تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان فارس گفت: بیست و دومین گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک کشور به میزبانی شیراز

برگزاری گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک کشور به میزبانی شیراز


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان فارس گفت: بیست و دومین گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.


به گزارش اداره روابط عمومی آموزش وپرورش فارس ، محمودرضا نصیری اظهار داشت: این گردهمایی همه ساله در شهریور ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: محورهای این گردهمایی در ارتباط با آموزش فیزیک، طرح‌ها و ابداعات دانش‌آموزی، مقالات و تحقیقات دبیران در زمینه فیزیک است.

نصیری ادامه داد: در حال حاضر فراخوان مقاله برای این گردهمایی انجام شده و انجمن فیزیک ایران پس از بررسی آنها، بهترین مقالات را تفکیک و برای ارائه به صورت شفاهی و پوستر برمی‌گزیند.

وی با اشاره به این که این گردهمایی در نیمه نخست شهریور ماه برگزار می‌شود، اضافه کرد: پیش از برگزاری گردهمایی، جلسات و کارگاه‌هایی با حضور دبیران فیزیک فارس برگزار و موارد لازم تشریح خواهد شد.

در حال حاضر فراخوان مقاله برای این گردهمایی انجام شده و انجمن فیزیک ایران پس از بررسی آنها، بهترین مقالات را تفکیک و برای ارائه به صورت شفاهی و پوستر برمی‌گزیند.

به گفته وی، استان فارس در بحث فیزیک از رتبه مناسبی در کشور برخوردار بوده و در شمار استان‌های ممتاز محسوب می‌شود.

نصیری با اشاره به این که سال گذشته این گردهمایی در استان آذربایجان غربی برگزار شد، ابراز داشت: با توجه به این که این گردهمایی برای نخستین بار در شیراز برگزار می‌شود، مناسب است که دانش‌آموزان و دبیران این استان با ارائه مقالات و طرح‌های بیشتر در زمینه فیزیک، زمینه درخشش فارس در این گردهمایی را فراهم کنند.

تشویق دانش‌آموزان به انجام فعالیت‌های فراتر از برنامه درسی، پرورش روحیه خلاقیت و تحقیق و مطالعه، تشویق، ترغیب و ارج نهادن به تحقیقات فردی و گروهی از جمله مواردی بود که نصیری به عنوان اهداف این گردهمایی برشمرد.

به گفته وی، در این گردهمایی نمایشگاهی از کارهای برگزیده برپا و به بهترین طرح مسئله، بهترین محاسبه و تحلیل خطا، بهترین به کارگیری ابزار و بهترین توجه به جزئیات، جوایزی اهدا می‌شود.


منبع:اداره کل آموزش و پرورش استان فارس

بخش سفیران تبیان