سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
گوگل بخشی از درآمد خود را به شرکت‌هایی می‌دهد که این شرکت را در به دست آوردن ترافیک وب یاری می‌‏کنند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درآمد گوگل تحلیل‏گران را راضی نکرد


گوگل بخشی از درآمد خود را به شرکت‌هایی می‌دهد که این شرکت را در به دست آوردن ترافیک وب یاری می‌‏کنند.

شرکت گوگل اعلام کرده است در سه ماهه اول سال جاری میلادی حدود 4. 15 میلیارد دلار درآمد داشته است.

درآمد گوگل

گوگل اعلام کرده است در سه ماهه اول امسال 4. 15 میلیارد دلار درآمد داشته است.

گوگل معمولاً مبلغی از درآمد خود را به شرکایی می‌‏دهد که این شرکت را در به دست آوردن ترافیک وب یاری می‌‏کنند و بقیه درآمد خود را به عنوان درآمد خالص اعلام می‌‏کند.

این غول جستجوگر درآمد خالص سه ماهه خود را 19. 12 میلیارد دلار اعلام کرده است.

به نظر می‌‏رسد درآمد 4. 15 میلیارد دلاری گوگل انتظارات سرمایه‏‌گذاران وال استریت را برآورده نکرده است، چرا که تحلیل‏گران انتظار یک درآمد 6. 15 میلیارد دلاری را از این شرکت می‌‏کشیدند.

انتشار این گزارش درآمدی و برآورده نشدن انتظار تحلیل‏گران باعث شد ارزش هر سهم این شرکت 6 درصد کاهش یابد.

شرکت گوگل بخش زیادی از درآمد خود را از راه تبلیغات به دست می‌‏آورد. در این سه ماهه نیز تعداد کلیک‏‌هایی که بر روی تبلیغات گوگل شده است 26 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است، اما هزینه هر کلیک 9 درصد کاهش یافته است.

تحلیل‏گران معتقدند گزارش درآمدی گوگل در این دوره نشان می‌‏دهد که این شرکت تجارت تبلیغات خود را به حوزه‏‌هایی فرا‌تر از عملیات جستجو تسری می‌‏دهد.

شرکت گوگل بخش زیادی از درآمد خود را از راه تبلیغات به دست می‌‏آورد. در این سه ماهه نیز تعداد کلیک‏‌هایی که بر روی تبلیغات گوگل شده است 26 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است، اما هزینه هر کلیک 9 درصد کاهش یافته است

گوگل یک ابردولت دیجیتال و تهدید امنیتی برای جهان است

گوگل در حالی هنوز در کسب درآمدهای خود رو به افزایش است که ماتیاس دافنر، مردی که گرداننده برخی از پرفروش‌ترین روزنامه‌های اروپاست با انتشار نامه‌ای انتقادی اتهامات تندی را به شرکت گوگل وارد کرده است.

به نقل از آی تی پورتال، او در این نامه نوشته که گوگل با جنجال فراوان در حال ایجاد یک ابردولت دیجیتال است و با این کار خود آینده اروپا را تهدید می‌کند.

دافنر که مدیر مسئول چندین روزنامه بزرگ اروپایی است گوگل را به سوءاستفاده از موقعیت انحصاری خود در بازار دیجیتال متهم کرده است. او نوشته که گوگل نظامی تبعیض آمیز را اداره می کند که علیه رقبای این شرکت عمل کرده و آنها را در دسته‌بندی این موتور جستجو در رتبه‌هایی پایین نمایش می‌دهد.

به نوشته وی فلسفه نظام انحصارطلبانه گوگل این است: اگر نمی‌خواهید به کارتان پایان دهیم، بهتر است پول خرج کنید. دافنر از اینکه وی و دیگر همکاران اروپاییش به گوگل وابسته هستند و این شرکت می تواند از طریق سایت های روزنامه های آنها ترافیک زیادی را به خود اختصاص دهد اظهار نارضایتی کرده‌اند . او همچنین در مورد برنامه‌های آتی گوگل اظهار نگرانی کرده است.

اگر نمی‌خواهید به کارتان پایان دهیم، بهتر است پول خرج کنید. دافنر از اینکه وی و دیگر همکاران اروپاییش به گوگل وابسته هستند و این شرکت می تواند از طریق سایت های روزنامه های آنها ترافیک زیادی را به خود اختصاص دهد اظهار نارضایتی کرده‌اند . او همچنین در مورد برنامه‌های آتی گوگل اظهار نگرانی کرده است

در بخش دیگری از این نامه آمده است: عملکرد گوگل ما را نگران زندگی حرفه‌ای و خصوصیمان می‌کند. زیرا در خانه، اتومبیل، مراکز درمانی و در دنیای رباتیک حضور دارد. گوگل ارزش های ما، انسانیت ما، جامعه ما و جهان را و به خصوص آینده اروپا را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گفته دافنر، لاری پیج مدیر عامل گوگل در رویای وجود جهانی است که در آن هیچ قانونی در زمینه حفاظت از داده های شخصی وجود نداشته باشد و هیچ احساس مسئولیت دموکراتیکی نیز در کار نباشد. وی تصریح کرده که انتقاد از گوگل به معنای انتقاد از اینترنت نیست.

فرآوری : باباپور

بخش ارتباطات تبیان


منبع : خبرآنلاین / ایتنا

مطالب مرتبط:

اعتراف گوگل برای درج اطلاعات کاربران 

روش جدید گوگل برای سرقت اطلاعات شما!   

8 دلیل گوگل برای خریدن یاهو 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین