سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون عملیات پلیس راه با اعلام اینکه اوایل هفته جاری سه اتوبوس اسکانیا دراستانهای اردبیل و کرمان آتش گرفته است گفت: بر اثر حریق این سه دستگاه اتوبوس 8 مسافر مجروح و 50 مسافر از مرگ نجات یافتند. سرهنگ صمد اسفندیاری اظهار داشت: ساعت یک بامداد امروز تصادف دو
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : محسن جندقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اسکانیا همچنان آتش می گیرد


معاون عملیات پلیس راه با اعلام اینکه اوایل هفته جاری سه اتوبوس اسکانیا دراستانهای اردبیل و کرمان آتش گرفته است گفت: بر اثر حریق این سه دستگاه اتوبوس 8 مسافر مجروح و 50 مسافر از مرگ نجات یافتند. سرهنگ صمد اسفندیاری اظهار داشت: ساعت یک بامداد امروز تصادف دو دستگاه اتوبوس اسکانیا در کیلومتر 35 محور جاده جیرفت به کرمان در داخل تونل بهمن به پلیس راه اطلاع داده شد.

اسکانیا

وی ادامه داد: با حضور ماموران مشخص شد دو دستگاه اتوبوس اسکانیا که از زاهدان به سمت بندرعباس در حرکت بودند به علت عدم رعایت فاصله طولی از سوی اسکانیای دوم در داخل تونل با یکدیگر برخورد کرده و دچار حریق می شوند. همزمان با وسعت گرفتن دامنه آتش 13 مسافر اتوبوس اول و 6 مسافر اتوبوس دوم از خودرو خارج می شوند که 3 نفر از آنها مجروح شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گفته معاون عملیات پلیس راه علت آتش سوزی از سوی ماموران پلیس راه و سازمان آتش نشانی در دست بررسی است.

اسنفدیاری با اشاره به حریق سومین اتوبوس اسکانیا در کیلومتر 95 جاده سرچم به اردبیل گفت: ساعت 3:45 اتوبوس اسکانیای مدل سال 86 که از سرچم به سمت اردبیل در حرکت بود از ناحیه موتور خودرو دچار حریق می شود که بلافاصله با هوشیاری راننده خودرو در کنار جاده متوقف شده و قبل از گسترش آتش تمامی 31 مسافر آن از خودرو خارج می شوند.

وی ادامه داد: در این حریق 5 مسافر به علت فشار زیاد هنگام پیاده شدن مجروح شدند که 3 نفر آنها به صورت سرپایی مداوا و 2 نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

اسنفدیاری با اشاره به حریق سومین اتوبوس اسکانیا در کیلومتر 95 جاده سرچم به اردبیل گفت: ساعت 3:45 اتوبوس اسکانیای مدل سال 86 که از سرچم به سمت اردبیل در حرکت بود از ناحیه موتور خودرو دچار حریق می شود که بلافاصله با هوشیاری راننده خودرو در کنار جاده متوقف شده و قبل از گسترش آتش تمامی 31 مسافر آن از خودرو خارج می شوند

مشکلات اسکانیا هنوز رفع نشده است

سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به این سوال که سرانجام اتوبوس اسکانیا به کجا رسید؟ گفت: مشکلات اسکانیا هنوز رفع نشده است و مذاکرات اولیه این بود که در خط تولید و در هنگام تولید اتوبوس‌های جدید تمهیداتی اندیشیده شود و همچنین پلیس راهور نیز مهلتی برای این خودروساز تعیین کرده بود تا نسبت به فراخوان و رفع نواقص اقدام شد.

احمدی مقدم با بیان اینکه اولویت ناجا در مرزبانی تکمیل طرح‌ها در سیستان و بلوچستان است در پاسخ به انتقادات تند معاون سازمان گردشگری گفت: محل طرح انتقادات رسانه نیست و چه خوب است که قبل از مطرح کردن این مسئله با ناجا در میان گذاشته شود چرا که ما نیز در راستای توسعه گردشگری داخلی و خارجی اقدامات موثر را انجام خواهیم داد و همکار و همراه دولت هستیم.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اجتماعی تبیان


منابع: مهر، عصر ایران و ایسنا

مطالب مرتبط:

در انتظار تکرار فاجعه اسکانیا باشید!

باز شدن پای آمریکا به حادثه اسکانیا!

راننده‌های اسکانیای مرگ چه می‌گویند؟

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین