وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس انجمن ارتودکس فلسطین - روسیه می گوید در دیدار روز چهارشنبه وی با رئیس جمهور سوریه، بشار اسد گفته است که وی خاک سوریه را هرگز ترک نخواهد کرد. وی گفت، بشار اسد از من خواست تا پیام وی را به رئیس جمهور روسیه ابلاغ کنم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام اسد برای پوتین


رئیس انجمن ارتودکس فلسطین - روسیه می گوید در دیدار روز چهارشنبه وی با رئیس جمهور سوریه، بشار اسد گفته است که وی خاک سوریه را هرگز ترک نخواهد کرد. وی گفت، بشار اسد از من خواست تا پیام وی را به رئیس جمهور روسیه ابلاغ کنم.

اسد

"سرگئی ستیباچن" روز دوشنبه 7 آوریل(18 فرودردین) در جمع خبرنگاران گفت: بشار اسد ریئس جمهور سوریه به وی گفته است که به هیچ وجه خاک این کشور را ترک نمی کند و از وی خواسته است تا این پیام وی را به "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه برسانم. ستیباچن گفت:بشار اسد اعلام کرده است که وی ویکتور یانوکوویچ نیست و هرگز کشورش را ترک نخواهد کرد.خبرگزاری روسی ایتارتاس به نقل از ستیباچن گزارش داد، که وی یک پیام شفاهی را از جانب رئیس جمهور روسیه به همتای سوری وی ابلاغ کرده است که در آن پوتین از مبارزه دولت سوریه علیه تروریسم حمایت و بر اهمیت آغاز گفتگوهای فراگیر سوری با هدف پایان دادن به بحران این کشور تاکید کرده است.

شایان ذکر است، بشار اسد رئیس جمهور سوریه روز چهارشنبه گذشته با گروهی از اعضای انجمن "امپراطوری ارتودکس فلسطین" با ریاست "سرگئی ستیباچن" که سازمانی محلی در روسیه است دیدار کرد.

بشار اسد اعلام کرده است که وی ویکتور یانوکوویچ نیست و هرگز کشورش را ترک نخواهد کرد

واشنگتن: نشست ژنو3 برگزار نمی‌شود

مقامات آمریکایی به گروهی از اعضای ائتلاف مخالفان نظام سوریه که در واشنگتن به سر می برند اعلام کردند: نشست ژنو3 برگزاری می شود و انتظار دریافت سلاح‌های پیشرفته را نداشته باشند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری السفیر؛ گروهی از اعضای ائتلاف مخالفان نظام سوریه که هم اکنون در واشنگتن به سر می برند، در دیدار با تنی چند از سناتورهای و اعضای کنگره آمریکا با خبری غافلگیر کننده و صریح روبه رو شدند.

اعضای گروه ائتلاف مخالفان نظام سوریه به صراحت از سناتورهای امریکایی چنین با خبر شدند: تا زمانی که دولت باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا در کاخ سفید زمام امور را به دست دارد، خبری از سلاح پیشرفته نظامی برای مبارزه با نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و همچنین خبری از تلاش برای برگزاری کنفرانس ژنو3 نخواهد بود.

اسد و پوتین

این سناتورها در ادامه افزودند: تا زمانی که بحران اوکراین وجود دارد و تا زمانی که این مساله برای روسیه و آمریکا جدی است دولت باراک اوباما سعی نخواهد کرد حساسیت مسکو را به موضوع سوریه با ارسال سلاح برای مخالفان برانگیزد.

مخالفان خارجی نظام سوریه اکنون دیگر به این باور رسیده اند که دولت آمریکا سیاست خارجی خود را در خصوص مساله بحران سوریه به زمانی دیگر موکول کرده است، و اکنون دولت امریکا قصد دارد سیاست کاستن از تنش ها را در پیش گیرد چرا که در حال حاضر آمادگی برای قبول آغاز جنگی دیگر در منطقه و ورود نیروهای نظامی این کشور در جنگی دیگر را ندارد.

به گفته منابع آمریکایی گروه های مخالف نظام سوریه بعد از آغاز نبردشان در جبهه کسب در منطقه حومه لاذقیه سعی داشتند با ورودشان به این جبهه و به دست اوردن بخش هایی از این مناطق نظر امریکا را برای جلب حمایت نظامی از مخالفان را برانگیزند غافل از این مساله که دولت اوباما دیگر حاضر به گرفتار کردن دولتش در جنگی دیگر نیست و اوضاع داخلی امریکا و سیاست خارجی واشنگتن گنجایش ورود به یک بحران دیگر را ندارد.

سناتورهای آمریکایی به مخالفان نظام سوریه به صراحت اعلام کردند تا سال 2016 که موعد خروج باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از کاخ سفید است هرگز انتظار حمایت چشم گیری از دولت فعلی آمریکا نداشته باشند.

به گفته این سناتورهای مجلس سنای آمریکا، بعد از روی کار آمدن دولت جدید در این کشور ممکن است سیاست و نظامی در واشنگتن به قدرت برسد که حاضر به قبول بازگشت نفوذ روس ها در منطقه و بخش های مختلف جهان نباشد که در این صورت مخالفان نظام سوریه اگر تا آن تاریخ باقی ماندند می توانند به روی کار آمدن چنین دولتی حساب باز کنند.

سناتورهای آمریکایی به مخالفان نظام سوریه به صراحت اعلام کردند تا سال 2016 که موعد خروج باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از کاخ سفید است هرگز انتظار حمایت چشم گیری از دولت فعلی آمریکا نداشته باشند

سناتورهای آمریکایی افزودند: دولت آمریکا در مرحله کنونی ترجیح می دهد به جای ورود مستقیم در جنگ داخلی سوریه در همین حد مختصر از حمایت از مخالفان ادامه دهد تا در این مدت با ادامه جنگ فرسایش در داخل خاک سوریه مخالفان آمریکا نظیر حرب الله لبنان و ایران و همچنین القاعده از نظر اقتصادی و نظامی دچار زیان و ضعف شوند.

اما واقعا مخالفان سوری خارج نشین را کسی می شناسد؟ شناخت این گروه از مخالفان نظام سوریه تنها به دوره برگزاری مذکرات و کنفرانس ژنو2 که چند هفته پیش بدون هیچ نتیجه ای به پایان رسید باز می گردد، در آن زمان گروه مخالفان خارج نشین سوری حتی در انتخاب رئیس خود هم ناتوان بودند.

فرآوری :  باباپور

بخش سیاست تبیان


منابع: الف/ تابناک

 

مطالب مرتبط:

بن لادن روسیه به هلاکت رسید

جنگ زرگری تروریست‌ها در سوریه

رمزگشایی مواضع جدید عربستان در منطقه

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین