تبیان، دستیار زندگی
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از اجرایی شدن زنگ های انشاء و کتابخوانی در دوره متوسطه در سال 93 خبرداد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زنگ انشاء و کتابخوانی در دوره ابتدایی اجرایی شد

زنگ انشاء و کتابخوانی در دوره ابتدایی اجرایی شد


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از اجرایی شدن زنگ های انشاء و کتابخوانی در دوره متوسطه در سال 93 خبرداد .


حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: زنگ های انشاء و کتابخوانی در دوره متوسطه نیز از امسال اجرایی می شود.

وی گفت: ریاست جمهوری در آغاز سال تحصیلی جاری خواستار احیای زنگ انشاء کتابخوانی، گفت و گو و حقوق دانش آموزی در کنار حقوق شهروندی شدند و این معاونت تحقق این برنامه ها را در اولویت کارهای خود قرار داده است.

ریاست جمهوری در آغاز سال تحصیلی جاری خواستار احیای زنگ انشاء کتابخوانی، گفت و گو و حقوق دانش آموزی در کنار حقوق شهروندی شدند و این معاونت تحقق این برنامه ها را در اولویت کارهای خود قرار داده است.

کفاش در خصوص اولویت های معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش 40 برنامه مرتبط با حوزه پرورشی اعلام کرد که از این تعداد هشت محور اصلی و 32 محور مشترک است.

وی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین ایجاد سامانه جامع هدایت تحصیلی و تربیتی در اولویت برنامه این معاونت قرار دارد .

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از برنامه های این معاونت دانست و گفت: برای دستیابی به این مهم آثار و مطالب مرتبط با شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت در کتابهای درسی، منابع آموزشی و نرم افزارهای مربوطه، برگزاری کنگره و یادواره های شهدای فرهنگی، ارائه وصایا و خاطرات و نیز آثار شهدا، گنجاندن این مطالب در دوره های ضمن خدمت و ... از برنامه ها و اقدامات این وزارتخانه است.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان