سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بدن انسان بنا به شرایط مختلف بو می‌گیرد و البته ممکن است این بو، بسیار بد یا غیر قابل تحمل باشد که در این صورت باید خیلی سریع آن را رفع کرد و به دنبال راهی برای پیشگیری از آن بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بوی بد پاهایتان را ضربه فنی کنید!


بدن انسان بنا به شرایط مختلف بو می‌گیرد و البته ممکن است این بو، بسیار بد یا غیر قابل تحمل باشد که در این صورت باید خیلی سریع آن را رفع کرد و به دنبال راهی برای پیشگیری از آن بود.


بوی بد پا

پای انسان از جمله محل‌هایی است که بسیار بو می‌گیرد و غالباً در بسیاری از آقایان وجود دارد. برای اینکه بتوانید از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنید، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید که می‌توانیم به موارد زیر که مهم‌ترین آن‌ها است اشاره کنیم:

خشک نگه دارید

یکی از نکاتی که باید همیشه در نظر داشته باشید، این است که پاها در شرایطی که خشک باشند، امکان بو گرفتنشان بسیار کمتر است، پس بهتر است بعد از شست شوی پا، حتماً آن را به دقت خشک کنید. دقت داشته باشید که میان انگشت‌های پا، حتماً کامل و درست خشک شود چرا که این مکان بهترین جا برای استقرار باکتری‌ها و ایجاد بو است.

جوراب را فراموش نکنید

یکی از نکاتی که باید به دقت آن را رعایت کنید پوشیدن جوراب است. گاهی اوقات دیده می‌شود که برخی افراد، کفش‌ها را بدون جوراب به پا می‌کنند و این باعث می‌شود تا پای شما عرق کرده و چون جوراب نیست که آن را به خود جذب کند به سمت انگشت‌ها می‌رود و در میان آن‌ها قرار می‌گیرد. پوشیدن جوراب در خانه نیز می‌تواند به همین صورت به شما کمک کرده و از بو گرفتن پا جلوگیری کند.

کفشتان را آماده کنید

استفاده از کفش‌های مناسب نیز از جمله راه های پیشگیری از بوی بد پا است. در کنار اینکه باید کفشی مناسب پا و به اندازه داشته باشید، این نکته را نیز در نظر بگیرید که همیشه بعد از رسیدن به خانه، کفش را به داخل نیاورید و بگذارید تا کاملاً در هوای آزاد بماند تا بوها و باکتری‌ها از بین بروند. استفاده از پودر بچه در کفش نیز می‌تواند از بو گرفتن پای شما جلوگیری کند.

استفاده از کفش‌های مناسب نیز از جمله راه های پیشگیری از بوی بد پا است. در کنار اینکه باید کفشی مناسب پا و به اندازه داشته باشید، این نکته را نیز در نظر بگیرید که همیشه بعد از رسیدن به خانه، کفش را به داخل نیاورید و بگذارید تا کاملاً در هوای آزاد بماند تا بوها و باکتری‌ها از بین بروند.

الکل، بهترین بوگیر پا

اگر بوی بد پای شما از بین نمی‌رود، باید به سراغ یک راه بسیار اساسی بروید. استفاده از الکل می‌تواند بهترین گزینه برای رفع بوی پا باشد. یک دستمال را به مقداری الکل آغشته کنید و به کمک آن پای خود را کاملاً تمیز کنید. بین انگشتان را کاملاً با الکل شست شو دهید تا دیگر اثری از بو باقی نماند.

زمان مراجعه به پزشک

اگر بوی بد پای شما همچنان ادامه دارد، بهتر است سریعاً به یک پزشک پوست مراجعه کنید. ممکن است بوی بد پای شما از بیماری‌های مختلف پستی مانند قارچ‌ها باشد که شما با آن آشنا نیستید. این بیماری‌های پوستی به کمک بوهای مختلف، شما را آکاه می‌کنند.

منبع: yjc.ir


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: سلامت و بهداشت جامعه

 

مطالب مرتبط:

امان از بوی بد پا!

عرق شما و آزار دیگران!

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین