سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما باید بتوانیم دفاع مناسبی از رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم. دفاع مناسب نیازمند چند اقدام اساسی از جمله مقابله با تحریف تاریخ دفاع مقدس، اجتناب از مناقشه بین نیروها و ایجاد شرایط لازم برای نقد اص
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مقابله با تحریف دفاع مقدس دفاع


جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما باید بتوانیم دفاع مناسبی از رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم. دفاع مناسب نیازمند چند اقدام اساسی از جمله مقابله با تحریف تاریخ دفاع مقدس، اجتناب از مناقشه بین نیروها و ایجاد شرایط لازم برای نقد اصولی و گفت و گو در زمینه‌های مختلف رخدادهای جنگ تحمیلی است.

مقابله با تحریف دفاع مقدس دفاع

در مراسمی با حضور چند تن از فرماندهان ارشد نظامی در ستاد کل نیروهای مسلح از زحمات و فداکاری‌های امیر سرتیپ دوم ستاد اقبال محمدی زاده و امیر سرتیپ دوم بازنشسته نصرت الله معین وزیری، از فرماندهان و طراحان دفاع مقدس، تقدیر شد.

در این مراسم که به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بر پا شد، سردار سرلشکر پاسدار دکتر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی اظهار داشت: تدبیر حضرت امام خمینی (ره) و معرفت ارتشیان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران بسیار موثر بود.

وی به مقایسه ارتش قبل از انقلاب و بعد از انقلاب پرداخت و بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران به لحاظ ایمان و به دلیل پشتوانه مردمی که همراه خود دارد به مراتب قوی تر از ارتش قبل از انقلاب است و به همین دلیل توانست بر دشمن متجاوز غلبه نماید. ارتش ما در هشت سال دفاع مقدس توانست تحقیر جنگ‌های دو قرن گذشته را جبران کند.

سرلشکر پاسدار دکتر رشید اضافه کرد: مفاهیم جنگ هشت ساله هرگز با مفاهیم جنگ‌های دو قرن گذشته قابل مقایسه نیست و تا زمانی که ارتش پشتوانه‌ای همچون مردم، بسیج و سپاه دارد هرگز شکست نخواهد خورد و همیشه قدرتمند خواهد ماند.

وی یادآور شد: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر بسیجی دکتر فیروزآبادی در سوم خرداد سال 1392 در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه که اتفاقاً شرایطی خاص هم بر کشور حاکم بود و دشمنان به دنبال اختلاف افکنی بین مذاهب و اقوام بودند به بیان دلاوری‌های ارتش پرداخت.

وی افزود: او از امیر بزرگوار اقبال محمدی زاده که اهل کردستان و از برادران اهل تسنن هستند، نام برد که در زمان جنگ تحمیلی در کنار سایر فرماندهان عالی رتبه ارتش و سپاه طراحی عملیات‌های بزرگ را به عهده داشت و لذا از بنده خواست که از این فرمانده و امیر معین وزیری که ایشان هم مانند امیر محمدی زاده هم اهل کردستان و هم از برادران اهل تسنن هستند؛ تقدیر شود.

ما باید بتوانیم دفاع مناسبی از رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم که دفاع مناسب نیازمند چند اقدام اساسی است از جمله: مقابله با تحریف دفاع مقدس، اجتناب از مناقشه بین ارتش و سپاه و ایجاد شرایط لازم برای نقد و گفت و گو

سرلشکر پاسدار دکتر رشید بیان کرد: همه فرماندهان دوران دفاع مقدس می‌دانند که این دو بزرگوار از طراحان خوش فکر ارتش بودند که نقش مهمی در عملیات‌های رزمندگان اسلام داشتند و با حضور تمام قد سپاه و ارتش و نیروهای مردمی و زحمت همین عزیزان، سال دوم جنگ نقطه نورانی و قوت ما در هشت سال دفاع مقدس شد و خداوند آن همه فتح و پیروزی را نصیب رزمندگان ایران اسلامی کرد.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سخنانش خاطرنشان کرد: ما باید بتوانیم دفاع مناسبی از رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم که دفاع مناسب نیازمند چند اقدام اساسی است از جمله: مقابله با تحریف دفاع مقدس، اجتناب از مناقشه بین ارتش و سپاه و ایجاد شرایط لازم برای نقد و گفت و گو

وی اظهار کرد: همه ما باید از ورود به مباحث مناقشه انگیز اجتناب کنیم، به دلیل همین مناقشه‌های بین نیروها در جنگ، عملاً مباحث در سطح تاکتیکی و عملیاتی باقی مانده و به دلیل غلبه گفتمان سیاسی – تبلیغاتی بخش مهمی از ظرفیت‌های جنگ در سطح راهبردی باقی مانده است.

در ادامه، سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سخنان کوتاهی ضمن گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران از جان‌فشانی همه رزمندگان به ویژه امیر اقبال محمدی زاده و امیر معین وزیری گزارشی از دیدار دست‌اندرکاران راهیان نور با مقام معظم فرماندهی کل قوا ارائه کرد.

وی با اشاره به نقش ارتش، سپاه، نیروهای انتظامی، بسیج و سازمان‌های دولتی در رونق راهیان نور اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جلوگیری از فراموش شدن حماسه دفاع مقدس و تحریف آن رهنمودهایی ارائه دادند که نشان از توجه ویژه معظم له به دفاع مقدس و فرهنگ ارزشمند آن است.

سردار دکتر کارگر خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب معتقدند پرداختن به راهیان نور یکی از راه‌های فراموش نشدن دفاع مقدس است.

در پایان مراسم لوح تقدیر امیران اقبال محمدی زاده و معین وزیری توسط سرلشکر پاسدار دکتر رشید به آن‌ها اهدا شد.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین