سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هر شیشه یا پلاستیکی که با کیفیت باشد و در عینک آفتابی به کار برود، می‌تواند جلوی 90 درصد اشعه ماوراءبنفش را بگیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بهترین رنگ برای عینک آفتابی

عینک آفتابی


هر شیشه یا پلاستیکی که با کیفیت باشد و در عینک آفتابی به کار برود، می‌تواند جلوی 90 درصد اشعه ماوراءبنفش را بگیرد.


دکتر حسن هاشمی، چشم پزشک، اظهار داشت: استفاده از عینک آفتابی، جدا از جنبه زیبایی آن که عمدتاً جوانان به خاطر آن استفاده می‌کنند، از جنبه پزشکی و درمانی نیز کاربرد ویژه خود را دارد. جنبه پزشکی عینک آفتابی در پیشگیری از بروز آب‌مروارید و همین طور بیماری‌هایی است که در شبکیه یا پرده بینایی چشم حادث می‌شود و موجب تحلیل‌رفتگی سلول‌های بینایی می‌شوند.

دبیر انجمن چشم‌پزشکی ایران ادامه داد: جنبه درمانی عینک آفتابی به آن دلیل است که می‌تواند جلوی تشعشعات آزار دهنده آفتاب را بگیرد و از سوی دیگر، باعث شود که بیننده آرامش بیشتری در دید داشته باشد و پخش نور نداشته باشد.

هر شیشه یا پلاستیکی که با کیفیت باشد و در عینک آفتابی به کار برود، می‌تواند جلوی 90 درصد اشعه ماوراءبنفش را بگیرد و مانع بروز این عوارض شود، اما در این مسئله، کیفیت و نوع این شیشه بسیار مهم است. در خرید عینک طبی باید دقت شود که شیشه عینک، خیلی تیره نباشد، چرا که اگر بسیار تاریک باشد، مردمک چشم بازتر شده و میزان نور و اشعه دریافتی توسط آن بیشتر خواهد شد که در این صورت، ضرر بیشتری به چشم وارد خواهد شد.

جنبه پزشکی عینک آفتابی در پیشگیری از بروز آب‌مروارید و همین طور بیماری‌هایی است که در شبکیه یا پرده بینایی چشم حادث می‌شود و موجب تحلیل‌رفتگی سلول‌های بینایی می‌شوند.

عینک آنتی‌رفلکس یا ضد اشعه، بهترین گزینه برای انتخاب عینک است چرا که در این عینک، یکسری مواد بی‌رنگ روی سطح عینک پاشیده شده که باعث رفلکس اشعه‌ها از روی چشم می‌شوند، بنابراین چشم احساس آرامش بیشتری را خواهد داشت. عینک آنتی‌رفلکس واقعی با رنگ زرد کهربایی، بهترین گزینه برای خرید و استفاده است، چرا که بهترین وضوح تصویر را برای فرد ایجاد می‌کند.

عینک آفتابی

دکتر حسن هاشمی، تنها عیب عینک‌های آنتی‌رفلکس را در عدم جذب 10 درصد باقیمانده اشعه بیان کرد و گفت: البته ممکن است عینک‌های آنتی رفلکسی نیز باشند که 95 تا 98 درصد اشعه های مضر را جذب کنند. لنزهای داخل چشمی نیز 95 تا 98 درصد اشعه را جذب می‌کنند.

دبیر انجمن چشم‌پزشکی ایران، به عینک‌های آنتی‌رفلکس با رنگ‌های مختلف در بازار اشاره کرد و گفت: این عینک‌ها هر دو حسن را دارند، هم آفتابی‌اند و هم آنتی رفلکس؛ یعنی هم اشعه ناراحت‌کننده آفتاب را برطرف می‌کنند و هم به چشم آرامش بیشتری می‌بخشند.

منبع: فارس


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: دانستنی‌های علمی

 

مطالب مرتبط:

دستورالعمل خرید عینک آفتابی

جریان این شماره عینك چیست؟!

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین