سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رییس جمهوری در پیامی آزادی مرزبانان ایرانی را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تبریک گفت.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام تبریک روحانی به مناسبت آزادی مرزبانان


رییس جمهوری در پیامی آزادی مرزبانان ایرانی را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تبریک گفت.

حسن روحانی رییس‌جمهوری در پیامی آزادی مرزبانان ایرانی را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تبریک گفت.

متن پیام حسن روحانی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت غیور و سرافراز ایران

آزادی مرزبانان عزیز و دربندمان را که روزهای سخت و تاریکی را پشت سر گذاشتند به شما مردم شریف ایران و به مقام معظم رهبری و فرماندهی کل نیروهای مسلح، تبریک و تهنیت عرض می کنم.

روحانی

خوشحالم که روزهای پرمحنت اسارت سربازان جان برکفمان به سرآمد و این عزیزان پس از تحمل رنج دوران سخت جدایی ، به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

شادباش ویژه به خانواده‌های این عزیزان که با پیشه کردن صبر، امید خود را حفظ کردند تا با تدبیر دولت و مسئولین امنیتی کشور، آزادی عزیزان خود را شاهد باشند. امید آنکه تروریسم و خشونت در منطقه ما برچیده شود و فضای سوء ظن و کدورت برای همیشه از میان برود.

از همه مسئولین مربوطه به ویژه وزارتخانه های کشور، اطلاعات و خارجه و صدا و سیما می خواهم تا روشن شدن وضعیت پنجمین مرزبان فداکار وطن، لحظه ای از پای ننشسته و هرچه سریعتر موجبات رفع نگرانی خانواده بردبار و شریف او را فراهم آورند.

بی‌تردید اینگونه حوادث نفرت انگیز که توسط تعداد اندکی از پیروان فرقه جهل و جور و جنایت، گاه و بیگاه به وقوع می‌پیوندد، اگر چه کام مردم عزیزمان را تلخ می کند اما اراده ملت و مسئولین را برای ایستادگی بر آرمان های رفیع خویش و مبارزه با اذناب دشمنان نظام و کشور روز به روز قوی تر و مستحکم تر خواهد نمود.

این موفقیت یکبار دیگر نشان داد که موضع جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و خشونت، یک موضع قاطع، اصولی و تغییر ناپذیر است و در مقابل همه فشارهای سیاسی و تبلیغاتی تا رسوایی و شکست کامل افراط گرایان و همه حامیان خارجی آنان ایستادگی خواهد کرد، حمایت همه مردم و شخصیت‌های دینی و سیاسی اعم از شیعه و سنی از این برخورد قاطع ثابت کرد که تروریست‌ها از دستاویز کردن تفاوت‌های مذهبی هیچ سودی نخواهند برد و مورد انزجار همه مذاهب و گروه های سیاسی کشورند.

لازم می‌دانم از همه مرزبانان دلیر، فرماندهان و سربازانی که دوران خدمت مقدس سربازی خود را با رشادت و شجاعت در پاسداری و حراست از مرزهای جغرافیایی کشورمان سپری نموده و نقشه‌های تجاوزگرانه هر متجاوزی به آب و خاک ایران سرافراز را نقش بر آب می‌کنند، سپاسگزاری نموده و توفیقات و عزت آنان را از خداوند متعال مسالت دارم.

حسن روحانی

بیانیه وزارت امور خارجه درباره آزادی چهار مرزبان ایرانی

وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران آزادی و بازگشت 4 مرزبان جمهوری اسلامی ایران از مرزهای کشورمان در سیستان و بلوچستان را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بیانیه وزارت خارجه آمده است:بی شک آزادی چهارمرزبان نتیجه تلاش ها و پیگیری های شبانه روزی مجموعه دستگاهها و نهادهای ذیربط جمهوری اسلامی ایران و مشارکت و همکاری صمیمانه معتمدین محلی بوده است.

وزارت امور خارجه بعنوان یکی از وظایف اصولی خود به موازات سایر نهادهای ذیربط و مسئول کشور  اقدامات انجام شده تاکنون را بمنظور روشن شدن سرنوشت  آقای جمشید دانایی فر دیگر مرزبان عزیز کشورمان کماکان ادامه داده و موضوع را در تماسها و ارتباطات با دولت پاکستان مورد پیگیری قرار خواهد داد

شادباش ویژه به خانواده‌های این عزیزان که با پیشه کردن صبر، امید خود را حفظ کردند تا با تدبیر دولت و مسئولین امنیتی کشور، آزادی عزیزان خود را شاهد باشند. امید آنکه تروریسم و خشونت در منطقه ما برچیده شود و فضای سوء ظن و کدورت برای همیشه از میان برود

تلاش برای روشن شدن وضعیت دانایی‌فر ادامه دارد

‌استاندار سیستان و بلوچستان با تقدیر از همکاری همه مسئولان ‌برای آزادی مرزبانان ر‌بوده‌ شده گفت: امروز جشن ایرانیان است.

چهار مرزبان ربوده شده ‌که آزاد شده بودند امروز ‌در استانداری سیستان و بلوچستان ‌حضور یافتند.

در این نشست که سران طوایف و خبرنگاران ‌حضور داشتند، علی اوسط هاشمی استاند‌ار سیستان و بلوچستان، با تبریک آزادی چهار مرزبان ربوده شده توسط گروهک تروریستی «جیش العدل» گفت: امروز جشن ایرانیان است.

مرزبانان

وی با بیان اینکه شکر نعمت بر همگان واجب است، اظهار داشت: آزادی سربازان ربوده شده نشان داد با حضور مردم در کنار مسئولان می‌توان مشکلات را حل کرد.

وی تصریح کرد: با همکاری مردم، مسئولان، گروه های مرجع و شخصیت‌های با نفوذ علما و سران طوایف سیستان و بلوچستان توانستیم این نتیجه را بگیریم و امیدواریم آن گونه که شایسته نظام است از این همگرایی به زیبایی بهره ببریم.

استاندار سیستان و بلوچستان با تقدیر و تشکر از تلاش‌های مسئولان و سران طوایف سیستان و بلوچستان برای آزادی این سربازان ربوده شده تاکید کرد: تلاش‌ها برای روشن شدن وضعیت دانایی‌فر ادامه دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان داشت: ‌سرور و شادمانی و خوشحالی خودمان را که حاصل همگرایی و بودن با مردم مرزنشین است اعلام می‌کنیم که منتج ‌به رهایی و آزادی فرزندان کشورمان و ‌برگزاری این نشست شد.

این مسئول ادامه داد: باید شکر و سپاس به جا آ‌وریم که شاهد حضور 4 فرزند عزیز مرزبان و دلاورمان در استان هستیم، امروز شکرنعمت بر همگان واجب لازم است.

وی گفت: ‌عید امسال مردم کشور متاثر از این حادثه بوده و بسیاری از مردم سفره هفت سین را با نگرانی برای این عزیزان پهن کردند.

هاشمی افزود: ‌امروز باید صمیمانه این عید را تبریک‌ عرض کنیم به خیر‌خواهان و تمام آنانی که جان انسان برایشان ارزشمند است و به انسان به عنوان بهترین مخلوق خداوندی می‌اندیشند.

وی افزود: یکی از مولفه‌های مهم اقتصادی مردم‌محوری است و از طریق مردم می‌توانیم مشکلاتمان را در کنار نیروهای انتظامی، قضایی حل کنیم.

: از نخستین لحظات به گروگان گرفته شدن مرزبانان تا امروز دیپلماسی فعال دولت ایران در مذاکره با کشور همسایه، نتیجه‌بخش بود

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این شرارت‌ها را حساب دشمنانی می‌گذاریم که مخالف وحدت مسلمین هستند و نشانه های آن را در کشور های مختلف نظیر یمن، سوریه مصر و ... می بینیم.

وی اذعان داشت: باید بصیرت خود را افزایش داده و هوشمندانه رفتار کنیم تا مانع رویش بذرهای آلوده و شرارت ها در کشورهای منطقه باشیم‌.

هاشمی افزود: نجات یک انسان در مرگ به ناحق نجات بشریت است و بزرگان با تاسی از کلام الهی امروز چنین اقدامی را خلق کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: از نخستین لحظات به گروگان گرفته شدن مرزبانان تا امروز دیپلماسی فعال دولت ایران در مذاکره با کشور همسایه، نتیجه‌بخش بود.

وی گفت: مذاکرات با کشور پاکستان و پیگیری وزرای کشور و امور خارجه از طریق سازمان ملل و سایر نهادهای خارجی با هدایت مستقیم ر‌ئیس جمهوری در کنار تلاش مسئولان استانی و همکاری خوب و تنگاتنگ علمای مذهبی و سران طوایف سیستان و بلوچستان باعث آزادی سربازان شد.

وی گفت: تلاش برای روشن شدن وضعیت گروهبان دوم جمشید دانایی فر ادامه دارد و تلاش ما این است تا اخبار صحیح را همراه با مستندات به مردم اطلاع دهیم.

سردار حبیبی فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان نیز در ادامه ضمن قدردانی از تمامی مردم و مسئولان و بزرگان و سران طوایف ابراز امیدواری کرد: این مشارکت و همراهی مردم به ویژه مرزنشینان با مسئولان امنیتی انتظامی ، مسئولیت ما را در این استان بیشتر کرده که امیدواریم این تعامل  استمرار داشته باشد.

سرباز وظیفه ' سجاد ذهابی فرزند عباسعلی"، سرباز وظیفه "محمد نظامی فرزند حسین"، سرباز وظیفه " رامین حضرتی فرزند محمدرضا" و سرباز وظیفه "جمشید تیموری فرزند غلامعی" در داخل خاک پاکستان آزاد و از مرز زاهدان به کشور بازگشتند.

فرآوری: باباپور

بخش سیاست تبیان


منبع: فارس/ مهر

 

مطالب مرتبط:

ناگفته‌های مولوی عبدالحمید از آزادی مرزبانان

شهادت مرزبان ایرانی حاصل بی‌درایتی های دولت؟

مرزبانان به میهن بازگشتند

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین