تبیان، دستیار زندگی
سرپرست خبرگزاری پانا استان اصفهان گفت :روابط‌عمومی الکترونیک را از مدرسه با حضور دانش آموزان آغاز کنیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روابط‌عمومی الکترونیک را از مدرسه با حضور دانش آموزان آغاز کنیم

روابط‌عمومی الکترونیک را از مدرسه با حضور دانش آموزان آغاز کنیم


سرپرست خبرگزاری پانا استان اصفهان گفت : روابط‌عمومی الکترونیک را از مدرسه با حضور دانش آموزان آغاز کنیم .


زهرا نعمتیان گفت :اگر بخواهیم در حوزه روابط عمومی پیشرفت اساسی  داشته باشیم باید از دانش آموزان و شروع مدرسه این کار آغاز گردد .

وی با اشاره به اهمیت گروه سنی دانش آموزی ،انعطاف پذیری و تربیت پذیری و شکل گیری شخصیت آنان افزود : اگر بخواهیم در حوزه روابط عمومی بصورت گسترده و بصورت غیررسمی پیشرفت اساسی داشته باشیم باید این تربیت را از کودکی و با شروع سن مدرسه آغاز کنیم که شخصیت دانش آموزان از انجا شکل می گیرد .

وی در ادامه افزود: نوع بازی کودکان باهم و شیوه گروه بندی در مدارس بصورت غیررسمی در ارتباطات اجتماعی و تربیت در حیطه داشتن روابط عمومی قوی تاثیر گزاراست .

وی در ادامه در زمینه روابط عمومی سنتی و مدورن افزود: شاکله تربیتی روابط عمومی در کودکی و بصورت غیر رسمی  و در قالب تشکل ها و گروهها دانش آموزی شکل می گیرد و تربیت مدرن روابط عمومی باید از این سن همراه با آموزشهای دیگر بصورت غیررسمی صورت پذیرد .

وی در ادامه راجع نقش نوجوان دانش آموز در بروز رسانی رسانه ها و مطبوعات اشاره کرد و افزود: با تشکیل خبرگزاری پانا از سال 81 به بعد شاهد تغییر و تحولاتی در رسانه ها و حضور جوانان و نوجوانان بصورت گسترده در سایت های خبری بوده ایم که این نشان دهنده  آمادگی و علاقه نوجوان جهت تغییر در نوع ارتباطات و پذیرش نگرش مدرن در زمینه تحول در روابط عمومی به سبک جدید است.

دانش آموزان در حقیقت از فعالیتهای روابط عمومی سنتی خسته و تمایل خود را به روابط عمومی مدرن به شکل های مختلف نشان دادند .

نعمتیان افزود: دانش آموزان در حقیقت از فعالیتهای روابط عمومی سنتی خسته و تمایل خود را به روابط عمومی مدرن به شکل های مختلف نشان دادند .

وی در ادامه افزود : وظیفه امروز تعلیم و تربیت  غیررسمی آنست که به تربیت دانش آموزان در حیطه روابط عمومی  و ایجاد روابط اجتماعی صحیح بپردازد  که این با حضور دانش آموزان در شورای مدارس ،مجلس دانش آموزی ،تشکل ها ی دانش آموزی ،عضویت در خبرگزاری پانا ...امکان پذیر است .

وی در ادامه افزود: امروز نقش تشکل های دانش آموزی در پیشرفت روابط عمومی سازمان ها با آرزو به همین جهت باید گام های استواری در زمینه تشکل های دانش آموزی برداشته شود .

وی در ادامه به اهمیت و نقش مدیران و معلمان در حوزه روابط عمومی اشاره کرد و افزود:  مدیران و معلمان اهل قلم می توانند در شناسایی دانش آموزان در این عرصه نقش اساسی  داشته باشند .

وی همچنین افزود: مدیران با نظارت خود بر دانش آموزان علاقمند در زمینه فعالیتهای الکترونیکی ،iT و اطلاع رسانی و گسترش ارتباطات بخشی از امور فعالیتها فرهنگی و اطلاع رسانی را به دانش آموزان واگذارنمایند .


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان