سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال نو پیامی صادر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام نوروزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی


علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال نو پیامی صادر کرد.

پیام نوروزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

متن پیام وزیر ارشاد به شرح ذیل است:

«سلام بر بهاران

بهار، فصل شکوفایی، فصل خیزش و رویش دوباره، فصل تحول و تدبر، و فصل سبز پرکشیدن با بال‌های عشق و امید است که نوروز، این یادگار دیرینه نیاکان فرهنگ‌پرورمان در طلیعه آن می‌درخشد. وقتی بهار می‌آید پیک نغمه‌خوانی‌اش در همه سراها شنیده می‌شود. مهرها می‌شکفد و کین‌ها از یاد می‌رود. تقارن نوروز با آغاز فصل تحول در طبیعت، شکوه و بزرگی آن را دوصد چندان کرده است. در فصل بهار، در تحولی شگرف و استثنایی، سراسر گستره وسیع سرزمین ایران، زیبا و با صفاست. ایران، جهانی است در یک مرز؛ سرزمینی چهار فصل که اقلیم‌های گونه گون را در پهنای خاک پاک خویش جای داده است و خرمی و خجستگی را یکجا به مردمانش هدیه می‌کند و این موهبتی است از آن ایرانیان تا خداوند را از بابت این همه لطف و عنایت سپاس گویند.

امسال نیز چون هر سال طبیعت متحول و حال‌ها دگرگون می‌شود، نوروز از راه می‌رسد و عشق و امید دوباره متولد می‌شود اما سوگی دیرینه در دل‌ها می‌نشیند. امسال بهار را با عطر گل‌های یاس، با رایحه زهرای اطهر آغاز می‌کنیم و نوروزمان را با آموزه‌های فاطمی گرامی می‌داریم. امسال هنگام دعا بر سفره هفت سین با یاد آن بانوی آسمانی می‌خوانیم « یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه». امسال با سر دادن زمزمه «یا مقلب القلوب و الابصار» قلب‌هایمان آکنده از نور امید می‌شود و وقتی می‌خوانیم « یامدبر اللیل و النهار» از آنکه با تدبیر راهمان را انتخاب کرده‌ایم خشنودیم و با ذکر « یا محول الحول و الاحوال» از اینکه حالمان رو‌به بهبود است شادمانیم و وقتی می‌خوانیم «حول حالنا الی احسن الحال» از اینکه دعاهایمان بر سفره هفت‌سین سال‌های گذشته مستجاب شد شکر گزاریم.»

فرهنگ و هنر در سالی که گذشت با فراز و فرود‌های بسیار همراه بود اما مهم‌تر از همه بارقه امیدی است که در دل پدیدآورندگان این مرز و بوم نقش بست و احساس آرامش و امنیت را به میان اهالی فرهنگ و هنر بازگرداند. پروردگار را از بابت استجابت دعاهایمان شاکریم.

وزیر ارشاد در ادامه آورده است: «امسال از اینکه فرهنگ و هنر و صاحبان اصلی آن یعنی پدیدآورندگان و هنرمندان در افق تازه‌ای تنفس می‌کنند بسیار شادمانیم. فرهنگ و هنر در سالی که گذشت با فراز و فرود‌های بسیار همراه بود اما مهم‌تر از همه بارقه امیدی است که در دل پدیدآورندگان این مرز و بوم نقش بست و احساس آرامش و امنیت را به میان اهالی فرهنگ و هنر بازگرداند. پروردگار را از بابت استجابت دعاهایمان شاکریم.

بهار این تحفه و تحول الهی و نوروز، این یادگار دیرینه نیاکان فرهنگ‌پرورمان را به همه مردم ایران، تبریک می‌گویم. باشد که همواره در پناه عنایات فاطمی پیروز و موفق باشید.»

بخش هنری تبیان


منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین