سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ابراهیم اصغرزاده از طراحان اشغال سفارت امریكا در تهران می‌گوید از هیچ تلاشی كه در چارچوب منافع ایران، به حل و فصل كدورت میان ایران و امریكا بر سر ماجرای گروگانگیری بینجامد، فروگذار نمی‌كند، «حتی اگر متضمن عذرخواهی باشد».
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عذر خواهی از تسخیر سفارت آمریکا!


ابراهیم اصغرزاده از طراحان اشغال سفارت امریكا در تهران می‌گوید از هیچ تلاشی كه در چارچوب منافع ایران، به حل و فصل كدورت میان ایران و امریكا بر سر ماجرای گروگانگیری بینجامد، فروگذار نمی‌كند، «حتی اگر متضمن عذرخواهی باشد».
ابراهیم اصغرزاده

ابراهیم اصغرزاده از طراحان اشغال سفارت امریكا در تهران می‌گوید از هیچ تلاشی كه در چارچوب منافع ایران، به حل و فصل كدورت میان ایران و امریكا بر سر ماجرای گروگانگیری بینجامد، فروگذار نمی‌كند، «حتی اگر متضمن عذرخواهی باشد». او همچنین با بیان اینكه درك می‌كند موضوع سفارت برای امریكایی‌ها همچون یك «كابوس» بوده، گفته كه «با خانواده گروگان‌ها ابراز همدردی می‌كنم.»

اصغرزاده این سخنان را در گفت‌وگویی با سایت فارسی بی‌بی‌سی بیان كرده است؛ گفت‌وگویی كه به بهانه جنجال بر سر معرفی حمید ابوطالبی، سفیر سابق ایران در ایتالیا، بلژیك و استرالیا به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل متحد انجام شده است. اقدامی كه بار دیگر داستان كهنه گروگانگیری و اشغال سفارت امریكا در تهران را به موضوع داغ رسانه‌ها تبدیل كرده است.

ابراهیم اصغرزاده در این گفت‌وگو، چالش بر سر صدور ویزا برای ابوطالبی نماینده تازه ایران در سازمان ملل را حاصل بزرگنمایی «تندروها» دانسته و گفته است: «بیش از سه دهه است كه گروگانگیری به نظرم به تاریخ سپرده شده و فقط توسط نیروهای تندرو به عنوان ابزاری برای به هم زدن روندهای آشتی به كار گرفته می‌شود.»

وی همچنین با بیان اینكه درك می‌كند موضوع سفارت برای امریكایی‌ها همچون یك «كابوس» بوده، گفته كه «با خانواده گروگان‌ها ابراز همدردی می‌كنم.»

او با بیان اینكه «اگر قضیه گروگانگیری هم نبود مطمئنم كه نیروهایی در داخل امریكا و ایران تلاش می‌كردند وضعیت جدیدی را كه پیش می‌آید، به هم بزنند»، افزود: «در طول سه دهه گذشته بار‌ها شرایطی پیش آمده كه سیاستمدارانی هم از طرف ایران و هم امریكا تلاش كرده‌اند كه رابطه بین دو كشور را بهبود ببخشند اما یك عده این بازی را به هم زده‌اند و تقصیر‌ها را گردن یك حادثه تاریخی انداخته‌اند كه بیش از 30 سال پیش رخ داده است.»

بخش سیاست تبیان

منبع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین