سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ابتدا از اینکه متن کمی طولانی است عذرخواهی میکنم ولی به عنوان تجربه ای از هلند امیدوارم برای دوستان مفید و قابل تامل باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه شناسایی نیازمندان به یارانه در هلند


ابتدا از اینکه متن کمی طولانی است عذرخواهی میکنم ولی به عنوان تجربه ای از هلند امیدوارم برای دوستان مفید و قابل تامل باشد.

سرچ، شناسایی

در هلند، با توجه به منطقه، شهر و محله محل سکونت افراد، هر ساله مبلغی به عنوان مالیات جمع آوری فاضلاب و مالیات جمع آوری زباله از هر خانواده دریافت می گردد. برای مثال در شهری مانند شهر دلفت هلند، این مالیات بالغ بر هفتصد یورو در سال است. هدف از این نوشتار آشنایی دوستان با مکانیزم درخواست و معافیت از این مالیات و همچنین دسترسی مسوولان دولتی به اطلاعات شفاف و کامل افراد است:

یک

ابتدا از شهرداری نامه ای برای شما ارسال می شود که در آن شرح هزینه و جزییات مربوط به این مالیات تشریح شده و در نهایت شماره حساب و همچنین مبلغ مورد نظر در آن قید می گردد که مدت زمان و مهلت پرداخت این مالیات دو ماه بعد از دریافت نامه است. در پایان نامه نیز، یک آدرس اینترنتی (که در وب سایت شهرداری شهر مربوطه قرار دارد) اشاره شده است و در آن قید شده است که: "شهروند گرامی، اگر خواهان معافیت از پرداخت این مالیات هستید از طریق لینک زیر می توانید درخواست خود را اعلام و پیگیری نمایید".

دو

بعد از ورود به سایت شهرداری و تکمیل اطلاعات لازم مربوط به شما، درخواست معافیت مالیاتی خود را در سایت شهرداری ثبت می نمایید. بعد از یک هفته نامه ای برای شما ارسال می شود که در آن از شما خواسته شده است که برخی اطلاعات لازم را (که در بند بعدی تشریح می گردند) را تهیه و مدارک آنرا در پاکت ضمیمه شده نامه قرار داده و برای شهرداری ارسال نمایید.

البته باید به این نکته مهم دقت کرد که شهرداری هر شهر به تمام این اطلاعات درخواست شده افراد دسترسی داشته و از آنها اطلاع دارد . و درخواست این اطلاعات از افراد، به این خاطر است که ضمن واسنجی هر ساله این اطلاعات، مدرکی است که فرد ادعا کننده به شهرداری ارائه کرده و شهرداری ضمن واسنجی آن، اطلاعات درست را ملاک عمل و تصمیم گیری خود قرار می دهد.

 باید به این نکته مهم دقت کرد که شهرداری هر شهر به تمام این اطلاعات درخواست شده افراد دسترسی داشته و از آنها اطلاع دارد . و درخواست این اطلاعات از افراد، به این خاطر است که ضمن واسنجی هر ساله این اطلاعات، مدرکی است که فرد ادعا کننده به شهرداری ارائه کرده و شهرداری ضمن واسنجی آن، اطلاعات درست را ملاک عمل و تصمیم گیری خود قرار می دهد

سه

اطلاعاتی که از شما خواسته شده تا مدارک آنها را برای شهرداری تهیه و ارسال نمایید عبارتند از:

-  صورت حساب پرینت بانکی سه ماه گذشته خود و تمام افراد خانواده تحت پوشش،

- اطلاعات مربوط به خودرو شخصی، موتورسیکلت و سایر وسایل حمل و نقل متعلق به کل اعضای خانواده (دقت کنید که این مالیات مربوط به مالیات فاضلاب و زباله است و این اطلاعات به منظور دسترسی به وضع درآمدی خانوار است).

-  اطلاعات مربوط به ملک، زمین، مسکن، باغ، ویلا، و ... در تمام نقاط هلند،

-   صورت حساب و فیش حقوقی تمام افراد شاغل در خانواده.

-قرارداد اجاره منزل با تاکید بر مشخص بودن میزان اجاره پرداختی (مجدد تاکید می کنم که این مالیات مربوط به مالیات فاضلاب و زباله است و این اطلاعات به منظور دسترسی به وضع درآمدی خانوار است و میزان درامد افراد را بر اساس این شاخص ها می سنجند و برای مثال اگر اجاره بهای منزل شما از مقدار عرف مشخص شده بالاتر باشد شما به عنوان فرد مرفه شناخته شده که دارای شرط معافیت از پرداخت این مالیات انتخاب نخواهید شد).

چهار

این اطلاعات و مدارک را باید تهیه و درپاکت های از قبل ارسال شده قرار داده و برای شهرداری ارسال نمایید. در نهایت، هر ساله این درخواست ها مورد بررسی قرار گرفته و آنهایی که از وضعیت درآمد مناسب و خوبی برخوردار نباشند از پرداخت این مالیات معاف می گردند.

نکته مهم

یارانه

همانطور که قبلا اشاره شد نهادهای دولتی هلند و بخصوص ادارات مالیات و شهرداری ها به تمام این اطلاعات دسترسی دارند. برای نمونه، در تمام شهرهای هلند، شما اگر از شهری به شهر دیگری مهاجرت کرده و یا نقل مکان کنید باید حتماً خودتان را در شهر جدید به شهرداری معرفی نموده و ضمن اعلام کامل آدرس و محل اقامت خود، مشخصات خود را به شهرداری شهر مربوطه اعلام نموده و رجیستر نمایید و یک شماره شهروندی (BSN) دریافت نمایید که متفاوت از کد و شماره ملی شما است و اطلاعات شهری شما در آن شهر با توجه به آن شماره شهروندی شما مشخص می گردد. و همانطور که برای مثال در ایران بدون کد ملی نمی توان کاری کرد در اینجا نیز به کد شهروندی نمی توان کار های شهری را پیگیری نمود). به بیان ساده ، شهرداری هر شهر می داند که در هر خانه و منزل مسکونی چه افرادی، با چه مشخصات، چه سطح در آمد و چند نفر زندگی میکنند. پس از اعلام شما به شهرداری و رجیستر کردن شما، تمام این اطلاعات به تمام ارگان ها و نهادهای دولتی ارسال و به اشتراک گذاشته می شود. برای مثال، بعد از رجیستر کردن در شهرداری، اگر شما به دلیلی به بیمارستان شهر مراجعه کنید تنها از شما نام خانوادگی و تاریخ تولد شما را می پرسند و بعد آز آن مسوول مربوطه، آدرس منزل شما را به شما می گوید که در کجا زندگی می کنید. تکلیف سایر نهادهای دولتی نیز کامل مشخص است.

ساده تر آنکه، دولت بخاطر داشتن یک بانک اطلاعاتی شفاف، کامل و قابل اعتماد و اتکاء علاوه بر اینکه از افراد مرفه و نسبتا پولدار جامعه، مالیات شهری را دریافت می کند از افرادی که نسبت به افراد مرفه جامعه درآمد کمتری دارند هیچ مالیاتی دریافت نکرده و هزینه های مدیریت و نگهداری شهر از جیب مرفهان تامین می گردد. نمی دانم اسمش را چه میخواهیم بگذاریم: سوسیالیسم، لیبرالیسم، کمونیسم و یا اسلام و .... ولی هر چه هست به نظر معقولانه و منطقی است.

آیا بهتر نیست به جای زیرنویس کردن و التماس پیش مردم برای انصراف از دریافت یارانه اطلاعات اقتصادی را شفاف کنیم و راه های بهتری برای حذف ثروتمندان بیابیم؟

بخش اقتصاد تبیان

منبع : الف

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین