وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جلال چراغپوردلیل افت لیگ را بازگو می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوع پرداخت ها دلیل افت لیگ


جلال چراغہور دلیل افت لیگ را بازگو می کند.

لیگ برتر فوتبال دوره ای دیگر را پشت سر گذاشت تا شاید از این رهگذر شاهد رشد این رشته در ایران باشیم.

چراغپور

بدون شک کیفیت این لیگ چنگی به دل ها نزد و برای آینده بهتر باید به فکر چاره باشیم. به نظر من مهم ترین دلیل افت کیفیت لیگ نوع پرداخت ها است. به عبارتی روش پرداخت حقوق در لیگ ما با اشکال جدی مواجه است.

در نگاه خوشبینانه ما با پرداخت زود هنگام حقوق باعث می شویم تا بازیکنان از آن به بعد دنبال حفظ ساق های خود برای آینده باشند. ما بازیکنان بسیاری را در این باره با افت و خیز فراوان مشاهده می کنیم. در بخش نگاه بدبینانه ما به بازیکن پرداخت زودهنگام نداریم. در این حالت هم او انگیزه اش را از دست می دهد. ما برای بازی کشیدن(نه بازی گرفتن) از بازیکنان باید در نوع پرداخت های خود تجدید نظر کنیم. مثلا با پرداخت هفتگی و نیز بسته به کیفیت کارش می توانیم از او بهترین بازی را بکشیم.

آشنایی به روش این پرداخت ها هم خیلی سخت نیست. آنچه در اروپا رواج یافته در دسترس است. ما بازیکنان بسیاری داریم که چنین تجربه ای را داشته اند و می توانند به فوتبال ما کمک کنند.

ما در طول فصل به دلیل نوع پرداخت ها شاهد بازیکن سالاری از همه لحاظ هستیم. الان این بازیکن است که برای ما تعیین می کند چگونه بازی و تمرین کند چرا که یا پولش را گرفته و یا نگرفته و از ما طلبکار است. در خصوص شروع این کار علاوه بر باشگاه ها ، فدراسیون و وزارت ورزش باید با قانون گذاری شروع کننده کار باشند.

بدون شک کیفیت این لیگ چنگی به دل ها نزد و برای آینده بهتر باید به فکر چاره باشیم. به نظر من مهم ترین دلیل افت کیفیت لیگ نوع پرداخت ها است. به عبارتی روش پرداخت حقوق در لیگ ما با اشکال جدی مواجه است

امروزه در خصوص مبالغ پرداختی به بازیکنان اعتراض هایی وجود دارد که به نظر من صحیح است. اگر این فوتبال می توانست باعث شعف جامعه شود و کارکردهای خود را در این خصوص داشت انتقادی نبود به نظرم حتی باید بیشتر از این پرداخت شود. اما وقتی فوتبال ما فاقد ثمرات لازم است و تماشاگر را فراری داده نه تنها شایسته این پرداخت ها نیست بلکه یک دهم این پول ها هم ارزش ندارد.

من آماری در اختیار دارم که موج تعجب همه اهالی فوتبال می شود. در این آمار به خوبی می توان دریافت که بازیکنان تا چه حد و با برنامه آنچه خود دوست دارند انجام می دهند. الان بازیکم هر وقت دوست داشت خوب بازی می کند. هر وقت خواست بازی نمی کند. هروقت دوست داشت تمرین نمی کند. اول فصل دو سه بازی خوب انجام می دهد پولش را می گیرد و خوب بازی نمی کند و آخر فصل هم با دو سه بازی خوب مشتری فصل بعد خود را پیدا می کند. به این شکل طرفدار فوتبال همیشه با تعجب شاهد فراز و نشیب فراوان بازیکنان است.

بهمن اسدی
بخش ورزشی تبیان

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین