تبیان، دستیار زندگی
باشگاه کاربران تبیان، خجسته سالروز ولادت اسوه بانوان دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) و همچنین روز مادر را به شما کاربران ارجمند تبیان، تبریک و تهنیت عرض می‌نماید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : سعید سخایی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارت تبریک ولادت حضرت زهرا (س)

حُسن تو فراتر از بیان، یا زهرا

برای ارسال این کارت تبریک زیبا، به اینجا مراجعه نمایید.

امشب در این کویر گلی زاده می‌شود

دنیا به خاک بوسی اش آماده می‌شود

امشب هــزار دسته گل نور از بهشت

بــر خانه خدیــجه فرســــتاده می‌شود

می‌آید او که نوگــل پاک محمد اســت

زهــرا که مقتدای هـــر آزاده می‌شود

بوی گلاب می‌دهد امشب تمام خاک

امشب در این کویر گلی زاده می‌شود

حضرت فاطمه (س) فرموده‌اند:

بهترین شما کسانی هستند که در برخورد با مردم، نرم‌تر و مهربان‌ترند و با همسرانشان، مهربان و بخشنده‌اند. (دلائل الامامه طبری، ص 7)

وقت است که بوی بهشت در زمین جاری شود و تو، بانوی عرش، پا بر زمین بگذاری و نظری بر عالمی بیندازی و نور خود را بر این عالم بتابانی.

نوری که از نوزاد رسالت ساطع گشته، خانه‌های مکه را روشن می‌کند. انگار امروز، روز میلاد خلقت است. کوثر آمده است تا هستی را به حرکت درآورد. نزول کرده است تا معراج را در دل خلقت، رقم بزند. این است که زنان آسمانی، قنداقه کوثر را به دست خدیجه می‌سپارند و بشارت می‌دهند که: بگیر این دختر را که طاهره و مطهره است و خداوند، او و نسلش را بابرکت قرار داده است.

هرچند که بزرگی تو در ابعاد کوچک کلام نمی‌گنجد، امّا قطره‌ای از تو نوشتن، دریای متلاطم عاشقان تو را آرام خواهد کرد و ساحل وجودشان را دیگر جزر و مدّ بی قراری فرا نخواهد گرفت. از تو نوشتن، آبی آرامش است، ای آسمان همیشه آبی عشق.

آن‌گاه نوشتم «فاطمه علیهاالسلام»، زیباترین نام عالم، دختر نبی خاتم (علیهاالسلام)، همسر حیدر (علیهاالسلام)، بهترین مادر، یاسی از باغ همیشه سبز نبوّت، که بوی عطرِ معرفتش تا قیامت، در کوچه‌های حقیقت پیچیده خواهد بود.

ای بهشت روی زمین؛ چه زیبا رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله) فرمودند: «هرگاه مشتاق بوی بهشت می‌شوم، دخترم فاطمه (علیهاالسلام) را می‌بویم» به راستی، بهشت از آن تو است یا تو از آن بهشت؟ یقین که خداوند، گل بهشت را از تو سرشت.

و امروز، آبروی نمازهایم، تسبیحات توست؛ سی و سه بار چنگ بر دامان معبود زدن، به احترام تو، دعایم را مستجاب خواهد کرد.

و امروز، روز رسیدن بانوی آب‌ها، به تشنگی زمین است؛ ای چشمه‌ی کوثر...

حضرت زهرا (علیهاالسلام) فرموده‌اند:

همیشه در خدمت مادر و پایبند او باش، چون بهشت زیر پای مادران است و نتیجه آن، نعمت‌های بهشتی خواهد بود. (مستدرک الوسائل، 7/336)

باشگاه کاربران تبیان، خجسته سالروز ولادت اسوه بانوان دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) و همچنین روز مادر را به شما کاربران ارجمند تبیان، تبریک و تهنیت عرض می‌نماید.

شما کاربران عزیز می‌توانید برای تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) و پاسداشت این خجسته زادروز، از کارت تبریک‌های زیبای طراحی شده باشگاه کاربران استفاده کرده و این میلاد فرخنده را به دوستان و آشنایان خود، تبریک و تهنیت بگویید.

این کارت تبریک‌های زیبا را از بخش کارت پستال و با جمله‌هایی که دوست دارید، برای دیگران ارسال نمایید.


باشگاه کاربران تبیان

مطالب مرتبط:

کارت تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) - سال 92

كارت تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) - سال 91

شعری برای مادرم

سوره‌ی کوثر رسید

صفحه اصلی مقالات کارت پستال

صفحه اصلی ارسال کارت پستال