تبیان، دستیار زندگی
معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت : زنگ نماز قانونی؛ شرکت در نماز جماعت کاملا اختیاری است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زنگ نماز قانونی؛ شرکت در نماز جماعت کاملا اختیاری است

زنگ نماز قانونی؛ شرکت در نماز جماعت کاملا اختیاری است


معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت : زنگ نماز قانونی؛ شرکت در نماز جماعت کاملا اختیاری است .


حمید رضا کفاش با بیان اینکه زنگ اذان و نماز الزامی است و بخشنامه آن نیز به همه مدارس سراسر کشور اعلام شده است، افزود: اقامه نماز کاملا اختیاری است و برای نخواندن نماز هیچ امتیاز و نمره‌ای از دانش‌آموزان کسر نمی‌شود.

وی تصریح کرد: زنگ نماز در برنامه مدارس الزامی است و بخشنامه آن نیز به همه استان‌ها و مناطق آموزش و پرورش و همچنین مدارس ارسال شده است که بر اساس آن باید در پایان آخرین ساعت آموزشی و نزدیک اذان ظهر، زمانی برای ساعت نماز تعیین شود.

کفاش افزود: علی‌رغم اینکه زنگ نماز و اذان در مدارس الزامی و اجباری است، اما خواندن نماز برای دانش‌آموزان کاملا اختیاری است و اگر فردی در مراسم نماز جماعت شرکت نکند، نمره وی کسر نمی‌شود.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدارس موظفند بر اساس فضای نمازخانه خود، نماز جماعت را برگزار کنند اما شرکت دانش‌آموزان در نماز جماعت نیز الزامی نیست، چرا که برخی در ساعت دیگری این فریضه را به جای می‌آورند و برخی نیز به صورت فرادی نماز می‌خوانند لذا زنگ نماز الزامی، اما شرکت در آن کاملا اختیاری است.

علی‌رغم اینکه زنگ نماز و اذان در مدارس الزامی و اجباری است، اما خواندن نماز برای دانش‌آموزان کاملا اختیاری است و اگر فردی در مراسم نماز جماعت شرکت نکند، نمره وی کسر نمی‌شود.

کفاش درباره برنامه جدید آموزش و پرورش برای مدارس قرآنی نیز گفت: برنامه‌های گذشته مدارس قرآنی همچنان به قوت خود باقی است و آموزش و پرورش برنامه‌ای برای افزایش کمی این مدارس ندارد، بلکه در صدد توسعه کیفی و ارتقای برنامه‌های آن است.

به گفته وی، در رویکرد جدید آموزش و پرورش مدارس قرآنی که فقط دارای تابلو باشند و به معنای واقعی برنامه‌های قرآنی در آن اجرا نشود، یا ارتقا می‌یابند و یا منحل می‌شوند، اما آنچه که به طور قطع مشخص است، توقف گسترش کمی و توسعه برنامه‌های کیفی چنین مدارسی است.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان