سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه دولت و مجلس فقط یارانه نقدی و بدون توجه به نیاز افراد را مدنظر قرار نداده اند، گفت: در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، ارائه سه نوع یارانه نقدی، غیرنقدی و بیمه ای مورد توجه قرار گرفته است.علی حیدری افزود: اج
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارائه یارانه بیمه ای در مرحله دوم هدفمندی 


رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه دولت و مجلس فقط یارانه نقدی و بدون توجه به نیاز افراد را مدنظر قرار نداده اند، گفت: در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، ارائه سه نوع یارانه نقدی، غیرنقدی و بیمه ای مورد توجه قرار گرفته است.علی حیدری افزود: اجرای هدفمندسازی یارانه ها بر تأمین اجتماعی اثر وضعی و انتقالی دارد.

بیمه

وی ادامه داد: یکی از معضلات سازمان تامین اجتماعی که همیشه با آن مواجه بوده و امیدواریم در اجرای این مرحله از قانون هدفمندسازی یارانه ها رفع شود، فقدان زیرساخت بیمه پایه است.

حیدری گفت: با دیدگاهی که دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی دارند، در این مرحله قرار است که افراد فاقد پوشش پایه درمانی، تحت پوشش بیمه پایه درمان رایگان قرار گیرند و این زیرساخت باعث می شود که توقعات حمایتی از تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه گر کاهش یابد.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی افزود: به موجب تبصره 21 قانون برنامه و بودجه سال 93 در رابطه با هدفمندسازی یارانه ها قرار است که 4800 میلیارد تومان از منابع حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی و مبالغ حاصل از انصراف مردم برای تامین بیمه پایه درمان صرف شود که باعث کاهش سرریزهای حمایتی به تأمین اجتماعی می شود.

حیدری با بیان اینکه تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی، صندوق مشاع و بین نسلی است که حاصل مشارکت نسل های گذشته و نسل فعلی بیمه شدگان است و دولت در این مجموعه سهم کوچکی دارد، گفت: در سال گذشته بخشی از هزینه مربوط به افزایش قیمت دارو توسط دولت تامین شد.

با دیدگاهی که دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی دارند، در این مرحله قرار است که افراد فاقد پوشش پایه درمانی، تحت پوشش بیمه پایه درمان رایگان قرار گیرند و این زیرساخت باعث می شود که توقعات حمایتی از تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه گر کاهش یابد

وی افزود: همچنین در تبصره 21 قانون بودجه سال 93 مقرر است که دو هزار میلیارد تومان برای تقویت صندوق بیمه بیکاری و پرداخت مقرری به کارجویان بیکار از طرف دولت تامین شود.

حیدری با اشاره به اینکه با افزایش قیمت حاملهای انرژی هزینه خانوارها و واحدهای تولیدی افزایش می یابد، گفت: در رابطه با خانوارها دولت پرداخت یارانه نقدی را پیش بینی کرده و برای بنگاه ها نیز در تبصره 21 قانون بودجه سال 93 مبلغ 10 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که برای حمایت از تولید و بهینه سازی مصرف انرژی و مبارزه با آلودگی محیط زیست هزینه می شود و مقررات که دولت تسهیلاتی را به این بنگاه ها ارائه دهد تا فعالیت خود را ادامه دهند.

وی شفافیت اقتصادی را یکی از ویژگیهای اقتصادهای برتر دنیا برشمرد و افزود: افراد در این اقتصادها از ماحصل تلاش، زحمت و خلاقیت خود بهره می برند.

بخش اجتماعی تبیان

منبع : مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین