سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
گوگل قوانین خود برای ارائه خدمات را به روز رسانی کرده تا به نوعی بتواند بازتاب شیوه های اسکن از ایمیل شخصی افراد را توجیه کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قانون جدید گوگل را امضا نکنید


گوگل قوانین خود برای ارائه خدمات را به روز رسانی کرده تا به نوعی بتواند بازتاب شیوه های اسکن از ایمیل شخصی افراد را توجیه کند.


روش‌های جستجو در گوگل

در آخرین نسخه از قوانین و مقررات استفاده از خدمات گوگل، گوگل در پاراگرافی توضیح داد که اسکن از ایمیل افراد زمانیکه محتوای آن ارسال می گردد به صورت اتوماتیک انجام می شود.

گوگل در این رابطه می گوید: سیستم های خودکار ما مطالب شما از جمله ایمیل تان را تجزیه و تحلیل می کند تا بتوانیم از این طریق محصولات مناسب مورد نظر شما را به شما پیشنهاد دهیم و در تبلیغات از این اطلاعات استفاده کنیم و همچنین بتوانیم نرم افزارهای مخرب را نیز کشف و از بین ببریم. این تجزیه و تحلیل هنگامی که محتوای ایمیل ها ارسال، دریافت و هنگامیکه ذخیره می شوند صورت می گیرد.

یکی از سخنگویان گوگل به TNW گفت: ما می خواهیم سیاست هایمان آسان و ساده باشند تا کاربرانمان به راحتی آنها را درک کنند. این تغییرات شفافیت بیشتری به مردم می دهد و بر اساس بازخوردی که از سوی مردم در چند ماه گذشته دریافت کرده ایم صورت می گیرد.

کار گوگل برای اسکن ایمیل افراد با هدف تبلیغات مناسب بر خلاف قوانین مربوط به استراق سمع و حریم خصوصی تلقی می شود و حتی اعلام شده بود که علیه گوگل در دادگاه های آمریکا اقامه دعوی شده که البته یک قاضی این کشور این قضیه را رد کرد.

ما می خواهیم سیاست هایمان آسان و ساده باشند تا کاربرانمان به راحتی آنها را درک کنند. این تغییرات شفافیت بیشتری به مردم می دهد و بر اساس بازخوردی که از سوی مردم در چند ماه گذشته دریافت کرده ایم صورت می گیرد

البته گوگل نیز ادعا کرده است که تمام کاربران جیمیل شرایط استفاده از خدمات آن را پذیرفته اند و قبول کرده اند که محتوای ایمیل شان خوانده شود. ولی به نظر می رسد این کار گوگل و شفاف سازی مسائل مربوط به اسکن ایمیل شهروندان می تواند یک حرکت پیشگیرانه باشد که در آینده بتواند دربرابر شکایات و اقامه دعوی های احتمالی در امان باشد

بخش ارتباطات تبیان


منبع: رادار آنلاین

مطالب مرتبط: 

گوگل ناامن شد

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین