تبیان، دستیار زندگی
اگر قصد بارداری دارید برای بالا بردن شانس خود از کلم بروکسل غافل نشوید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلم بروکسل برای افزایش قدرت باروری


اگر قصد بارداری دارید برای بالا بردن شانس خود از کلم بروکسل غافل نشوید.

بروکسل

بدون شک در مورد خواص کلم‌ها زیاد شنیده‌اید. احتمالاً شگفت‌زده خواهید شد اگر بگوییم نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که کلم بروکسل باعث افزایش قدرت باروری می‌شود.

متأسفانه بعضی‌ها از بو و طعم بروکسل خوششان نمی‌آید؛ اما با این حال باید بدانید که این کلم‌های کوچک گرد و بامزه برای افرادی که به فکر بچه‌دار شدن هستند بسیار مفید است. این کلم‌های کوچک هم برای خانم‌ها خوب است و هم برای آقایان.

کلم بروکسل سرشار از اسیدفولیک

کلم بروکسل سرشار از اسیدفولیک یا همان ویتامین B9 می‌باشد. حتماً می‌دانید که این ماده‌ی مغذی برای خانم‌های حامله لازم و ضروری است چون باعث رشد جنین می‌شود؛ اما خواص این کلم مفید و مغذی به همین جا ختم نمی‌شود. کلم بروکسل حاوی ویتامین‌های دیگری نیز می‌باشد که به عقیده‌ی محققان میزان اسپرم را زیاد کرده و راه آن‌ها را به سمت رحم هموارتر می‌کند.

کلم بروکسل حاوی ویتامین‌های دیگری نیز می‌باشد که به عقیده‌ی محققان میزان اسپرم را زیاد کرده و راه آن‌ها را به سمت رحم هموارتر می‌کند

کلم بروکسل و دی ایندولیل متان

دی ایندولیل متان یکی از آنتی‌اکسیدان‌های فوق‌العاده‌ی موجود در کلم بروکسل است که برای خانم‌ها بسیار مفید می‌باشد. به خاطر اینکه میزان استروژن را متعادل می‌سازد و به این ترتیب مازاد این هورمون را دفع کرده و باروری را افزایش می‌دهد. اگر قصد بارداری دارید برای بالا بردن شانس خود از کلم بروکسل (تا فصل آن تمام نشده است) غافل نشوید.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: mr-plantes

مطالب مرتبط:

چند دلیل خوب برای خوردن کلم‌ها

آب کلم برای مقابله با کم‌خونی و یبوست

ارتباط مصرف کلم با سرطان سینه

کلم و این همه خاصیت!

کلم؛ سبزی ضد سرطان

آشنایی با 11 خاصیت گل کلم

کلم و خواص آن

بروکلی: این‌بار در خدمت زیبایی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.