سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در روز نخست از هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سپاهان در یک نبرد تمام عیار در زمین الهلال عربستان به میدان می‌رود، دیداری که حکم صعود یا ناکامی را برای نماینده اصفهانی ایران در پی‌دارد. همچنین تراکتورسازی در مسابقه‌ای تشریفانی میزبان لخویا قطر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

الهلال-سپاهان؛ فرار زردها از دومین شوک


در روز نخست از هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سپاهان در یک نبرد تمام عیار در زمین الهلال عربستان به میدان می‌رود، دیداری که حکم صعود یا ناکامی را برای نماینده اصفهانی ایران در پی‌دارد. همچنین تراکتورسازی در مسابقه‌ای تشریفانی میزبان لخویا قطر است و می‌خواهد پایانی خوش را برای خود در این فصل رقم بزند.

هفته ششم و پایانی از رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان آسیا فردا سه‌شنبه با برگزاری 8 دیدار از شرق و آسیا آغاز می‌شود که دو نماینده ایران یکی برای صعود و دیگری برای اعاده حیثیت به میدان می‌رود که در این زیر به این بازی‌های اشاره می‌شود:

الهلال و سپاهان

تراکتورسازی ایران - لخویا قطر

شکست 10 نفره در زمین الاتحاد عربستان باعث حذف زودهنگام تراکتورسازی شد تا این تیم در دومین حضورش در مسابقات آسیایی هم به مرحله دوم جام صعود نکند. در این وضعیت تراکتورسازی در آخرین بازی‌اش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در دیداری تشریفاتی میزبان لخویا قطر - دیگر تیم حذف شده این گروه - است.

این دیدار آخرین بازی تراکتوری‌ها در فصل جاری مسابقات فوتبال داخلی و خارجی است و شاید مسابقه خداحافظی با تونی اولیویه‌را و ستارگانی همچون علی کریمی است، پس همین مساله هم انگیزه خوبی برای نماینده تبریزی فوتبال ایران است که با پیروزی در این مسابقه، ضمن تثبیت جایگاهش در رده سوم این گروه، پایانی خوش بر دیدارهایش در این فصل داشته باشد.

در دیگر بازی این گروه العین امارات صدرنشین گروه C میزبان الاتحاد عربستان است، دو تیمی که هفته پیش به مرحله دوم این مسابقات صعود کرده‌اند و در این بازی برای رسیدن به صدر تلاش می‌کنند. برنده این مسابقه به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد می‌شود و در صورت تساوی در این مسابقه العین به عنوان تیم برتر به مرحله دوم صعود می‌‎کند.

گروه C:

* العین امارات - الاتحاد عربستان

* تراکتورسازی ایران - لخویا قطر

جدول رده‌بندی گروه C:

1- العین امارات 10 امتیاز

2- الاتحاد عربستان 9 امتیاز

3- تراکتورسازی ایران 5 امتیاز

4- لخویا قطر 4 امتیاز

الهلال عربستان - سپاهان ایران

این یک جنگ تمام عیار است، نبردی برای صعود به مرحله حذفی. سپاهانی‌ها به لطف پیروزی پرگل هفته پیش برابر السد قطر و توقف الهلال در زمین الاهلی، صدرنشین گروه شدند و حالا برای صعود به مرحله بعدی تنها به یک تساوی نیاز دارند، نتیجه‌ای که شاید منجر به حذف الهلال شود.

در دیگر بازی این گروه العین امارات صدرنشین گروه C میزبان الاتحاد عربستان است، دو تیمی که هفته پیش به مرحله دوم این مسابقات صعود کرده‌اند و در این بازی برای رسیدن به صدر تلاش می‌کنند. برنده این مسابقه به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد می‌شود و در صورت تساوی در این مسابقه العین به عنوان تیم برتر به مرحله دوم صعود می‌‎کند

شاگردان کرانچار اگر می‌خواهند به عنوان تیم نخست به مرحله دوم برسند، باید در این بازی مهم پیروز شوند اما در صورت شکست در زمین الهلال هم شانس صعود دارند، آنهم به شرط شکست الاهلی در زمین السد قطر که هنوز شانس صعود به مرحله بعدی را دارد.

البته زردپوشان اصفهانی برای اینکه کار صعود خود را به اما و اگر نکشیده و پس از یک هفته شیرین، وداع تلخی با این جام نداشته باشند، باید در زمین الهلال امتیاز بگیرند. اگر آنها 3 امتیاز بگیرند، باید منتظر نتیجه السد - الاهلی باشند زیرا ممکن است تفاضل گل هم تیم صدرنشین را مشخص کند اما تساوی در این بازی در صورت متوقف شدن الاهلی حکم صعود این تیم به عنوان تیم نخست و در شرایط برد تیم اماراتی، آنها را به عنوان تیم دوم به مرحله دوم می‌رساند.

ضمن اینکه نباید فراموش کرد سپاهانی‌ها اگر به عنوان تیم دوم گروه D صعود کنند، ممکن است در مرحله حذفی حریف فولادخوزستان شوند، پس پیروزی در این بازی در مجموع به سود این تیم اصفهانی و فوتبال ایران خواهد بود.

از سوی دیگر و همانطور که اشاره شد، بازی السد قطر و الاهلی امارات هم برای نماینده اصفهانی فوتبال ایران بسیار مهم است زیرا در صورت شکست الاهلی، سپاهان می‌تواند با یک تساوی به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله بعد شود اما با پیروی یا تساوی الاهلی، سپاهان باید مقابل این تیم قدرتمند عربستانی حتما به پیروزی برسد. سپاهان در شرایطی به مصاف این تیم می رود که کی روش هفته گذشته با خط زدن همه بازیکنان ملی پوش این تیم اولین شوک را به زردها وارد کرد و آنها نمی خواهند دومین شوک را با حذف شدن از آسیا بپذیرند.

گروه D:

* الهلال عربستان - سپاهان ایران

* السد قطر - الاهلی امارات

جدول رده‌بندی گروه D:

1- سپاهان ایران 7 امتیاز - تفاضل گل 2+

2- الاهلی امارات 7 امتیاز - تفاضل گل 1+

3- الهلال عربستان 6 امتیاز

4- السد قطر 5 امتیاز

تراکتورسازی ایران - لخویا قطر

در گروه G که قهرمان دوره گذشته آسیا در آن حضور دارد، یک اتفاق عجیب و جالب رخ داده است. در حال حاضر 4 تیم این گروه 7 امتیازی هستند و تفاضل گل، تیم‌های اول تا چهارم را رقم زده است. در این هفته قطعا تیم‌های برنده راهی مرحله بعد می‌شوند اما در صورت تساوی در هر دو بازی، تفاضل گل و یا بازی رودرو تکلیف صعود کنندگان از این گروه را مشخص می‌کند.

گروه G:

* جئونبوک هیوندای کره‌جنوبی - ملبورن ویکتوری استرالیا

* گوانگژو اورگرانده چین - یوکوهاما اف‌مارینوس ژاپن

جدول رده‌بندی گروه G:

1- جئونبوک هیوندای کره‌جنوبی 7 امتیاز - تفاضل گل 1+

2- گوانگژو اورگرانده چین 7 امتیاز - تفاضل گل 1+

3- ملبورن ویکتوری استرالیا 7 امتیاز - تفاضل گل صفر

4- یوکوهاما اف‌مارینوس ژاپن 7 امتیاز - تفاضل گل 2-

در گروه H دو تیم صدرنشین میزبان هستند. وسترن سیدنی واندرز استرالیا صدرنشین گروه در خانه پذیرای گویژو ره‌نه چین تیم قعرنشین گروه که شانسی برای صعود ندارد، خواهد بود و کاوازاکی فرونتال ژاپن درحالی از اولسان هیوندای کره‌جنوبی میزبانی می‌کند که با یک تساوی راهی مرحله بعد می‌شود اما میهمان کره‌ای باید در این بازی پیروز شود تا شانسی برای حضور در مرحله بعدی این مسابقات داشته باشد.

گروه H:

* کاوازاکی فرونتال ژاپن - اولسان هیوندای کره‌جنوبی

* وسترن سیدنی واندرز استرالیا - گویژو ره‌نه چین

جدول رده‌بندی گروه H:

1- وسترن سیدنی واندرز استرالیا 9 امتیاز - تفاضل گل 1+

2- کاوازاکی فرونتال ژاپن 9 امتیاز - تفاضل گل صفر

3- اولسان هیوندای کره‌جنوبی 7 امتیاز

4- گویژو ره‌نه چین 4 امتیاز

بخش ورزشی تبیان

منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین