند بلند که رنگ روشنی دارد، بیشتر توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. به خاطر داشته باشید که استفاده از گوشواره های بلند، صورت را لاغرتر نشان خواهد داد.

کت و دغدغه‌هایش!

افرادی که علاقه زیادی به پوشیدن کت دارند هم باید به این نکته توجه کنند که بهتر است از پوشیدن کت‌هایی که یک یا دو دگمه دارند، خودداری کنند و کت‌های دارای سه دگمه را بپوشند. این نوع پوشش‌ها، اندام را بلندتر و باریک‌تر و به عبارتی، لاغرتر نشان می‌دهند.

البته باید دگمه بالای کت را باز بگذارید تا مانع از کشیده شدن لباس شود و حرکت شما را محدود نکرده و با مشکل مواجه نکند. به این ترتیب در هنگام حرکت، کمتر جلب توجه خواهید کرد و به طبع آن، کمتر اضافه وزن شما به نظر می‌آید. حال که به این موارد توجه کردید، پیشنهاد دیگری نیز داریم که به الگوی پوششی شما مربوط نمی‌شود، اینکه در هنگام نشستن و راه رفتن، راست بایستید. این کار به شما کمک می‌کند تا کمی لاغرتر به نظر برسید.

البته فراموش نکنید که بهترین شیوه برای داشتن اندام متناسب، رعایت رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن است. با وجود این، تا هنگامی که تصمیم به این کار نگرفته‌اید، با رعایت این موارد می‌توانید تا حدی متاسب تر به نظر برسید و اعتماد به نفستان را نیز افزایش دهید.

باشگاه خبرنگاران


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: دانستنی‌های علمی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین