سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عملكرد كیفی سازمان صدا و سیما و وضعیت نامطلوب اقتصادی، این سازمان را حالا در یك قدمی اصلاحات اساسی قرار داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجلس درپی اصلاح «صداوسیما»


عملكرد كیفی سازمان صدا و سیما و وضعیت نامطلوب اقتصادی، این سازمان را حالا در یك قدمی اصلاحات اساسی قرار داده است.

عملكرد كیفی سازمان صدا و سیما و وضعیت نامطلوب اقتصادی، این سازمان را حالا در یك قدمی اصلاحات اساسی قرار داده است.

آشنایی با مرکز آموزش سازمان صدا و سیما

به نوشته اعتماد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی طرحی كه یادگار مجلس هشتم است در تلاش هستند تا با تصویب طرحی شرایط جدیدی را در سازمان صدا و سیما حاكم كنند. طرحی كه به گفته طراحان آن قرار است وظایف، مسوولیت‌ها و اختیارات سازمان صدا و سیما مورد بازبینی قرار بگیرد و اعمال نظارت بهتری بر آن صورت بگیرد.

سازمان صدا و سیما در سال‌های اخیر بارها مورد انتقاد هر دو جریان سیاسی كشور قرار گرفته است و آن‌گونه كه باید نتوانسته است در مسیر جلب رضایت قدم بردارد. حالا سازمان صدا‌وسیما تنها430 میلیارد تومان به برنامه‌سازانش بدهكار است و وضعیت مالی این سازمان با وجود بودجه‌های كلان هر روز بدتر می‌شود.

روز گذشته جمشید جعفرپور، عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در همین مورد با بیان اینكه به زودی بررسی طرح اداره صداوسیما در دستور كار صحن مجلس قرار می‌گیرد، گفت: در این طرح وظایف، مسوولیت‌ها و اختیارات رییس سازمان صدا و سیما مورد بازبینی قرار گرفته است. به گزارش خانه ملت، وی درباره طرح اداره صداوسیما و بررسی آن در كمیسیون فرهنگی مجلس افزود: مقدمات این طرح ابتدا در مجلس هشتم فراهم شد و حال در دستور كار كمیسیون فرهنگی مجلس نهم قرار دارد. نماینده مردم لارستان و خنج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینكه مواد طرح اداره صداوسیما در كمیسیون فرهنگی مجلس مورد بازبینی قرار گرفت، ادامه داد: بررسی این طرح چند ماه پیش در كمیسیون فرهنگی مجلس به اتمام رسید و برای طی ادامه مسیر به مركز پژوهش‌های مجلس و معاونت قوانین مجلس فرستاده شد؛ اكنون نیز این طرح دوباره به كمیسیون ارسال شده تا بعد از جمع‌بندی در دستور كار صحن مجلس قرار گیرد.

وظایف، مسوولیت‌ها و اختیارات رییس سازمان صداوسیما مورد بازبینی قرار گرفته و به مسائلی همچون نحوه نظارت در گردش مالی و مسائل اقتصادی سازمان اشاره دارد

تلاش برای نظارت بر گردش مالی

این نماینده مردم در مجلس نهم، در تشریح جزییات بررسی طرح اداره صداوسیما در كمیسیون فرهنگی مجلس، تاكید كرد: محتوای این طرح درباره سیاست‌ها و قوانینی است كه در اداره صداوسیما باید مورد توجه قرار گیرد. وی تاكید كرد: انتخاب اعضای شورای نظارت بر صداوسیما و نحوه اعمال نظارت و ارائه گزارش به مراجع ‌ذی‌صلاح از جمله مواردی است كه در طرح اداره صداوسیما لحاظ شده است. جعفرپور یادآور شد: همچنین وظایف، مسوولیت‌ها و اختیارات رییس سازمان صداوسیما مورد بازبینی قرار گرفته و به مسائلی همچون نحوه نظارت در گردش مالی و مسائل اقتصادی سازمان اشاره دارد. عضو كمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت تصویب نهایی طرح اداره سازمان صداوسیما، بازبینی در درون سازمان، عملكرد آن، مسائل فرهنگی و نحوه برنامه‌سازی درسازمان صورت می‌گیرد، بر این اساس امید است این قانون مبنای عمل سازمان قرار گرفته و شاهد ارتقای كیفی در تولید برنامه‌ها و فرهنگ عمومی جامعه باشیم.

بخش سیاست تبیان


منبع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین