سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یكی دیگر از نمایندگان مجلس از «چك» بابك زنجانی برای اردیبهشت ماه خبر داده است و حالا مجموعه شرایط نشان می‌دهد كه بابك زنجانی در حال همكاری است تا شاید از زندانی كه 99 روز از حضورش در آن می‌گذرد نجات یابد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارزش اموال داخلی بابک زنجانی مشخص شد

بابك زنجانی اعتراف کرد


یكی دیگر از نمایندگان مجلس از «چك» بابك زنجانی برای اردیبهشت ماه خبر داده است و حالا مجموعه شرایط نشان می‌دهد كه بابك زنجانی در حال همكاری است تا شاید از زندانی كه 99 روز از حضورش در آن می‌گذرد نجات یابد.


زنجانی

بابك زنجانی درست 99 روز پس از بازداشت بالاخره اعتراف كرد. اعترافاتی كه برخی نمایندگان مجلس آن را تا اندازه‌یی هم درست می‌دانند.

به نوشته اعتماد، بابك زنجانی كه گفته می‌شد با بازجوهایش هماهنگی نمی‌كند حالا ظاهرا مجاب شده و در شرایطی كه اموالش برای بدهی‌هایش رو به فروش است اعتراف كرده كه تنها ویترین است و با كمك افرادی چنین كارهایی را انجام داده است.

كمی آن‌طرف‌تر یكی دیگر از نمایندگان مجلس از «چك» بابك زنجانی برای اردیبهشت ماه خبر داده است و حالا مجموعه شرایط نشان می‌دهد كه بابك زنجانی در حال همكاری است تا شاید از زندانی كه 99 روز از حضورش در آن می‌گذرد نجات یابد.

روز گذشته امیرعباس سلطانی نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی، گفت زنجانی پیش از عید اعتراف‌هایی مبنی بر اینكه با یك تیم كار می‌كند و اینكه او تنها ویترین این ماجرا است، داشته است. ما پیش از این اعتراف‌ها نیز بر این باور بودیم كه بابك زنجانی به تنهایی نمی‌توانسته تمامی تخلف‌ها و كلاهبرداری‌ها را انجام دهد بلكه با حمایت و پشتیبانی عده‌یی یا گروهی توانسته به اهداف خود برسد.

وی ادامه داد: به‌طور قطع نیمه اول امسال بحث تخلف‌های بابك زنجانی و تیمی كه پشت او بوده و او را همراهی می‌كرده بسته خواهد شد. او همچنین درباره جزییات اعتراف‌های بابك زنجانی و اینكه چه افراد یا فردی او را همراهی می‌كردند بیان كرد: «كلیات این پرونده محرمانه است و نمی‌شود اسم كسی را رسانه‌یی كرد. اما آن چیزی كه محرز است این است كه او یك فرد نبوده و تشكیلات گسترده‌یی پشت او بوده‌اند. بنابراین تا زمانی كه این پرونده بسته نشود نمی‌توان درباره اینكه زنجانی با چه گروهی یا فردی همكاری می‌كرده صحبت كرد. از سوی دیگر متاسفانه نتیجه‌های بررسی ما نشان می‌دهد كه دستگاه نظارتی آن طور كه باید نظارت دقیقی بر روند كارهای بابك زنجانی نداشتند. این عضوكمیته تحقیق و تفحص از بدهی بابك زنجانی به وزارت نفت تاكید كرد كه لیست اموال زنجانی تهیه شده است و در مرحله ارزیابی و كارشناسی اموال است اما این لیست هنوز كامل نشده است.

روز گذشته امیرعباس سلطانی نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی، گفت زنجانی پیش از عید اعتراف‌هایی مبنی بر اینكه با یك تیم كار می‌كند و اینكه او تنها ویترین این ماجرا است، داشته است

روز گذشته اما عضو كمیته مشترك كمیسیون‌های انرژی و اصل 90 مجلس برای پیگیری پرونده بابك زنجانی هم گفت: آقای زنجانی برای پرداخت بدهی‌اش تعهد كرده و چكی هم داده كه به اردیبهشت‌ماه اختصاص دارد. حسین دهدشتی افزود: آقای زنجانی تعهد كرده و چكی هم داده بود كه به نظرم برای اردیبهشت‌ ماه اختصاص دارد، اگر تعهدش انجام شد كه مشكلش حل خواهد شد و اگر پرداخت نشد با توجه به شكایت وزارت نفت به سراغ اموالش خواهند رفت و روی آن كار می‌كنند.

ارزش اموال داخلی بابک زنجانی مشخص شد

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه به دنبال مجازات بابک زنجانی نیستیم، گفت: ارزش اموال داخلی زنجانی 1000 میلیارد تومان بوده و طلب نظام از زنجانی2 میلیارد و 350 میلیون یورو است.

"عزت‌الله یوسفیان ملا" نماینده مردم آمل با اشاره به برنامه‌های ستاد ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی به باشگاه خبرنگاران، گفت: جلسات این ستاد یک هفته در میان به صورت مرتب برگزار می‌شود. وی افزود: جلسه امروز دوشنبه (18 فروردین ماه) این ستاد به دلیل نشست معاون اول با استانداران و فرمانداران در کشور تشکیل نشد اما حتما در هفته‌های آینده تشکیل خواهد شد.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستور کار این ستاد قرار دارد.

بررسی پرونده زنجانی در همه جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا پرونده بابک زنجانی توسط این ستاد پیگیری می‌شود یا خیر گفت: این پرونده تقریبا در ابتدای همه جلسات ستاد بررسی و گزارش ارائه می‌شود و اگر تصمیمات لازم باشد اول جلسات ستاد اتخاذ می‌شود.

یوسفیان ملا اظهار داشت: تلاش براین است که تمام پول‌هایی که در اختیار بابک زنجانی است به هر نحو ممکن به خزانه کشور باز گردد.

به فکر مجازات بابک زنجانی نیستیم

وی تصریح کرد: هیچ کس در حال حاضر به فکر مجازات بابک زنجانی نیست هرچند در بازداشت مجازات می‌شود ولی برای ما با برگشت بدهی‌های این شخص مهم است تا دستگاه قضایی و سازمان بازرسی بدهی‌ها را بازگرداند.

ارزش‌گذاری اموال بابک زنجانی

نماینده آمل در پاسخ به این پرسش که آیا اموال بابک زنجانی ارزش‌گذاری شده است، گفت: حدودا ارزش‌گذاری شده است.

ارزش اموال داخلی زنجانی 1000 میلیارد تومان است

وی در خصوص اینکه ارزش اموال داخلی بابک زنجانی به چه میزان است گفت: نزدیک به هزار میلیارد تومان است. یوسفیان ملا تاکید کرد: البته این رقمی نیست چراکه چند درصد بدهی زنجانی نیز نمی‌شود.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه به دنبال مجازات بابک زنجانی نیستیم، گفت: ارزش اموال داخلی زنجانی 1000 میلیارد تومان بوده و طلب نظام از زنجانی2 میلیارد و 350 میلیون یورو است

اموال خارج از کشور زنجانی ارزش‌گذاری نشده است

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کرد: ما باید به دنبال بازگرداندن ارز‌های خارجی باشیم چراکه اموال خارج از کشور زنجانی را ارزش‌گذاری نکرده‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اموال خارج از کشور زنجانی بدهی‌های او را جبران خواهد کرد یا خیر گفت: بله، ولی ما نمی‌توانیم اموال خارج از کشور او را بیاوریم به فرض مثال فروشگاهی که در فلان کشور را دارد بفروشیم بلکه ما فقط می‌توانیم پول‌هایی را که در خارج از کشور هست را از طریق ارتباط با دولت‌ها برگردانیم.

اموال خارج از کشور زنجانی قابل توجه است

یوسفیان ملا تاکیدکرد: اموال خارج از کشور بابک زنجانی بسیار بالا و قابل توجه و تعیین‌کننده است.

کاری به سرمایه‌های زنجانی نداریم

وی با اشاره به میزان اموال بابک زنجانی خارج از کشور گفت: زنجانی جزو سرمایه‌داران بزرگ دنیاست ولی ما به دنبال پول خودمان هستیم و کاری به سرمایه‌های وی نداریم.

طلب 2 میلیارد و 350 میلیون یورویی نظام از زنجانی

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در پاسخ به این پرسش که طلب نظام از زنجانی به چه میزان است، گفت: 2 میلیارد و 350 میلیون یورو طلب داریم. وی افزود: در ژنو 1 آنها 550 میلیون دلار مجوز دریافت داده‌اند که حتی به یک میلیارد دلار هم نرسید اما این رقم 2 میلیارد و 350 میلیون یورو است که رقم واقعا بسیار بالایی است.

بخش اقتصاد تبیان


منبع :  الف/ تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین