سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
متقاضیان دریافت یارانه که به هر دلیلی نتوانستند در سایت رفاهی ثبت‌نام کنند امروز و فردا فرصت دارند در سامانه رفاهی نام‌نویسی کرد. دیروز آخرین گروه از متقاضیان دریافت یارانه نقدی که دهمین گروه را شامل می‌شود می‌توانستند با مراجعه به سایت رفاهی اقدام به نام
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز ثبت‌نام یارانه ای جامانده‌ها!


متقاضیان دریافت یارانه که به هر دلیلی نتوانستند در سایت رفاهی ثبت‌نام کنند امروز و فردا فرصت دارند در سامانه رفاهی نام‌نویسی کرد. دیروز آخرین گروه از متقاضیان دریافت یارانه نقدی که دهمین گروه را شامل می‌شود می‌توانستند با مراجعه به سایت رفاهی اقدام به نام نویسی کنند و افرادی که از ثبت‌نام جامانده‌اند می‌توانند نام‌نویسی کنند، این در حالی است که سازمان هدفمندی یارانه‌ها از تمام افرادی که توان امرارمعاش دارند، درخواست کرده از دریافت یارانه انصراف دهند.

ثبت نام یارانه

براین اساس سازمان هدفمندی یارانه‌ها طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از آن دسته از آحاد جامعه که توان امرارمعاش خانوار خود را بدون نیاز به دریافت یارانه دارا هستند درخواست می‌نماییم با حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه خویش از دریافت آن صرفنظر نمایند. باشد که این عمل آنان مرضی خداوند قادر منان و بندگان وی قرار گیرد. توفیق، عزت و سربلندی دولت و ملت شریف ایران را از درگاه اقدس احدیت مسألت داریم.

گفتنی است؛ از بامداد چهارشنبه 20 فروردین ماه ثبت‌نام نخستین گروه از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی در سال 93 در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز شد و طبق برنامه زمانبندی دولت، طی هشت روز هفت گروه از متقاضیان فرم خوداظهاری را تکمیل کردند.

براساس برنامه اعلام شده، ثبت‌نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز 20 فروردین ماه جاری، به‌ طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به‌نشانی www.refahi.ir یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها آغاز شد.

ثبت‌نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www.refahi.ir امکانپذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می‌کنند که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می‌توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و استانداری‌ها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.

مدیرکل بانک اطلاعات سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اعلام اینکه برای این عده از ثبت نام‌کنندگان قطعا پیامک شناسه ارسال خواهد شد، تصریح کرد: اما این امر مشروط به این است که تلفن همراهی که در سامانه وارد کرده‌اند، شماره صحیحی باشد.در حال حاضر هیچگونه امکان ویرایشی برای افرادی که اطلاعات صحیح به سامانه ثبت‌نام رفاهی وارد کرده‌اند، وجود ندارد، بر این اساس به افراد توصیه می‌کنم با دقت و حوصله فرم‌ها را پر کنند تا اشتباهی رخ ندهد

ناگفته نماند در اولین روز از ثبت‌نام، سایت رفاهی با مشکلات زیادی همراه بود به طوری که بسیاری از افراد در شهرستان‌ها و استان‌های دور قادر به ثبت‌نام در سایت نبودند، اما مشکلات سایت به مرور رفع شد و در حال حاضر اختلالات سایت به حداقل رسیده است.

شرط ارسال پیامک کد شناسه

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به متقاضیان دریافت یارانه نقدی توصیه کرد فرم‌ها را با دقت و حوصله پر کنند تا اشتباهی رخ ندهد، زیرا در حال حاضر امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

نرگس نجفی درباره افرادی که پیامک کد شناسه ثبت‌نام یارانه نقدی را دریافت نکرده‌اند، گفت: چنانچه ثبت نام‌کنندگان تمام مراحل نام‌نویسی را به درستی طی کرده و در نهایت با تایید دکمه نهایی این پیغام را دریافت می‌کنند که ثبت‌نام شما با موفقیت انجام شده است، می‌توانند مطمئن شوند که ثبت‌نام آنها به درستی صورت گرفته و نهایی شده است. مدیرکل بانک اطلاعات سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اعلام اینکه برای این عده از ثبت نام‌کنندگان قطعا پیامک شناسه ارسال خواهد شد، تصریح کرد: اما این امر مشروط به این است که تلفن همراهی که در سامانه وارد کرده‌اند، شماره صحیحی باشد.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از آن دسته از آحاد جامعه که توان امرارمعاش خانوار خود را بدون نیاز به دریافت یارانه دارا هستند درخواست می‌نماییم با حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه خویش از دریافت آن صرفنظر نمایند. باشد که این عمل آنان مرضی خداوند قادر منان و بندگان وی قرار گیرد. توفیق، عزت و سربلندی دولت و ملت شریف ایران را از درگاه اقدس احدیت مسألت داریم

در حال حاضر هیچگونه امکان ویرایشی برای افرادی که اطلاعات صحیح به سامانه ثبت‌نام رفاهی وارد کرده‌اند، وجود ندارد، بر این اساس به افراد توصیه می‌کنم با دقت و حوصله فرم‌ها را پر کنند تا اشتباهی رخ ندهد. نجفی درباره افرادی که می‌خواهند به صورت جداگانه از خانوار قبلی خود یارانه نقدی دریافت کنند، عنوان کرد: اگر افرادی که به تازگی ازدواج کرده‌اند، همچنان متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند، فعلا در همان زیر مجموعه خانوار قبلی ثبت‌نام کنند تا بتوانند یارانه خود را دریافت کنند.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: در مراحل بعدی پس از پایان این مهلت

10 روزه، زمینه‌ای فراهم خواهد شد که تغییرات بعد خانوار در نتیجه 4 واقعه حیاتی ( ازدواج، فوت، تولد و طلاق) اعمال شود تا افراد بتوانند براساس آن یارانه بگیرند.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منابع : مهر، فارس، تسنیم، ایسنا و عصر ایران

مطالب مرتبط:

اعلام زمان و نحوه ثبت‌نام دریافت یارانه

همه یارانه می گیرند با ... ؟

 با یارانه چه کارهایی می شد کرد؟

 پاسخ به سوالات یارانه ای

آیا از یارانه انصراف می دهید یا خیر؟

یارانه می خواهید کلیک کنید!

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین