سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شما تنها با خوردن چند خوراکی ساده می‌توانید پوستی شفاف و زیبا داشته باشید. اضافه کردن این خوراکی‌ها به وعده های روزانه، کاری بسیار آسان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خوراکی‌های درخشان کننده پوست


شما تنها با خوردن چند خوراکی ساده می‌توانید پوستی شفاف و زیبا داشته باشید. اضافه کردن این خوراکی‌ها به وعده های روزانه، کاری بسیار آسان است.


هر روز خوراکی‌های مختلفی برای رفع گرسنگی می‌خوریم که شاید خیلی از آن‌ها برای سلامت ما خیلی هم خوب نباشد، در صورتی که با دقت بیشتر می‌توانیم خوراکی‌های مفید را وارد سبد غذایی خودمان کنیم.

وارد داروخانه‌ها که می‌شویم، همیشه مملو از تبلیغ کرم‌های پوست با کاربردهای مختلف است. هر کدام از این کرم‌ها می‌توانند به نوعی پوست شما را تقویت کنند، اما چرا همیشه باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم در حالی که طبیعت، بهترین کرم‌ها را برای ما آماده کرده است.

شما تنها با خوردن چند خوراکی ساده می‌توانید پوستی شفاف و زیبا داشته باشید. اضافه کردن این خوراکی‌ها به وعده های روزانه، کاری بسیار آسان است. پس از همین امروز این کار را آغاز کنید.

** کاهو:

كاهو

سالاد، همیشه توسط پزشکان توصیه شده است که از میان سالادها، در ایران بیشتر از سالاد کاهو استفاده می‌شود. برگ‌های سبزی که مملو از ویتامین A هستند می‌توانند پوست شما را درخشان کنند، ولی دقت داشته باشید که هر روز باید از این سبزی مصرف کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود. این سبزی باعث می‌شود اکسیژن بیشتری وارد پوست شود، پس پوست، طراوت تازه ای می‌گیرد.

** توت فرنگی:

توت فرنگی

این روزها یکی از میوه های خوشمزه ای که در مغازه می‌توان پیدا کرد، توت فرنگی است. این توت که ویتامین C زیادی دارد با آنتی اکسیدان های فراوانش می‌تواند پوست را طراوت و تازگی خاصی ببخشد. پزشکان به این نتیجه رسیده‌اند که هر چه میزان ویتامین C در یک میوه بیشتر باشد، خط و خطوط صورت را بیشتر از بین می‌برد. توت فرنگی همچنین می‌تواند سلول‌های سرطانی که در پوست حضور دارند را از بین ببرد.

** تخم مرغ:

تخم مرغ

«لوتئین» و «زیاکستین» دو برادر از خانواده آنتی اکسیدان ها هستند که رابطه خوبی با پوست دارند. این دو آنتی اکسیدان، هر کجا باشند می‌توانند پوست را طراوت خاصی بخشیده و آن را تازه کنند. عمل اصلی که این دو برادر انجام می‌دهند، مقابله با اشعه های مضر خورشید است. همچنین آنتی اکسیدان های تخم مرغ می‌توانند پوست را نرم کرده و سطح آن را آماده پذیرایی از اکسیژن کنند.

** بادام:

بادام، انرژی بخش

آجیل‌ها همیشه مفید بوده‌اند، اما باید دقت داشت که به چه مقدار و برای چه کاری استفاده می‌شوند. خوردن یک مشت بادام می‌تواند تمام ویتامین E که شما هر روز نیاز دارید را آماده کند. بادام همچنین آنتی اکسیدانی به نام «باومان» دارد که فواید آن برای پوست ثابت شده است. متخصصین پیشنهاد می‌دهند روزانه یک مشت بادام بخورید و دیگر به سلامت پوستتان فکر نکنید.

باشگاه خبرنگاران


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: naba20

برگرفته از گروه: خواص خوراکی‌ها

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین